Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość marpass

Zegarmistrz we Wrocławiu.

Rekomendowane odpowiedzi

Podobnie jak kolega Tarant oraz  ponownie polecam zakład p. Pawlickiego na Skłodowskiej-Curie 9 (neon seiko, po schodkach w dół). Parking na przeciwko już nie wygląda na zdziczały ;)

 

co do ceny za czyszczenie i smarowanie - to się wiąże z rozłożeniem i ponownym złożeniem mechanizmu, nie może więc kosztować kilka złotych. Dlaczego ceny są zróżnicowane odnośnie rodzaju i pochodzenia zegarka? Jest taka opinia, z którą sie zgadzam, że wpływ na cenę ma również wartość zegarka - tego typu usługa zawsze wiąże sie z jakimś ryzykiem i ew. koniecznością naprawy / wymiany części przez zegarmistrza na jego koszt (gdyby coś nie wyszło). Oczywiście wpływ na cenę ma w pierwszej kolejności skomplikowanie mechanizmu (np. opisany wyżej poljot budzik albo chronograf mają bardziej złozone mechanizmy niż "klasyczne", czyli bez komplikacji)  i powszechość lub jej brak jego występowania.

 

Uważam, że w zakładzie p. Pawlickiego otrzymujemy fachową usługę. Jestem stałym klientem, zanosiłem tam kilka zegarków i zawsze byłem zadowolony. Co do cen - trudno mi się wypowiadać, mam porównanie tylko z jednym innym zakladem i jakichś większych różnic nie dostrzegam. Wiem natomiast, że płacę tyle, na ile się umówiłem, w terminie na który się umówilem (jdwa razy zdarzyło mi się przesunięcie, ale niewielkie i zostałem o nim poinformowany telefonicznie z wyprzedzem i podaniem przyczyny).

 

pozdrawiam

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wypowiem się na temat tego ostatniego.Istnieje w tym samym miejscu. Tam gdzie był bazarek jest lekko zdziczały parking. Być może dostaniesz nawet jakiś rabat. Dlaczego - zobaczysz jak wpiszesz swój nick w wyszukiwarce :D

I nie mogę po raz kolejny nie zdziwić się. Za ile do jasnej Anielki chcielibyście mieć "zrobione" zegarki (tu mam na myśli ten przedział 50 - 100 zł) ? Ruski za pięć, szwajcarski za dziesięć złotych od sztuki ? A kolejne za złotówkę i dwa złote ???

Nic, będę namawiał kolegów zegarmistrzów do drastycznego podniesienia cen. Chcą kurde jakości za 5 złotych. To będą mieli...klienci. Za ile ma zegarmistrz siedzieć przy warsztacie i marnować zdrowie? 


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic, będę namawiał kolegów zegarmistrzów do drastycznego podniesienia cen. Chcą kurde jakości za 5 złotych. To będą mieli...klienci. Za ile ma zegarmistrz siedzieć przy warsztacie i marnować zdrowie? 

Naprawa za 50 groszy :D .

post-34263-0-22972400-1393515867_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam taki mały problem, oddałem zegarek do zegarmistrza Psie Pole ul. Inflancka na wymianę porysowanej szybki na szafirową z góry płacąc 120zł. od roku nie mogę doprosić się zwrotu zegarka. Wartość Casio to ok 400zł może mi ktoś poradzić w jaki sposób mogę zmusić gnojka do zwrotu zegarka? Piszę też jako przestrogę dla innych.

Pozdrawiam 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Witam

Mam taki mały problem, oddałem zegarek do zegarmistrza Psie Pole ul. Inflancka na wymianę porysowanej szybki na szafirową z góry płacąc 120zł. od roku nie mogę doprosić się zwrotu zegarka. Wartość Casio to ok 400zł może mi ktoś poradzić w jaki sposób mogę zmusić gnojka do zwrotu zegarka? Piszę też jako przestrogę dla innych.

