Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

bialy_gibson

Użytkownik
 • Content Count

  98
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

19 Początkujący

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 1. W moim wypadku Lorier odesłało przesyłkę jako zwrot po naprawie i zadeklarowało wartość 40USD. Podkreślili że oznaczają paczkę w taki sposób, że ewentualne opłaty będą po ich stronie. Nadali Fedexem, który skontaktował się ze mną mailowo prosząc o wyjaśnienie zawartości w celu wykonania odprawy celnej. Opisałem zgodnie z prawdą i paczka przyszła do mnie bez dodatkowych opłat po mojej stronie.
 2. Szkło zaczęło pękać od wewnątrz. Lorenzo napisał że koperta miała odrobinę za mały otwór i stąd naprężenia. Wymienili kopertę i szkło. Ps. Akryl trzeba lubić żeby zegarek się podobał .
 3. Zero opłat. Lauren wyjaśniła, że nadają z wartością 40USD i opisem że to naprawa. Napisała też że organizują to tak, że w przypadku jakichkolwiek opłat oni je ponoszą. Kiedy Fedex zapytał co jest zawartością wyjaśniłem zgodnie z prawdą i tyle. W ogóle to jestem zachwycony podejściem do klienta.
 4. Lorier wrócił z naprawy. Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka
 5. Odświeżam temat. Urząd celny stwierdził że owszem, jest możliwość skorzystania z procedury uszlachetnienia biernego ale jako osoba prywatna powinienem skontaktować się z agencją celną żeby oni zrobili to w moim imieniu. Wyszukałem sobie kilka i posłałem maile z prośbą o wycenę. Niestety w każdym wypadku oscylowała ona w okolicach 300zł. Mniejwięcej tyle VATu zapłaciłem więc olałem temat i posłałem paczkę bez żadnej zabawy. Poproszę Lorenzo o odesłanie naprawionego zegarka zwykłą pocztą zamiast kurierem to może uda się uniknąć płacenia. Jeśli chodzi o całkowity koszt zegarka to nie pamiętam ile dokładnie doliczono ale to był chyba tylko VAT plus koszt operacyjny Fedexa.
 6. Szkło pęka na styku z kopertą, widać jakby wyszczerbienie od spodu szkła, taki nietypowy refleks światła. Z tego co odpisał Lorenzo, prawdopodobnie trafił się wadliwy pierścień naprężający. Dociska ze zbyt dużą siłą i powoduje uszkodzenie.
 7. Niedawno kupiłem zegarek od małego amerykańskiego producenta (Lorier) i muszę go wysłać na naprawę gwarancyjną. Właściciel potwierdził zgłoszenie i podał adres, oczywiście w USA. W obawie przed ponownym naliczeniem VATu wysłałem zapytanie do urzędu skarbowego, skierowano mnie do strony: https://www.biznes.gov.pl/pl/firma/handel-zagraniczny/chce-eksportowac/proc_760-uszlachetnianie-bierne Robił ktoś kiedyś takie cyrki?
 8. 2,5k USD . Raczej nie można powiedzieć, że niedrogi.
 9. Mega pozytywne. Wykonanie bardzo przyzwoite. Tarcza jest świetnie wydrukowana z grubaśnymi trójwymiarowymi indeksami otoczonymi złotą obwódką. Czerwony napis też jakby "wystaje". Koperta bez zarzutu, szlify precyzyjne. Koronka fajnie duża, z logo firmy. Szkoda że dekiel pusty. Bezel akrylowy ze słabą lumą. Chodzi ciężko z wyraźnym klikiem. Ładnie centruje. Bransoleta cudnie się układa i ładnie łapie światło. Zapięcie niewielkie, klasy SARBa (może oczko wyżej, nic nie odstaje przy zamkniętym). Rozmiar idealny, nieco większy od skx013. Obawiałem się, że będzie zbyt gruby ale na ręce tego nie odczuwam. A tak subiektywnie to świetny klimat ma ten zegarek, bardzo mi się spodobał od samego początku. Taki wintydż z klasą.
 10. No i to jest kwestia gustu oraz mody. Dawniej nosiło się mniejsze i chyba wcale dużo węższych nadgarstków nie mieliśmy. Dla mnie osobiście minimum to 34mm, sporo jednak zależy od uszu zegarka. Jeszcze tylko jeden przykład leszcza ze zbyt małym sikorem: EDIT. Tak żeby być w temacie to chyba na poniższej reklamie jest podobny model (bez daty). Wydaje mi się, że widnieje tam średnica 34mm, jak dla mnie w pełni akceptowalna zwłaszcza biorąc pod uwagę kształt koperty: Tarcza wygląda na oryginalną. Zastanawia mnie tylko luma. W moich vintydżach zawsze jest mocno pociemniała...
 11. Czy ja wiem? Tutaj dla przykładu Clark Gable i jego Rolex, pewnie 36mm. Widać że facet miał solidne przeguby. Moim zdaniem mniejszy zegarek dodaje klasy, a duża cebula to trochę cepelia. Na szczęście producenci zaczynają to dostrzegać i coraz częściej produkują zegarki o mniejszej średnicy. Trendy się zmieniają.
 12. Serwis Zmiana Czasu jest chyba ostatnio mocno oblegany. Konserwacja i regulacja mojego SKX013 planowo miała zająć 20 dni roboczych, okazało się, że zegarek był gotowy po niemal 2 miesiącach przy czym nic nie było naprawiane czy wymieniane. Ceny uczciwe ale czas oczekiwania długi.
 13. Kolega Yoda ma absolutną rację. Większość ofert na chrono24 czy allegro to picowane pułapki. Omegi są szczególnie popularne więc sprzedawców węszących łatwy zysk nie brakuje. Z vintage nie ma dróg na skróty i trzeba zbudować bazę wiedzy i nauczyć się cierpliwości. To nie salon, że kupisz taki który ci się podoba od ręki. Dla przykładu jeden z Twoich linków. https://www.chrono24.pl/omega/constellation-pie-pan---solid-gold---cal-581---vintage--id9690607.htm Opis: Omega Constellation Pie Pan - Solid Gold - Cal. 581 - Vintage Zdjęcie: Sprzedawca deklaruje, że koperta jest z litego złota a na zdjęciu jak byk widać, że jest to tzw. Gold Cap czyli nakładane złoto. Spód uszu jest wyraźnie stalowy. Nie wspominając już o przepolerowanym medalionie, który teraz przedstawia plamę a nie obserwatorium wraz z gwiazdami. Na innym zdjęciu ewidentnie widać, że tarcza była przemalowana i to w fatalny sposób. Można by dalej wymieniać. Jak widzisz niuansów jest mnóstwo. Ja bym zaczął od lektury tego bloga: http://omega-constellation-collectors.blogspot.com/ Znajdziesz tam najlepsze opracowania dotyczące tego modelu. Od analizy występujących mechanizmów do technologii Gold Cap.
 14. Temat bliski moim zainteresowaniom. Fajnie że powstał. Dodam jeszcze zegarek kwarcowy, myślę że wart uwagi ze względu na ciekawą stylistykę (40mm): https://d1milano.com/collections/man/products/utb01 EDIT. Żeby udobruchać miłośników zegarków z duszą wpada jeszcze Baltic (38mm) https://baltic-watches.com/en/three-hands EDIT 2. W klimacie toolwatch Unimatic U2-B (38.5mm) https://www.unimaticwatches.com/u2-b/
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.