Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Szlagier

Zegarek automatyczny z "pełnym" kalendarzem

Rekomendowane odpowiedzi

Fajne te zegarki faktycznie nawet powiem ze ten parnis bardzo kusi tylko tak się zastanawiam czy czegoś używanego nawet między 2 a 3 tyś ( tak jak pisałem nie spieszy się mogę dozbierać A używki też mi nie przeszkadzają) nie było by czegoś bardziej markowego bardziej pewnego w tej cenie?

 

Sent from my SAMSUNG-SM-G891A using Tapatalk

 

sprawdziłes wszystkie opcje w google ze wskazaną miyotą? Żadna Ci nie pasuje? 

 

Szajcara z takimi komplikacjami do 2000-3000 zł raczej nie dostaniesz, chyba że mocno używany. Jest trochę tego, ale nie widze osobiście sensu iść w coś innego niż miyota 9100/ 9120 w tym budżecie.

 

Popatrz np. na oris artelier complication (ale nie ma wskaźnika miesiąca). 

 

https://www.chrono24.pl/oris/artelier-complication-moonphase-schwarz--id11648203.htm

Ja Ci radzę poczekać i rozbierać. Nie pchaj się w tą tandetę. Z tych oferowanych powyżej , tylko Orient jest wart uwagi. Takie zegarki raczej lepiej kupić porządniejsze.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

uważasz, że rodzina mechanizmów miyota 9XXX, to szajs i tandeta? 

Edytowane przez StaryWilk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Handel ? Masz na myśli moją propozycje ? Przecież zegarek i oferta była w temacie zresztą jak wszystkie zdjęcia z propozycjami powyżej są dalej widoczne nie rozumiem. Ale jest ok.

Pozdrawiam.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Nadal są widoczne? Czyżby? Odśwież tapatalka.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nadal są widoczne? Czyżby? Odśwież tapatalka.

Tak , teraz już ich nie widzę.

Ślicznie.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

sprawdziłes wszystkie opcje w google ze wskazaną miyotą? Żadna Ci nie pasuje?

 

Szajcara z takimi komplikacjami do 2000-3000 zł raczej nie dostaniesz, chyba że mocno używany. Jest trochę tego, ale nie widze osobiście sensu iść w coś innego niż miyota 9100/ 9120 w tym budżecie.

 

Popatrz np. na oris artelier complication (ale nie ma wskaźnika miesiąca).

 

https://www.chrono24.pl/oris/artelier-complication-moonphase-schwarz--id11648203.htm

 

 

uważasz, że rodzina mechanizmów miyota 9XXX, to szajs i tandeta?

Nie , nie uważam by były tandetne. Ale uważam , że Parnis tak

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie , nie uważam by były tandetne. Ale uważam , że Parnis tak

 

 

Są różne propozycje, z tym mechanizmem, które mieszczą się w budżecie, Parnis to jedna z najtańszych możliowości (od ok 700 zł). 

 

Wpadła mi w oko np. taka nietuzinkowa DUFA  - pytatnie czy to też tandeta jak Parnis (z definicji):

 

dufa-DF-9024-03__72571.1510337545.jpg?c=

dufa-DF-9024-01__03335.1510337644.jpg?c=

Dufa-Aalto-Bauhaus-Uhr.jpg

 

 

Ja Ci radzę poczekać i dozbierać. Nie pchaj się w tą tandetę. Z tych oferowanych powyżej , tylko Orient jest wart uwagi. Takie zegarki raczej lepiej kupić porządniejsze.

 

Jakie propozycje masz na myśli i do jakiej kwoty sugerowałbyś się wstrzymać pisząc powyższe?

Edytowane przez StaryWilk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są różne propozycje, z tym mechanizmem, które mieszczą się w budżecie, Parnis to jedna z najtańszych możliowości (od ok 700 zł).