Pozdrawiam 

 

Jeżeli perswazja nie odniesie skutku, to pozostaje droga sądowa. Wydaje mi się, że masz dwa alternatywne roszczenia - zwrot zegarka albo zapłata (jeżeli zegarmistrz go utracił, co wydaje się prawdopodobne). Pozew należy poprzedzić przedsądowym wezwaniem do zwrotu/zapłaty - może to odniesie pożądany skutek. Dobrze by było, gdybyś posiadal wystawione przez zegarmistrza: pokwitowanie wpłaty 120 zł oraz potwierdzenie przyjęcia zlecenia, ale ich brak nie pozbawia Cię możliwości żądania zwrotu/zapłaty, aczkolwiek utrudnia dowodzenie. Pytanie, czy ten zegarmistrz unika deklaracji odnośnie terminu zwrotu, czy idzie w zaparte (tzn. kwestionuje fakt przyjęcia zlecenia i wpłaty 120 zł), dobrze byłoby mieć jakichś świadków na okoliczność przyjęcia zlecenia.

Edytowane przez Tomek z Wrocławia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To na czym stanęło z zegarmisrzem na Curie-Skłodowskiej? Że dobry i tańszy niż Doliński?

 

Będę miał Hamiltona (na szwajcarskim automacie) do przeglądu, leciutkiego odświeżenia koperty i wymiany paska. Czy ten zakład podoła? oni w ogóle zajmują sie 'kosmetyką' zegarków czy tylko naprawą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skłodowskiej-Curie!


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, właśnie o nią chodzi, chociaż bardziej zależy mi na opinii na temat zegarmistrza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, właśnie o nią chodzi, chociaż bardziej zależy mi na opinii na temat zegarmistrza.

 

Podejdź na Skłodowskiej, zapytaj, czy sie podejmie przeglądu. Jesli się podejmie to na pewno zrobi to fachowo i będziesz miał spokój na kilka lat.

Nie wiem, czy  "robi kosmetykę", może kolega Tarant coś u niego "kosmetyzował" ;) ja "kosmetyzowałem" tylko drobiazgi, typu uzupełnienie lumy na wskazówkach, polerka szkiełka pleksiglasowego. Nie chcę wprowadzać w błąd, nie wiem, czy wykonuje poważniejsze renowacje, typu odświeżenie koperty (pytanie, o jakie odświeżenie chodzi: polerka rys, czy chromowanie, o ile on ma kopertę w chromie, a nie stali?).

Co do paska, to ten zegarmistrz ma ich bardzo duży wybór, co dotyczy firmy, ceny, materiału, rodzaju, rozmiarów, etc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy wiecie gdzie mogę wypolerowac szkiełko mineralne zegarka we Wrocławiu? Jaki mniej więcej wiąże się z tym koszt?

 

Skrobniete skądinąd by Taptalk ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj w pracowni przy Kościuszki 12 (koło Sony Centre). Właściciel jest też jubilerem i na szyldzie wypisał że prowadzi renowacje zegarków. Niestety nie orientuje się jaki to może być koszt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie pilnie potrzebuję pomocy, z racji tego że jutro będę przejazdem we Wrocławiu chciałbym dać do przejrzenia mojego 6 letniego "portugalczyka" i tu klops jutro i pojutrze zakład Dolińskiego jest zamknięty. Czy polecacie kogoś jeszcze do szwajcara - dodam że przejrzałem ten wątek ale nie widzę konkretnej alternatywy. Byłbym wdzięczny za pomoc bo rzadko wyjeżdżam z mojej wioski a juz czas przejrzeć mechanizm..

 

pozdrawiam Damian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj w Galerii Dominikańskiej, na samym dole wchodzi się przez jubilera Yes ewentualnie na ul. Kościuszki 17 zakład zegarmistrzowski i jubiler (obaj panowie razem się uczyli sztuki i są zegarmistrzami z powołania, czytaj można miło z nimi pogadać o zegarkach bo robią to bo to lubią ;) ).

