Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

rknas

Nowy Użytkownik
 • Content Count

  39
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

3 Początkujący
 1. Ostatnio pojawiły się zegarki MIdo Belluna II na allegro. Na pierwszy rzut oka wydaje się, że wszystko ok. Podejrzana jest tylko cena i kraj pochodzenia: Chiny. Po bliższym przyjrzeniu się mozna zobaczyć dyskretne różnice w grawerze na koronce i rotorze. Trzeba przyznać, że te podróby robią coraz lepsze. Za kilka lat będą lepsze niż oryginały;)
 2. I te czerwone akcenty...
 3. Mechanizmy: NH35 i STP wystepujace u innych producentów nie budzą takiego aplauzu (chociaż to dobre mechanizmy) jak w MV. Roamer na STP moim zdaniem jest lepszym zegarkiem niż MV a można kupić go taniej. Fakt, że MV zrobiło swój wachnik do tych mechanizmów, to jednak chyba trochę za mało.
 4. Fajne nurasy, ale do mnie najbardziej przemawia czarny GMT
 5. Może Movado Museum w automacie? Ma coś w sobie.
 6. Miyota ma dobre opinie, ale z moich obserwacji wynika, że bywają problemy z tymi mechaqnizmami. Mam kilka zegarków, w których te mechanizmy mają tenencję do nagłego zatrzymywania się i nietrzymania rezerwy chodu.
 7. Alpina Seastrong Diver 300 automatic.
 8. A ile kosztują eta 2824, myiota 82, seiko nh35 i tym podobne? Generalnie ceny nowych automatów są ok 100% wyższe niż podobnych kwarców. Czy to wynika z rzeczywistej różnicy w cenie mechnizmu, czy z większego popytu na zegarki automatyczne i mechaniczne?
 9. Widziałem fajnego Lorusa w automacie (nowego) poniżej 300
 10. Najpierw warto zastanowić się jaki ma to być zegarek: Kwarcowy, automat czy nakręcany, rzadki czy oklepany, duży czy mały, garniturowy, sportowy czy do użytku codziennego, stalowy, złoty, czrny czy inny, z tarczą białą, czarną czy w innym kolorze, gładką czy z giloszem, może szlif słoneczny? Nowy, używany a może vintage? szwajcarski, japoński, rosyjsi, niemiecki czy amerykański a może chinski... No i jeszcze kształt: okrągły, kwadratowy, prostokątny, trójkątny, owalny, na pasku skórzanym, silikonowym, kauczukowym, na bransolecie a może na meshu.Dekiel ma mieć stalowy czy przeszklony a jeśli stalowy to grawerowany czy gładki. Ważna jest też wielkość: 33, 34, 36, 39, 40mm czy większy? I jeszcze: analogowy czy cyfrowy? To tak na początek, później można ustalić szczegóły.
 11. Witam Mam problem z zegarkiem roamer w autoacie na eta 2834. Co kilka obrotów wskazówka zekundnika zatrzymuje się dokładnie nad wskazówką minutową ( jakby haczyła się o nią).. Po poruszeniu zegarkiem sekundnik rusza i ponownie bez problemu wykonuje kilka okrążeń. Gdy zostawiam zegarek w spoczynku, sekundnik pozostaje w zawieszeniu nad wskazówką minutową. Czy ktoś z Was spotkał się z podobnym problemem? Jak lub ewentualnie gdzie można naprawić zegarek w Poznaniu? Pozdrawiam RK
 12. Zegarków cvz nie kupuje się za ponad 1k. Są to zegarki z "niższej półki cenowej. Ale czy to znaczy że gorsze? Jakiś czas temu kupiłem cvz eschenz za ok 300,-, oczywiście z 2 ręki. Przez kilka miesięcy obserwowałem go, zakładając co jakiś czas, żeby sprawdzić "jak chodzi". Muszę powiedzieć, że doświadczenia przeszły moje najśmielsze oczekiwania. Porównywałem go do innego mojego zegarka firmy Zeppelin i mam wrażenie, że CVZ wygrywa z nim prawie na każdym polu. Oba mają japoński mechanizm: cvz seiko (NH35A) a Z miyotę. Werk seiko jest dużo dokładniejszy - gubi ok 5 s na dobę, miyota ok20. Cvz ma funkcję stop sekundy i dokręcanie koronką. Zeppelin ma przeszklony dekiel i dosyć ładny mechanizm, co jest niewątpliwie plusem. Cvz ma lity dekiel ze specyficznym grawerem w postaci szwardzwaldzkiego domu, co może niektórym się podobać, mnie nie. Koperta Cvz delikatna, o ładnych proporcjach, dość duża koronka, mnie się takie podobają. Tarcza w cvz biała , wręcz astetyczna z ładnym czarnym, długim sekundnikiem, lekko wypukłe szkiełko. Dla mnie to typowy garniturowiec. Zeppelin ma kremową tarczę z subsekubdą i open heart. Zdecydowanie wybrał bym cvz, chociaż kosztował m nie o połowę mniej.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.