Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Isakowin

Prośba o identyfikację zegarka dziadka i pomoc w serwisie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam został mi po dziadku zegarek i mam problem w jego identyfikacji z którego roku pochodzi jaki ma mechanizm oraz chciałbym znaleźć dobrego zegarmistrza który doprowadził by to do stanu w którym będzie działał. To jedyna pamiątka po dziadku stąd prośba o zaufanego człowieka z okolic Warszawy.

Link do zdjęć zegarka

 

https://drive.google.com/folderview?id=11qfAovzI4e9qYqdRQToZLOX3CkOGlPFA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj zrobić lepsze zdjęcie sygnatury.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najciekawszy jest 16-nasty kamień nakrywkowy na osi koła wychwytu. Obsadka jest nowatorsko i obrzydliwie przylutowana do mostka. Przynajmniej na zdjęciu tak wygląda. O klasie majstra który to robił świadczą pocharatane wkręty na mostku koła wychwytu, osi balansu oraz brak wkręta na mostku kotwicy. Spodziewam się problemów ze sprężyną naciągu, znowu poniszczone wkręty.

To nie wszystko, ale wystarczy do wstępnej oceny.

Koszt może przekroczyć kilkakrotnie wartość zegarka. Niedużą wartość handlową.

 

Nie podejmuje się identyfikacji.

Ale.... prędzej czy później ktoś wskaże na mechanizm LC niskiej jakości.

 

 

P.S. Źle oceniłem ten kamień na osi koła wychwytu. W komórce wyglądał na nakrywkowy ale jest dziwnie wyłupany i widać czop osi. To jakiś kreatywny amator to robił.

Edytowane przez szalony amator

  • What one fool can do, another can.   

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kreatywny amator, to chyba komplement szalony amatorze?

Brzmi lepiej nawet.

Zegarka bym nie przekreślał, radzę szukać opinii fachmana po bezpośrednim obejrzeniu zegarka.

Edytowane przez DEMEL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie liczy się pamięć i sentyment do dziadka niż cena tego zegarka. A chciałbym by działał tak jak to pamiętam z dzieciństwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarka bym nie przekreślał, radzę szukać opinii fachmana po bezpośrednim obejrzeniu zegarka.

Poczekajmy, jeszcze do tematu nie ustosunkował się kolega @Kiniol :)

"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kreatywny amator, to chyba komplement szalony amatorze?

Brzmi lepiej nawet.....

Tego nie skomentuję.

Robię tutaj za partacza nie fachmana.

Opisuję co widzę.

Staram się dawkowć złe informacje, aby nie deprymować posiadacza.

N.p.

Brak "ramki" , pierścienia razem ze szkłem nad tarczą.


  • What one fool can do, another can.   

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Złe informacje złymi i nie rusza mnie to tak by rzucić ten zegarek na dno szuflady i zapomnieć.tu chodzi o coś więcej tak jak wspomniałem o sentyment o pamiątkę. Więc prosił bym o fachową odpowiedź z pierwszego mojego zapytania. Internet jest pełny krytyki i wywyzszania się kto co ma lepsze A co jest bez użytku ja tego nie potrzdbuje. Z gory dziekuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naucz się pisać poprawnie i unikać oskarżycielskich schematów nim zaczniesz czegoś żądać (niby jakim tytułem?) od innych.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie żądam A proszę o pomoc to po pierwsze wystarczyło napisać że nie znacie nikogo godnego polecenia w celu rekonstrukcji mechanizmu w mazowieckim. Forum jest po coś żeby wspierać rozmawiać pomagać to po drugie. Po 14 dniach dowiedziałem się że zegarek został obrzydliwie zrobiony przez amatora to po trzecie. Więc widzę ze nawet na fachowych forach ciężko o rzetelne informacje. Prośba o zamknięcie tematu poszukam wiedzy i pomocy gdzie indziej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...stąd prośba o zaufanego człowieka z okolic Warszawy.

 

Mogę polecić Głowackich ze Złotej 62.

http://www.renowacjecyferblatow.pl/

Ja ich znam z polecenia, koledze odrestaurowali do stanu idealnego zegarek po pradziadku, gdzie ostał się zepsuty mechanizm i ledwie 3/4 cyferblatu. Mi też odnowili zegarek po dziadku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogę polecić Głowackich ze Złotej 62. http://www.renowacjecyferblatow.pl/

Ja ich znam z polecenia, koledze odrestaurowali do stanu idealnego zegarek po pradziadku, gdzie ostał się zepsuty mechanizm i ledwie 3/4 cyferblatu. Mi też odnowili zegarek po dziadku.

Widzę że młodzież ratuje honor tego forum ;)

"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.