Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Lukas84

Użytkownik
 • Content Count

  236
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

43 Początkujący

About Lukas84

 • Birthday 08/08/1984

Kontakt

 • Strona WWW
  https://www.instagram.com/lukaspl84/

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Silesia

Recent Profile Visitors

823 profile views
 1. to nie zostaje mi nic innego jak śledzenie bazarku
 2. daj znać, jak będę miał budżet to chętnie go przygarnę
 3. to jeden z tych, który nigdy się nie znudzi a u mnie dziś i od wczoraj z nową miłością
 4. Pomysł fajny ale kto tego będzie pilnował...? Trzeba myśleć o rozwiązaniu bardziej automatycznym.
 5. Jeżeli pozwolicie, to dorzucę coś od siebie. Jeżeli to konieczne, można pomyśleć o opłatach abonamentowych w ramach, których użytkownik dostanie dostęp do bazarku ale nie blokujcie całego forum bo odstrzelicie wielu przyszłych / nowych użytkowników. Dodatkowo info pod avatarem, ze to członek forum, które je finansuje i np rabat na gadżety, o których pisał zarząd. Dobrowolne wpłaty jak zwykle to bywa, będą mało efektywne, wpłaci kilka osób... i też bardzo niesprawiedliwe dlaczego garstka ma utrzymywać całość. i tu deklaruję, że skoro wpadam i przeglądam forum (o ile stawka mnie nie zabije będę płacił abonament. chce dorzucić coś do forum od siebie ale też chce podkreślić, że nie chciałbym opłacać czyiś spotkań, na pewno są ciekawe i wartościowe ale z nich sam nie korzystam, tylko te kwestie trzeba by rozdzielić.
 6. https://pl.aliexpress.com/item/32967332701.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.27425c0fo72iGo
 7. Teraz mi to mówisz? jak z 200 sztuk odświeżyłem Jak pisałem wyżej wżery się uzupełnia od chromu po stal. Jak zjedziesz do najniższego punktu wżeru koperta zmieni się nie do poznania. Rysy się poleruje. Nie można mylić tych dwóch problemów bo zupełnie inaczej na nie trzeba reagować. Polerowanie polega na wygładzaniu powierzchni. Zakres renowacji dopiera się od stopnia zniszczenia koperty. Spokojnie każdy jeden materiał można polerować od chromu, niklu po tytan. Stal jest najbardziej wdzięczna do polerowania, co oczywiste. Chromowane koperty poleruje się jak stalowe, usuwa się część warstwy, co gubi zmatowienia i płytkie rysy ale w skutku łagodzi głębokie i przestają być widoczne. Jak napisałem wyżej ciężko jest przywrócić zegarek do nowości samym polerowaniem nawet stalowy. W stali zgubię każdą nawet głęboką rysę ale kosztem geometrii koperty. Technika polerowania i materiał ścierny jest zależny od materiały ale to wszystko jest w sieci, nie będę przepisywał internetu. A tu przed i po. Koperta ze szkłem została spolerowana. Jak widać, chromu zostało jeszcze sporo i jak by się uprzeć można jeszcze go lepiej wyprowadzić.
 8. Jak kolega wyżej napisał, ciężko jest w 100% przywrócić samą kopertę do stanu nowości ale możesz go gruntownie odnowić. Kopertę wypolerujesz najlepiej ręcznie, ścierki Cape Cod, dostępne na A. lub budżetowo pastą do aluminium K2. Efekt szybszy i lepszy będzie na szmatkach Cape Cod. Tej koperty lepiej nie polerować maszynowo, jak ktoś nie ma wprawy zgubi szlif słoneczny. Szkło to już pestka, jeżeli nie jest pęknięte odnowisz jak nowe i tylko i wyłącznie ręcznie, szmatki CC też się i w tym wypadku sprawdzą. Czego nie zrobisz? jeżeli są wżery w kopercie, to trzeba się trochę nagłowić aby kogoś znaleźć kto to ładnie uzupełni (drogo i mało kto chce się z tym bawić). Nie odnowisz tarczy, możesz ją zlecić do ponownego przedruku ale to będzie wyglądać kiepsko. Porównaj koronki, tarcze i wskazówki, często są już podmieniane na współczesne zamienniki Poszukaj 3133 na newauction u Fedki albo innego sprzedawcy, Fedka jest na forum znany dlatego podaję Ci do niego link. https://newauction.com.ua/listing/offer?flt_prp_owner=25585265 z resztą większość handlarzy na portalach ściąga z UA zegarki. Dowiedz się koniecznie w jakiej kondycji jest stoper. Czerwona sekunda i subtarcza po prawej. Trafiają się uszkodzone, które nie zerują, naprawa jest czasochłonna i może być droga, mało kto ma już części a jak ma to tanio nie odda.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.