Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Mariano_Italiano2

Tissot T-Race - wskazówka sekundnika nie w osi tarczy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Właśnie zakupiłem swojego pierwszego Tissota (T115.417.27.051.00) i coś mi się w nim nie podoba tzn. wskazówka licznika 60-sekund nie zatrzymuje się w osi tarczy zegarka oraz w miejscach gdzie znajdują się indeksy sekund. Posiadam już dwie Certiny i w nich wskazówka stoi idealnie w osi tarczy dokładnie w środku indeksu. Czy to normalna dokładność w zegarkach Tissot? Czy jest to wada zegarka i powinienem zwrócić go sprzedawcy ?

W załączeniu zdjęcia

Pozdrawiam i dziękuję za wasze odpowiedzi.

post-111252-0-04974000-1575318356_thumb.jpg

post-111252-0-60733800-1575318378_thumb.jpg

post-111252-0-45078600-1575318403_thumb.jpg

post-111252-0-44721700-1575318430_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spróbuj wyciągnąć koronkę i naciśnij guzik do zerowania sekundy, powinna w nim być korekta zera stopera

 

albo ktoś się nim bawił i przesunął pozycję startu sekundy albo źle założył wskazówkę stopera. Tak czy siak nic poważnego. 

Edytowane przez Lukas84

📷Instagram

Pozdrawiam, Łukasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spróbuj wyciągnąć koronkę i naciśnij guzik do zerowania sekundy, powinna w nim być korekta zera stopera

 

albo ktoś się nim bawił i przesunął pozycję startu sekundy albo źle założył wskazówkę stopera. Tak czy siak nic poważnego. 

Witam

To co piszesz zrobiłem w minutę po rozpakowaniu zegarka. To jest moim zdaniem źle fabrycznie skalibrowany mechanizm względem tarczy lub taka jest jakość i precyzja Tissota. Zastosowana przez producenta kolorystyka wskazówek i tarczy powoduje, że niedokładność wskazania licznika sekund rzuca się od razu w oczy tuż po rozpakowaniu i jak dla mnie jest to wada wskazania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

To co piszesz zrobiłem w minutę po rozpakowaniu zegarka.

Czyli co zrobiłeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spróbuj wyciągnąć koronkę i naciśnij guzik do zerowania sekundy, powinna w nim być korekta zera stopera

 

albo ktoś się nim bawił i przesunął pozycję startu sekundy albo źle założył wskazówkę stopera. Tak czy siak nic poważnego. 

 

 

spróbuj wyciągnąć koronkę i naciśnij guzik do zerowania sekundy, powinna w nim być korekta zera stopera

To co piszesz to jest korekta na poziomie sekundy. Jeżeli wskazanie wskazówki licznika 60 sekund ma błąd wskazania to nie można go wyregulować dokładnie tylko co 1/60 obrotu, a tu błąd powtarza się na każdej z 60 sekund. Przesunięcie wskazówki najbardziej widoczne jest na pogrubionych indeksach czyli 5,10,15,20,25....sekund. Wskazówka powinna być w środku indeksu szerokiego na około 2mm, a u mnie staje na jego początku. Proszę spojrzeć na załącznik i powiedzieć czy to normalne dla Tissot? Mi to się rzuca w oczy, a w szczególności gdy nie jest używany chronograf tj 99,999% czasu użytkowania zegarka, a wskazówka stoi na 12-tej.

post-111252-0-30730100-1575840910_thumb.jpg

post-111252-0-12756800-1575840917_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrób to, co zostało zaproponowane:

"wyciągnąć koronkę i naciśnij guzik do zerowania sekundy"

 

Nie chodzi o resetowanie stopera, tylko adjustację wskazówki. (W zależności od mechanizmu robi się to górnym lub dolnym przyciskiem).


Ale Tudora to Ty szanuj!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak już pisałem zrobiłem to po minucie od rozpakowania. Ten mechanizm umożliwia tylko dostrojenie wskazówki z dokładnością 1s, czyli nic to nie zmienia jak wskazówka/mechanizm jest źle skalibrowana tj. wskazówka nie zgrwa się w środku znacznika na tarczy jak na moich zdjęciach. Wydaje mi się że nie ma możliwości dokładnego ustawienia bez rozbieranie zegarka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro tak, to tylko wizyta u zegarmistrza i ponowne nałożenie wskazówki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak mi się też wydaje, że wskazówka jest źle nałożona. Szkoda tylko że już wydane 2kPLN na coś co trzeba odrazu oddać do naprawy. Marna jakość tego Tissota mój pierwszy i chyba ostatni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak już pisałem zrobiłem to po minucie od rozpakowania.