 

Wpadła mi w oko np. taka nietuzinkowa DUFA - pytatnie czy to też tandeta jak Parnis (z definicji):

 

dufa-DF-9024-03__72571.1510337545.jpg?c=

dufa-DF-9024-01__03335.1510337644.jpg?c=

Dufa-Aalto-Bauhaus-Uhr.jpg

 

 

Jakie propozycje masz na myśli i do jakiej kwoty sugerowałbyś się wstrzymać pisząc powyższe?

Nie chodzi o mechanizm w Parnis. O całość. Podam przykład , kolega ( zresztą z forum ) kupił kopertę Parnisa , zwyczajnie , do modowanie i budowy swojego zegarka. Chciał zwykłym , małym palnikiem zabarwić termicznie. I wiesz co się stało ? Niby 316L popłynęła o to mniej więcej mi chodzi.

4000 zł powiedzmy do 5000 złotych , idzie kupić zegarek poniżej prezentowany. Nowy , z metkami i gwarancją dwu letnią. 62b01dcbf119a6d409f34bfeab62ab98.jpg

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eterna matic

Nie mam jej przy sobie a ref numer nie pamietam. 42 mm koperta bez koronki. Kto wie , kto miał Eterne to potwierdzi jej zalety i świetne wykonanie. Jest idealna w tej cenie , lepszego nie znajdziesz. Ja ją kupiłem , z myślą o częstszym użytkowaniu. Częstszym jak ten ze zdjęcia poniżej. 4ec44bc2142bdd5a85fef321371dfe04.jpg

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o mechanizm w Parnis. O całość. Podam przykład , kolega ( zresztą z forum ) kupił kopertę Parnisa , zwyczajnie , do modowanie i budowy swojego zegarka. Chciał zwykłym , małym palnikiem zabarwić termicznie. I wiesz co się stało ? Niby 316L popłynęła o to mniej więcej mi chodzi.

4000 zł powiedzmy do 5000 złotych , idzie kupić zegarek poniżej prezentowany. Nowy , z metkami i gwarancją dwu letnią.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Ta eterna wiadomo, że będzie ciekawsza od parnisa za 700 zł, ale czy rzeczywiście kupisz nówke za ok 4 tys po opłatach, czyli ok 800 usd? Poza tym grubość to niewątpliwie jej spory minus.

Edytowane przez tarant
Proszę nie cytować zdjęć!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta eterna wiadomo, że będzie ciekawsza od parnisa za 700 zł, ale czy rzeczywiście kupisz nówke za ok 4 tys po opłatach, czyli ok 800 usd? Poza tym grubość to niewątpliwie jej spory minus.

Nie mam pojęcia jak dolar stoi teraz , jak masz jak to mówią głowę i ch.j to kombinuj. Kupiłem sporo zegarków tutaj dla kolegów z polski i z tego forum. I pomagałem pewne rzeczy ominąć , na przykład znajomy czy ktoś z rodziny do polski lata. Wysyłka w Polsce czy tez odbiór. Masz racje , wysokość chyba 14 mm , nie należy do cienkich. Żonie ostatnio kupiłem Breitling Transocean 38 mm i taka sama grubość. Da się z tym żyć. A zegarki świetne. Można trafić zegarek , na który jest obniżka 80% , to nie żart. Mogłem kupić jeszcze białą ale się zastanawiałem zbyt długo. Jeden dzień mieli zniżki na Eterne. Dziś nie kupisz u nich niżej jak 2000 USD.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to gdzie w stanach kupujesz na jakich stronach ? Bo akurat do stanów często latam.

 

Sent from my SAMSUNG-SM-G891A using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to gdzie w stanach kupujesz na jakich stronach ? Bo akurat do stanów często latam.

