Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Topaz

Wirtualny spacer po Muzeum Zegarów w Kłapedzie.

Rekomendowane odpowiedzi

Pomyślałem, że skoro nie możemy realnie, to chociaż wirtualnie.

Polecam spacer po Muzeum Zegarów w Kłajpedzie. Byłem, zwiedzałem na żywo, bardzo ciekawe przeżycie i dużo informacji dla pasjonatów. Obecnie w sieci z ciekawymi komentarzami i zdjęciami.

Plecam zajrzeć i oczywiście odwiedzić np. w wakacje.

 

https://turai.vturai.lt/2_laikrodziai_lt/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rewelacja, świetne zwłaszcza w tych trudnych czasach, szkoda, że nie wszystkie muzea to mają.

Dziękuję i pozdrawiam Jacek.


"Na żadnym zegarze nie znajdziesz wskazówek do życia" 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez NNM
      Witam wszystkich miłośników zegarów. Zaczynam właśnie swoją przygodę z pięknymi odmierzaczami czasu , zaczęło się od FHS DUGENA 64’ piękny kwadransiak. Dzisiaj poszerzyłem kolekcje o kolejny zegar i tu moja prośba o identyfikacje tego zegara.
       
       
      🤔














    • Przez llcoolm
      Szukałem, szukałem i nic nie znalazłem. Czy ktoś z szanownych kolegów trzyma zegary na strychu ? 
      Chodzi mi np. o kołatka i czy mechanizm tam nie zerdzewieje
      Strych nie jest ogrzewany, jest to w miarę nowy budynek.
      Jeżeli ktoś ma jakąś kolekcję na strychu to może jakieś fotki jak to wygląda.
       
    • Przez odCzasu doCzasu
      Informacja ze Złotych Tarasów:
      Już w najbliższym tygodniu – od 13. do 18. maja – zapraszamy na wyjątkową wystawę zegarów, zorganizowaną wspólnie z salonem „odCzasu doCzasu”, który jest obecny w tym centrum od początku istnienia Złotych Tarasów.
      W jej trakcie będzie można oglądać zegary firmy QlockTwo i zegary wahadłowe.


       
      czyta więcej....
    • Przez tygrysastyl
      Witam wszystkich,
       
      Trochę wstępu. Firma moja wysłała mnie wraz z kilkoma osobami do Rzymu. Był to wyjazd w celu relaksu mojej drużyny, za zasługi względem firmy. Nigdy nie byłem ani we Włoszech, ani w Rzymie. Lubię zwiedzać, więc byłem bardzo zadowolony. Nabyłem też Suunto Traverse Alpha Stealth, zegarek z GPS i możliwością wprowadzenia trasy, więc okazja tym bardziej fajna. 
       
      Teraz do sedna sprawy. Przez przypadek trafiłem do 'salonu' zegarmistrzów. Panów Dante Marconi i Mario Berotzzi, nie wiem którego Pana poznałem, był też jego syn, który wyjaśnił, że i on i ojciec siedzą w biznesie od zawsze. Tata lat około 70, syna nie pytałem, ale myślę, że siedzi koło lat 30. Dowiedziałem się, że warsztat jest na sprzedanie za 2 miliony Euro. Ile w tym prawdy nie wiem. Bardzo fajni ludzie.
       
      Nie muszę zaznaczać, że spędziłem tam sporo czasu, jakieś 2 godziny, porobiłem trochę fotek. Warunki do fotografii fatalne, więc jakość jest jaka jest. Jak mi wyjaśniono wszystkie zegarki w gablotach są sprawne. Pan mistrz zegarmistrz wciąż pracował nad mechanizmem, ale bez problemu wymienił baterię osobie, która weszła 'z ulicy'. Super!
       
      Nie muszę chyba zaznaczać, że Rzym to wspaniałe miejsce do zwiedzania. Oczywiście trafienie w miejsce ze zdjęć było absolutną wisienką na trocie wspaniale dopełniającą rewelacyjny wypad.
       
      Pełen album tutaj, lepsza jakość, łatwiej chyba przeglądać: https://www.icloud.com/sharedalbum/#B02GDdyTvGRx2ss są też mapki, aby łatwiej trafić ;-)
       
      Znalazłem wywiad z Panami, proszę sobie zerknąć tutaj: http://www.watchonista.com/2914/watchonista-blog/news/dante-marconi-and-mario-bertozzi-two-roman-watchmakers
       
      Link do Google Maps tutaj: https: https://www.google.co.uk/maps/place/Via+di+Torre+Argentina,+3,+00186+Roma,[email protected]<script data-cfhash='f9e31' type="text/javascript">/* */</script>,12.4742197,17z/data=!3m1!4b1!4m5!3m4!1s0x132f604e436332d9:0xedcabd10b25082a1!8m2!3d41.8973595!4d12.4764084
       
      Załączam adres, być może ktoś będzie miał szansę sam się wybrać, naprawdę polecam.
        
      Via di Torre Argentina, 3
      00186 Roma
       
      Italy
       
       
      Zapraszam do przeglądania:
       

       

       

       

       

       
       
       
       
       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       
       
      Pozdrawiam wszystkich
       
      Piotr
       
       
       
    • Przez Hohaus
      Serdecznie witam Miłośników Zegarów i Zegarków. 
      Przede wszystkim pragnę podziękować wszystkim udzielającym się tutaj miłośnikom i znawcom zegarów, ponieważ Państwa wiedza i pasja stanowiła dla mnie bezcenne źródło informacji, z której czerpałam przy opracowywaniu katalogu muzealnych zegarów. Ponadto dzięki temu forum miałam okazję i zaszczyt poznać Pana WM, który zgodził się pełnić rolę konsultanta merytorycznego, a stał się w dużej mierze nauczycielem, za co jeszcze raz SERDECZNIE MU DZIĘKUJĘ  .
       
      Dlatego w imieniu własnym i pracowników Muzeum Ziemi Kłodzkiej w Kłodzku mam zaszczyt zaprosić Państwa do kłodzkiego Muzeum w najbliższy wtorek 31. marca na godz. 17.00 na uroczystą promocję owego katalogu. Będzie nam niezwykle miło gościć w naszych progach osoby poświęcające swój cenny czas czasowi i jego (wiernym lub mniej) odmierzaczom.
       
      Joanna 100klasek-Michalak
       

       
        
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.