Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Euryk

Użytkownik
 • Content Count

  195
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

26 Początkujący

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Warszawa
 • Hobby
  no zegarki

Recent Profile Visitors

137 profile views
 1. Fonetycznie na końcu jest głoska "ć", słowo brzmi więc tak jakby po czesku. Proponuje pisać w dopełniaczu "Adriatiki", będzie także poprawnie.
 2. Euryk

  Docieranie zegarka

  Mój inny Orient (TriStar - mov. F4902) tyle przyśpiesza na rotomacie przez 24h, z dużą regularnością. Spróbuj swego Raya odłożyć na noc deklem do góry (horizontal, dial down). Ewentualnie poszukaj innych pozycji. Bambino natomiast (mov. F6724) 3,7 sek. na ręku daje minus 10 4 sek., odłożony na noc deklem do góry wykazuje minus 3,1 s. czyli efektywnie - ok. 7 sek./24h. Też wyregulowany przez krajowy serwis Orienta.
 3. Z nagrania wynika, że na sto procent wahnik (rotor). Niemal każdy zegarek automatyczny potrząsany przy głowie będzie hałasował w ten właśnie sposób. Ale jeśli założysz go na rękę to nie będziesz tego słyszał.
 4. Euryk

  Docieranie zegarka

  Oj tam, Orient FFN02005WH z mechanizmem 46V40 .... …. między 1 grudnia 2020 a 2 stycznia 2021 miał average rate - 0,2 sek. na dzień. Mówimy o zegarku kosztującym ok. 150 euro. Co prawda kilka lat temu zegarek został wyregulowany w krajowym serwisie Orienta (choć poprzednio też źle nie chodził) i taka dokładność mu została.
 5. Zeno: "Guangzhou to Kanton - konkurencyjny dla Sea-Gulla (z Pekinu) ośrodek produkcji zegarków". Trochę się zagalopowałeś, podobnie jak z opiniami na temat zegarków Orient Bambino. "Tianjin Seagull Watch Group is a watchmaking company located in Tianjin, China". (za Wiki)
 6. Spróbuj ten https://www.cheapestnatostraps.com/collections/vintage-watchbands/products/heritage-oiled-sienna
 7. A gdzie napisałem, że ty? No i ... ? W piaskownicy ci pokazałem?
 8. Reszty nie widać, tylko klamerkę, ale przecież niczego nie kwestionuję. Do Hamiltona mam akurat szacunek. "Kolego ... Pokaż zegarki, podyskutujemy, wyrazimy swój podziw i troszeczkę pozazdrościmy". Mamy umówić się w jakiejś piaskownicy? Szczerze mówiąc od dawna nie przepadam. Nie robiłem wykładu, jesteś w tzw. mylnym błędzie. Poproszono mnie o znalezienie w sieci informacji, więc ją zacytowałem. Talmudyczne wyjaśnienia o różnicach wodoszczelności "zwykłej" i "certyfikowanej" przyjmuję do wiadomości (lubię się uczyć) i trzymam za ciebie kciuki jak będziesz na głębokości 100 metrów.
 9. Pierwsze skojarzenie, że lubi zegarki. Drugie, nie lubię żółtych zegarków. Z tym że ― weź poprawkę ― jestem nietypowy, bardzo rzadko jakiś zegarek mi się podoba, ale z przyjemnością patrzę jak ludziom się podobają.
 10. Na ręku zegarek z klamerką Hamiltona, dobre i to.
 11. Przecież chodzi o to, że (mimo estetycznych różnic) to jeden typ zegarka ― nurek mianowicie. W dodatku jednej firmy. Żadne tam trio, jest przecież kilka innych znanych firm japońskich, nie tylko Seiko. Nie będę żartował, że zegarki o szczelności 30 atm. (jeden z nich) i 20 atm. (dwa dalsze) pozwalają bezstresowo, nawet brawurowo, myć ręce w umywalce (teraz to atut), ale świat zegarkowy jest bardzo różnorodny i warto w nim poszperać. Lepiej mieć różne doznania niż ciągle to samo. Bez urazy i bierz poprawkę, że ja nie lubię nurków, ani zresztą pilotów, choć gdybym koniecznie musiał wybierać jednak byłby to pilot.
 12. Same nurki. Czemu wszystkie na jedno kopyto?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.