 

Sent from my SAMSUNG-SM-G891A using Tapatalk

Tym bardziej się dziwie. Że nie zaopatrujesz się tutaj. W sklepach szukam , mam kilka na miejscu salonów , takich jak Movado , w których idzie trafić olbrzymie zniżki na Concord , Ebel , Hublot. Jubilerskie salony jak na przykład w okolicach mojej miejscowości gość jest AD Rolexa. W ofercie ma Breitlingi , Tudora , miedzy innymi Eterne i sporo budżetowych brandów. W każdym molu masz Bulova , Citizen , Seiko , Tag , i tym podobne. Pełno wszędzie. Chcąc się utrzymać i coś zarobić , obniżają ceny czasem drastycznie. Konkurencja w postaci sklepów internetowych jest olbrzymia

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Breitlingi , Omegi , Tagi można kupić w Costco , w Walmart przez internet kupisz każdy możliwy brand , z Patkiem włącznie.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No fajnie. Ile dolar stoi łatwo sprawdzić. Koledzy z forum często kupują zegarki z USA i nie tylko, bo np. Z Azji. Uczciwi płacą ok 25% dodatkowych opłat.

 

Co do cen w USA to znamy temat. Rabat zależy od marki, modelu. Cykliczne wyprzedaże na poziomie - 80% np. na Eterne, Maurice, czy innego Frederica pojawiają się np. na jomashopie, ashfordzie, czy massdropie. Także wierzę Ci że eterne można tanio kupić. Ten model co pokazałeś, rozumiem udalo się za tysiaka wyrwać.

 

Rabaty to polityka cenowa firmy.

 

Jakie rabaty maksymalne widujesz na tudory, czy breitlingi, chodliwe modele w stali?

 

Czy widziałeś stalowe rolexy na które są zapisy u AD do kupienia od ręki?

 

Wiesz zapewne też, że niektórych patkow nie kupisz ani u AD, ani w sieci, za cenę z metki.

Edytowane przez StaryWilk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co o tym sądzicie?

Może nie ma pełnego kalendarza ale stylistycznie przypomina... 0a0c310fc3eabb224153198266d9574b.jpg

 

Sent from my SAMSUNG-SM-G891A using Tapatalk

Edytowane przez Szlagier

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po kolei.

Ta Eterne kupiłem blisko ceny , którą podałeś. W Patkach nie siedzę zbytnio wiec nie wiele mogę powiedzieć na temat modeli. Moja żona ma jednego , co prawda na drugiego miała chrapkę , udało mi się ją przekonać by porzuciła ten temat. Wole nowego rolka kupić jak 40 letniego Patka.

 

Rolex jak wszędzie , ale są wyjątki. Początkiem roku byłem na wakacjach na Florydzie , zrobiłem wycieczkę po dilerach. Dwa breitki wyrwałem za bardzo przyzwoite pieniądze , w tym zielonego superoceana , limitka na stany 200 sztuk.

Rolex

Takiego wyboru jak tam mają, nie widziałem nigdzie. Sporo sztuk takich , na które są zapisy tam były od ręki. Chodzi mi przede wszystkim o suby.

Nie mam pojęcia jak i o co chodzi. Ale tak mają AD w stanach większości turystycznych. Może chodzi tez o zasobność portfela tubylców. Do zwykłego mola wchodzisz a możesz Bentley wyjechać czy Astonem ale tak jest. W lokalnym AD Rolex w porównaniu bieda.

O oszustwie podatkowym nie ma mowy. Kupuje wkładam w walizkę przywożę , nikogo nie oszukuje. Nie przesadzaj. A podatek ja tu płace , 7% mamy w tym stanie w którym mieszkam.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Szlagier

Nie warto. Nie zdziwił bym się , jak mechanizm w połowie plastikowy. Jak to miało miejsce w Fosil skeleton.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Edytowane przez piotrek39

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szlagier, najpierw chciałeś pełny kalendarz, a teraz doszly jeszcze dziurbilony... W takich specjalizują się Chińczycy. Jak Ci nie szkoda 50 usd "w razie w" wyrzucić w błoto kup lepiej tego guanqina, będziesz miał podobne technikalia co te lucieny, picardy, fossile i inne ingersolle

 

Edytowane przez StaryWilk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.