Jeżeli chcesz coś bardziej "renomowanego" to zakład zegarmistrzowski na ul. Ładnej (za Pasażem Grunwaldzkim).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziękuję za info, rozmawiałem telefonicznie z Panem Andrzejem z salonu YES  i niestety nie miał czasu w godzinach rannych, Będę musiał znaleźć kogoś u siebie w Szczecinie a tu będzie problem bo nie znam renomowanych fachowców.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety lub stety dla niektórych Pan Andrzej pracuje przeważnie od 15 do 19-20.  Szczecin duże miasto, sprawdź najlepiej po stronach różnych producentów czy i gdzie mają swoje autoryzowane serwisy w Twojej okolicy, bo inaczej to tylko z polecenia, niestety coraz ciężej z zegarmistrzami z prawdziwego zdarzenia, większość to "bateryjkarze" lub spece od rusków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

podzielę się najnowsza opinią. Niedawno nabyłem lorusa chrono (nowy), niestety wskazówki na 12-godzinnej tarczce chronografu nie pokrywały się (prawdopodobnie źle nałożone, nie chodziło tu o błędy na tarczce ani złe założenie tarczy). Najpierw udałem się na Kościuszki (rekomendacje Kolegów z foru ;), a poza tym akurat po drodze) i rzeczywiście zegarmistrz uprzejmy, nie skroił dużo, bo 5 zł, jednakże po dwóch wizytach nadal wskazówki nie były ustawione, aczkolwiek centralną sekundę chronografu ustawił (lekko nie trafiała w indeksy) idealnie.

U mojego zegarmistrza pracownik obejrzał zegarek i powiedział, że trzeba ściągnąć wskazówki i je ponownie nałożyć, synchronizując z ośką (nie pamiętam dokładnie pełnej diagnozy, a brak fachowej wiedzy uniemożliwia profesjonalny opis problemu), jednym słowem sporo zabawy.

Poszedłem zatem do serwisu przy ul. Ładnej. Tam bez zbędnych ceregieli przyjęto zegarek (naprawa gwarancyjna) i po jednym dniu roboczym odebrałem go - naprawa została przeprowadzona fachowo, wskazówki są idealne, trafiają w indeksy, na 12 są w jednej linii.

Jaki wniosek? Jest wielu dobrych zegarmistrzów we Wrocławiu, zaliczam do nich wszystkich trzech wyżej opisanych. Jednak jak się okazuje, niekiedy dobrze (ale i trzeba) dywersyfikować naprawy ;) Czasem po prostu chyba tak jest, że w konkretnej sprawie jeden zegarmistrz podejdzie do problemu inaczej niż inni. Jeżeli rzeczywiście opisana wyżej naprawa była związana z dłubaniem, to jej wykonanie działa bardzo na plus dla zakładu przy Ładnej.

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem kolekcjonerem starych japońskich zegarków Seiko (mam ich kilkaset sztuk) i serwisuję je u p. Pawła Kurzyńskiego, Wrocław, Grabiszyńska 75, tel. 71 342 61 51 od wielu lat. Nigdy nie spotkałem się z niedbałością lub brakiem profesjonalizmu z jego strony. Wręcz przeciwnie, do każdej naprawy zabiera się bardzo sumiennie, wręcz z sercem i radzi sobie z bardzo skomplikowanymi i nietypowymi awariami, nawet moich, bardzo nietuzinkowych zegarków. Szczerze polecam tego zegarmistrza, z wieloletnią tradycją rodzinną w tym fachu, MN

       

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odwiedziłem ostatnio zegarmistrza przy pl. Legionów. Za czyszczenie i konserwację Poljota de luxe 23 kamieni - 65 zł. Przy okazji proponował odmalowanie tarczy za 200zł, podziękowałem.

