Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Euryk

Użytkownik
 • Content Count

  226
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

38 Początkujący

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Warszawa
 • Hobby
  no zegarki

Recent Profile Visitors

505 profile views
 1. A tylu ludzi szuka zegarków bez datownika.
 2. konkurs 15 pytań https://niezalezna.pl/quiz/343-luksusowe-zegarki-pytamy-o-kultowe-modele
 3. Euryk

  Policzmy SEIKO 5

  Uwzględnij to, że nie będzie on za duży (37 mm) oraz i to także, iż dość gruby bezel przy okrągłym kształcie sprawi, że zegarek optycznie będzie mniejszy niż rzeczone 37 mm. No ale jak kupisz przez Internet to możesz, gdyby co, zwrócić. Jeśli kupisz czeka cię zmiana słabej bransolety na pasek. Moim zdaniem w kolorze grantowym lub szarym. Zegarek ogólnie ładny, jak to "piątka".
 4. Ja przy nadgarstku 17 cm noszę (najchętniej) 36-38 mm. Rzadziej 39 mm. Wszystko zależy od budowy zegarka. Jasny czy ciemny, design tarczy, długość wskazówek, grubość bezela, l2l itd. Grubość koperty tez ma znaczenie. Cienki choć większy lepiej czasem wygląda niż grubszy i o mniejszym rozmiarze koperty. Zegarek nie powinien spadać z nadgarstka, to pewne.
 5. Paski ze zwykłą klamerką też można montować "odwrotnie", a jak są nieco za krótkie, ale jeszcze możliwe do zapięcia, to nawet lepiej wyglądają. A jak za długie to przy "odwrotnym" montażu aż tak nie kłują po oczach. Pod tym względem paski ze zwykłą klamerką są jednak dość elastyczne. Mam pasek świetnej jakości (ze skóry młodego renifera), ale krótszy niż standardowy dla mojego nadgarstka. Już chciałem go wyrzucić, ale przy odwrotnym zamontowaniu wgląda bardzo dobrze. No i pasek się uratował. Za ciasno zapięty. Pod bransoletę lub pasek przy właściwym zapięciu powinno się łatwo wsunąć palec.
 6. Pasek ładny, pasuje, ale za długi. Obciąć. Oj, bo on napisze do NBP.
 7. Aż tak współpracują, że Citizen jest właścicielem Bulowy.
 8. Euryk

  poświećmy...

  Może ci się znudził i byś się zamienił ? Proponuję zamianę (o ile jest w nienagannym stanie) na inną "piątkę", SEIKO 5 SNKK87 Automatic Watch http://www.watchsleuth.com/seiko5finder/search/?MOD=SNKK87K1 .... ale z paskiem skórzanym czarnym, nie używanym, szwedzkim, ze szkiełkiem szafirowym, lekko wypukłym z antyrfleksem. Szkiełko zostało zakupione na crystaltimes. Zegarek był praktycznie nieużywany, nie ma żadnych śladów używania. Informacje najlepiej na priva
 9. Euryk

  Orient

  Kolega pytał, bo zdarzają się Bambino o wymiarze 42 mm, a całkiem ostatnio także 38 mm. To nowość, na razie w sprzedaży są droższe pojedyncze modele. Z tego co obecnie jest w ofercie sklepów to najczęściej Bambino o wymiarze koperty 40,5 mm, a w tym rozmiarze L2L=46 mm, choć różnie podają, wiec trudno mieć pewność w każdym przypadku. Przy Bambino 38 mm L2L=44 mm. L2L jest parametrem ogólnie niedocenianym, a dopiero on wskazuje jak zegarek może leżeć na ręce, czy nie jest za mały lub za duży. Oczywiście trochę zależy i od kształtu koperty, grubości bezela, umiejscowienia indeksów, rodzaju indeksów, nawet koloru tarczy ― przy białej zegarek będą wydawać się optycznie większy, przy ciemnej mniejszy.
 10. Ok. Węgiel z dwutlenku węgla służy do budowy roślin, a uwolnionym w tym procesie tlenem oddychamy. Bez dwutlenku węgla Ziemia stałby się Marsem. Na szczęście ilość CO2 na Ziemi od kilkuset tysięcy lat jest stała i wystarczająca. Część dwutlenku węgla związana jest głęboko w ziemi (ropa, węgiel, gaz etc.), część na ziemi (rośliny), reszta w atmosferze. Więcej szacunku dla CO2.🙂
 11. Euryk

  Orienty forumowiczów

  U mnie też trzy Orienty, wg aplikacji WatchCheck 1/ Bambino mov. F6724 - 1,7 s/d (odkładany na noc tarczą do dołu). 2/ Orient mov. 46V40 + 3,2 s/d (odkładany na noc tarczą do góry) 3/ Orient TriStar mov. F4602 +10 s/d (żadne odkładanie nie pomaga) Zegarki 1/ i 2/ regulowane były w firmowym serwisie Orienta w Warszawie. TriStar nie był regulowany.
 12. To bez znaczenia, bo jak zegarek założysz na rękę to już rotoru nie słychać.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.