 

W takim razie przepraszam, że źle oceniłem sytuację :rolleyes:

 

Jeśli zegarek jest nówka sztuka - oddaj go i zażądaj naprawy. Z tego co wiem, to zegarmistrzowie niechętnie poprawiają taką wadę: jest ona trudna i niewdzięczna do skorygowania (oczywiście w zależności od technologii produkcji).

 

Życzę powodzenia :)

 


Ale Tudora to Ty szanuj!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aż mi się nie chce wierzyć że Tissot wypuścił takiego bubla... może to fejk...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na dzień dzisiejszy Tissot, Certina, to zegarki jadące tylko na wyrobionej marce, moim zdaniem nie warte zainteresowania. Przykład, zakupiłem nową certinę DS Diver na 2824 chód -12 sekund na dobę, bezel nie centrował, w dodatku 60 klikowy, a ramka z plastiku. bransoleta na zrywkę, dekiel wycinany laserowo.Wróciłem do pewnej japońskiej marki na S gdzie mam taką samą jakość ale realnie wycenioną, a i dostęp do części, bo jak dzwoniłem do serwisu po uszczelki do DS Frist, to usłyszałem że dopiero po obejrzeniu zegarka mogą wycenić naprawę, kpiny jakieś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aż mi się nie chce wierzyć że Tissot wypuścił takiego bubla... może to fejk...?

Niestety jest to prawda. Zrobiłem sobie prezent na urodziny i otrzymałem taki bubel. Chyba już nigdy Tissota?!?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A próbowałeś przy odciągniętej koronce wciskać drugi przycisk?

Chyba Miyotę da się tak zerować.

 

Trudno to nazwać bublem.

W tym budżecie "swiss made" to już dawno nie to samo i nietrafianie w indeksy (sekundnik jak i chrono) jest pewną "normą" niestety.


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A próbowałeś przy odciągniętej koronce wciskać drugi przycisk?

Chyba Miyotę da się tak zerować.

 

Trudno to nazwać bublem.

W tym budżecie "swiss made" to już dawno nie to samo i nietrafianie w indeksy (sekundnik jak i chrono) jest pewną "normą" niestety.

Oczywiście zrobiłem to 5 minut po rozpakowaniu z fabrycznego opakowania. Jakoś moja obecna Certina staje idealnie na indeksie!?! 

post-111252-0-33464400-1576586024_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Po prawie miesiącu czasu zegarek wrócił z serwisu producenta. Wskazówka stoi tak jak powinna, a w informacji o naprawie jest napisane że wykonano "Prosty serwis zegarka kwarc..." (czyli nic). Teraz mam pytanie dlaczego trzeba wysłać nowy produkt do serwisu zamiast produkować precyzyjnie wykonane/skalibrowane zegarki? Jak sądzę jest to mój ostatni Tissot.

post-111252-0-67057300-1577187805_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powtarzasz się.

Trafił się mały babol i tyle.

 

Jedź po świętach do jakiegoś centrum handlowego, przejdź się i przypatrz stojącym na wystawach "swiss made", tym kwarcowym.

Zwróć uwagę na sekundnik skaczący po tarczy i policz w ilu przypadkach trafia on we wszystkie indeksy.

Tylko uważaj, bo może to skutkować efektem "jest to mój ostatni swiss made".


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powtarzasz się.

Trafił się mały babol i tyle.

 

Jedź po świętach do jakiegoś centrum handlowego, przejdź się i przypatrz stojącym na wystawach "swiss made", tym kwarcowym.

Zwróć uwagę na sekundnik skaczący po tarczy i policz w ilu przypadkach trafia on we wszystkie indeksy.

Tylko uważaj, bo może to skutkować efektem "jest to mój ostatni swiss made".

Niestety, ale muszę się z tobą zgodzić. Smutne i jakże prawdziwe.

Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.