Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Pieter

Docieranie zegarka

Recommended Posts

Ja też miałem serwis jakiś czas po zakupie Mako XL. Po tym chodzi mi około 20s na dobę, można się przyzwyczaić.

Czy mógłby się ktoś wypowiedzieć jak chodzi o odchyłki dobowe w przypadku Mako XL czyli FEM7500? Gdy otrzymałem zegarek to robił ponad dwie minuty na dobę. Wyregulowałem sobie z aplikacją WildSpectra Mobile Pro i otrzymałem dokładnośc ok +5s na dobę. Przez 5 dni dokładność się utrzymywała po czym 6 dnia zegarek zrobił +40s. Kolejnego dnia zegarek przeszedł na +60s/dobę i tak utrzymywał się przez kilka dni aż ponowiłem regulację. Poprzednim razem również były ładne odchyłki dobowe po czym skończyło się na odchyłce o stabilną minutę. Ten typ tak ma, czy zegarek wymaga serwisu, który byłby mądrzejszy niż regulacja?

Nie było serwisu bo zegarek teoretycznie nowy (ale ze słowackiego czy czeskiego sklepu). Od 23 listopada jak prowadzę obserwację jest ok. Wiele zależy od tego ile ruszam się w ciągu dnia. Przez noc bardziej zwalnia w dzień mniej. Ostatecznie spóźnia się na dobę o ok 6s co jest całkiem ok. Odkąd pisałem powyższego posta odchyłka o minutę już nie nastąpiła. Jeżeli przez miesiąc się utrzyma obecny stan to będę bardzo zadowolony.

Posted (edited)
W dniu 14.12.2020 o 14:33, Rethel napisał:

-6s to jak na Orienta rewelacja

Oj tam,  Orient FFN02005WH z mechanizmem 46V40 .... 

zegarek-meski-orient-classic-automatic-f

…. między 1 grudnia 2020 a 2 stycznia 2021 miał  average rate  - 0,2  sek.  na dzień. Mówimy o zegarku kosztującym ok.  150 euro. Co prawda kilka lat temu zegarek został wyregulowany w krajowym serwisie Orienta (choć poprzednio też źle nie chodził) i taka dokładność mu została.  

Screenshot_20210102-213731_WatchCheck.thumb.jpg.be29fbd09a4e5951049d7cdc501a5b24.jpg

Edited by Euryk

Nowy mako II Noszę go od 24.12 czyli już 10 dni. Przyspieszył w tym czasie 5 sek. Od 4 dni ok1 sek.

Mojego Raya noszę od 02.12 - przyspiesza około 10 s / 24h.

Mam nadzieję , że za jakiś czas zwolni trochę...

GW 9110 , DW 5600c 901 , GW 9400 1er , GS 1100 2a , DW 9052 1659 , GS 1050 B , GS 1150 , Casio 31 QR-12 ,GS 1200 B , DW 9000 1659 ,GW 3000 M , Atlantic Worldmaster ,Tissot Antimagnetique , Zenith 28800 ,Orient patelnia X 2 , Orient tristar , Orient Ray 2 blue , DW 6900 x 2.

Obecnie u mnie zwalnia 2s na dobę ale to zależy od aktywności jaką mam w ciągu dnia. Jak się mniej ruszam robi -3s jak więcej -2s. Jak dla mnie super chociaż stop sekunda by się przydała.

W dniu 3.01.2021 o 21:11, laryngoskop napisał:

Mojego Raya noszę od 02.12 - przyspiesza około 10 s / 24h.

Mam nadzieję , że za jakiś czas zwolni trochę...

Mój inny Orient (TriStar - mov. F4902)  tyle  przyśpiesza na rotomacie przez 24h,  z dużą regularnością.   Spróbuj swego Raya odłożyć na noc deklem do  góry (horizontal, dial down). Ewentualnie poszukaj innych pozycji. 

Bambino  natomiast (mov. F6724) 3,7 sek. na ręku daje minus 10 4 sek., odłożony na noc deklem do góry  wykazuje minus 3,1 s. czyli efektywnie - ok. 7 sek./24h. Też wyregulowany  przez krajowy serwis Orienta. 

Mój nowy Mako chyba się dociera, bo teraz jakby zwalnia i od wczoraj "zgubił" sekundę. Swoją drogą nie wiem czy to typowe, żeby zagarek na dotarciu najpierw sie trochę spieszył, a nastepnie spóźniał?

Mam kamasu, w marcu o ile dobrze pamiętam będzie miał dwa lata. Staram się go nosić regularnie i o ile sam się nie zatrzyma, bo go nie nosiłem, to nie wymaga korekty czasu. Raz na jakiś czas sprawdzam ile dorobił na plus czy minus i w zależności od tego odkładam go na noc, albo na płasko, albo opieram na bransolecie w taki sposób, że jest bardziej pionowo. 

Na dobę nigdy więcej jak 5s nie dorobił.