Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Topaz

Użytkownik
 • Content Count

  738
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

1,895 Guru zegarmistrzostwa

Kontakt

 • Gadu-Gadu
  osoba prywatna

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Białystok

Recent Profile Visitors

687 profile views
 1. Gratulacje, bardzo czytelna tarcza. A ta wskazówka od sekundnika to już bomba. O pasku nie wspomnę, też super.
 2. Tematem i wyzwaniem jest odnalezienie najtańszego "zegarka", który spełnia swoje zadanie w jakiejś akceptowalnej jednostce czasu, ja założyłem długość życia baterii. Niziutka cena, często na poziomie kawy z pianką, zapewnia wyrób, urządzenie zegarkopodobne, ale jednak o funkcji i cechach zegarka. Ja takie znalazłem, działają ponad 2 lata, trzymają czas itp. Oczywiście są okazjonalnie zakładane i tylko dlatego jeszcze żyją. To hmm... paździerze, ale trochę radości mi sprawiają.
 3. @Funky_Koval, ale foto zegarka w tym kolażu to jest fotografia... producenta. Po co drążyć.
 4. Ja wybrałbym standard, do większości sytuacji i ubrań będzie pasował, z moro już masz określony charakter przeznaczenia.
 5. @Kacperek_77u, gratuluję nabytku i umiejętności, nie widziałem takiego piaskowego koloru, a już kilka mam tych budzików. Fajny.
 6. Wśród takich nowości pokażę staruszka - G-shock DWX-112
 7. Dziękuję, bardzo ciekawe zdjęcia, świetna relacja i zachęta do odwiedzenia. Ciekawy ten akcent w muzeum z linią Pulsar i Lorus. Dobrze widzę, że były też przy niektórych zegarkach podane ceny z roku wypuszczenia na rynek ?
 8. Topaz

  Wybór pióra.

  Pokazany trochę wyżej w poście Parker IM to też dobra propozycja. I nie bierz do głowy recenzje w sieci, że zasycha, nie startuje, to czasem dotyczyło niektórych egzemplarzy ale poprzedniego modelu, ten w sklepach jest głębokiej po zmianie, liftingu i usunięciu przednich niedociągnięć. Można go śmiało polecić.
 9. @beniowski, zdradź w jakim kraju i mieście są takie sklepy, chętnie odwiedzimy. Kilku zainteresowanych się na tym FORUM znajdzie
 10. Topaz

  Wybór pióra.

  Polecam pióra Cross, np model Bailey albo Calais: https://www.piorowieczne.pl/prod4893-Pioro-Wieczne-Cross-Bailey-Czarny-Lakier-Light-GT.html https://www.piorowieczne.pl/prod5011-Pioro-wieczne-Cross-Calais-Szary-Mat-i-Czarny-Mat.html PS. sklep przypadkowy tylko dla zobrazowania piór.
 11. Topaz

  Wybór pióra.

  Zacząć polecam od... Parker Quink Black, potem Waterman Intense Black, potem Pelikan Edelstein Onyx, potem Aurora Black, potem to już będzie atramentoza i z tego linku proponuję skorzystać: https://www.twojepioro.pl/atramenty-i-tusze/atramenty-w-butelkach/3/default/1/f_at_121_1140/1
 12. Noworoczny prezent, Casio EFV-560D-2AVUEF
 13. Noworoczny prezent - Casio Edifice EFV-560D w wersji EFV-560D-2AVUEF. 24 godzinna tarczka, stoper do 30 min z indeksami co 2 minuty, akurat tak "precyzyjny", żeby stwierdzić po jakim czasie kelner zrealizował nasze zamówienie, głęboka granatowa tarcza z nakładanymi indeksami, WR100m, dzień miesiąca. Luma na wskazówkach. Bransoleta z "pełnych" ogniw, ale za to lekka. Fajny zegarek do codziennego noszenia. Duży plus dla CASIO za głębię granatu na tarczy i pomarańczową końcówkę sekundnika. Wszystko jest mimo tarczek bardzo czytelne.
 14. Jak to ma być zegarek na lata, i dalej przekazany, to polecam brać Tissot PR100, bo - stal, WR100, szafir, bransoleta, data: https://wkruk.pl/zegarki/tissot/tissot-pr-100-4?gclsrc=aw.ds&gclid=EAIaIQobChMIp9L7wqeY_AIVlZGyCh0KygPYEAQYBiABEgIHCfD_BwE&gclsrc=aw.ds&epi=
 15. Topaz

  OKAZJE ZEGARKOWE CASIO

  W temacie g-shock, takie negatywy DW-5600ca po 299 zł. Fajna cena i cyferblaty moro. https://www.timestore.pl/dw-5600ca-8er https://www.timestore.pl/dw-5600ca-2er
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.