 

Widząc moje zainteresowanie zegarkami zdjął z półki pudełko ze zgrabną Certiną kostką i zaproponował że pozbędzie się jej za 300zł. Przemyślałem sprawę i po kilku tygodniach wróciłem do niego żeby zegarek kupić. Powiedział że owszem, 300zł ale zegarek wymaga konserwacji co kosztuje 180zł (automat z podwójną datą, bo to cały dzień pracy). Swoją drogą skoro leżał u zegarmistrza to pewnie po usłudze klient go po prostu nie odebrał (na deklu była dedykacja), więc zapewne czysty i sprawny był. Dałem sobie jeszcze jeden dzień na przemyślenie i wróciłem proponując że wezmę Certinę za 300, jak ponoszę kilka dni i przekonam się czy mi pasuje - przyniosę do czyszczenia. Facet pokręcił głową i powiedział że mu się nie podoba to, że ja chcę kupić zegarek wart 1000zł za 300zł - jego cena 500zł. Podziękowałem i wyszedłem.

 

Podsumowując, raczej kosztownie, a jako osoba jest w moim odczuciu nieprzyjemny. Skorzystać z usług polecam w przypadku braku alternatywy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mój problem jest banalny, ale mam nadzieję, ze ktoś się pochyli. Mam starą kilkunastoletnią tytanową Adriaticę 21098. Niestety, nie ma już do nich oryginalnych bransolet. Z paskiem nie wygląda najlepiej. Chciałem dobrać do niej jakąś tytanową bransoletę. Problem jest, że musi być (chciał bym aby była) z maskownicami. Dowiedziałem się, że to trzeba raczej dobrać pod konkretny zegarek - więc sklep/zegarmistrz powinien mieć jakiś wybór takich bransolet. Jaki punkt mogli byście polecić? Pochodzę z małej miejscowości i Wrocku jestem incydentalnie więc chciał bym aby usługa była wykonana na miejscu. Gdzie się udać? do jakiego punktu? Dobrze by było aby nie kosztowało to też majątku bo sam zegarek ani drogi nie jest a już nieco wiekowy i nie wiadomo ile jeszcze pochodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety z wydaje mi się, że żaden zegarmistrz we Wro nie będzie miał czegoś takiego na miejscu a i ze sprowadzeniem może być problem.

Najlepiej samemu czegoś poszukać w internecie. Wrzuć zdjęcie zegarka i zmierz ile ma między uszami, może wtedy coś się wymyśli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie teraz myślę, że może wystarczy tylko tą maskownicę dobrać? myślałem, że urwany został większy kawałek a to tak naprawdę brakuje tylko tej maskownicy. Dopiero bliżej się temu przyjrzałem. Zmienia to nieco postać rzeczy. Tylko czy ktoś to dobierze? Tym nie mniej nie mam żadnych szans aby załatwić to w mojej dziurze i pewnie Wrocław wskazany.

post-72985-0-11531500-1404137712_thumb.jpg

post-72985-0-76750300-1404137725_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z maskownicą juz prędzej, jednak nie sądzę żeby znalazł identyczną i trzeba by było dobrać dwie najbardziej zbliżone. Najprędzej takie rzeczy znajdziesz u jakiś starych zegarmistrzów, którzy mają sporo "złomu" u siebie. W tej chwili to przychodzi mi do głowy tylko zegarmistrz kolo pasażu grunwaldzkiego i zegarmistrz na grabiszyńskiej: http://www.misterwhat.pl/company/902445-kurzynski-pawel-zaklad-zegarmistrzowski-wroclaw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość cyp9669

Jakiego zegarmistrza we Wro polecicie do kompletnej renowacji starego zegarka po pradziadku? Jest to Atrexa, która wrzucałem w temacie 'co udało nam się upolować' w dziale o szwajcarach. Wymaga wymiany szkła, odświeżenia koperty - usunięcia rys,odmalowania tarczy, nowej lumy, dopasowania paska/bransolety i pomalowania tarczy datownika. Bardzo dużo roboty i szukam kogoś, kto nie spartoli żadnej części. Z góry dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.