Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Euryk

Użytkownik
 • Content Count

  215
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

34 Początkujący

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Warszawa
 • Hobby
  no zegarki

Recent Profile Visitors

344 profile views
 1. Euryk

  Orient

  Kolega pytał, bo zdarzają się Bambino o wymiarze 42 mm, a całkiem ostatnio także 38 mm. To nowość, na razie w sprzedaży są droższe pojedyncze modele. Z tego co obecnie jest w ofercie sklepów to najczęściej Bambino o wymiarze koperty 40,5 mm, a w tym rozmiarze L2L=46 mm, choć różnie podają, wiec trudno mieć pewność w każdym przypadku. Przy Bambino 38 mm L2L=44 mm. L2L jest parametrem ogólnie niedocenianym, a dopiero on wskazuje jak zegarek może leżeć na ręce, czy nie jest za mały lub za duży. Oczywiście trochę zależy i od kształtu koperty, grubości bezela, umiejscowienia indeksów, rodzaju indeksów, nawet koloru tarczy ― przy białej zegarek będą wydawać się optycznie większy, przy ciemnej mniejszy.
 2. Ok. Węgiel z dwutlenku węgla służy do budowy roślin, a uwolnionym w tym procesie tlenem oddychamy. Bez dwutlenku węgla Ziemia stałby się Marsem. Na szczęście ilość CO2 na Ziemi od kilkuset tysięcy lat jest stała i wystarczająca. Część dwutlenku węgla związana jest głęboko w ziemi (ropa, węgiel, gaz etc.), część na ziemi (rośliny), reszta w atmosferze. Więcej szacunku dla CO2.🙂
 3. U mnie też trzy Orienty, wg aplikacji WatchCheck 1/ Bambino mov. F6724 - 1,7 s/d (odkładany na noc tarczą do dołu). 2/ Orient mov. 46V40 + 3,2 s/d (odkładany na noc tarczą do góry) 3/ Orient TriStar mov. F4602 +10 s/d (żadne odkładanie nie pomaga) Zegarki 1/ i 2/ regulowane były w firmowym serwisie Orienta w Warszawie. TriStar nie był regulowany.
 4. To bez znaczenia, bo jak zegarek założysz na rękę to już rotoru nie słychać.
 5. Euryk

  Orient

  Faktycznie jest taki model, z czarną tarczą i złotymi rzymskimi cyframi. Mam prawie ten sam model, z tym, że koperta i indeksy są srebrne. Przesłałem to zdjęcie na telefon komórkowy i tam też tarcza wygląda na niebieską, a taka nie jest. A wiec monitor nie kłamie. Najbardziej lubię w Bambino, że wydają się bardzo płaskie, choć wcale takie nie są. Inna sprawa, że za część grubości (koperta ma zwykle zwykle ok. 12 mm) odpowiada wypukłe szkło.
 6. Euryk

  Orient

  Bambino to nawiązanie do klasyki zegarmistrzostwa, "water resistant" tak kiedyś bywało napisane na tarczach lub grawerowane na deklach robiąc furorę, no wodoodporny. Nikt nie nie zastanawiał się, jak głęboko można zanurzać ręce w umywalce. 😆 U mnie na monitorze (Dell 24") kolor tarczy jest niebieski, no w zasadzie grantowy. A modelu Bambino ze złotą koperta to w ogóle nie znam. Chiński?
 7. Euryk

  Orient

  Ja skupiam się na 38 mm (ostatnio kupiłem kremowego Sea-Gulla w takim rozmiarze), więc mały Babino mnie zainteresował. 20 mm w uszach L2L 44 mm, dawno tak dobrze u Orienta nie było. A może to już Epson, jak jest napisane na deklu małego Bambino? Epsona to ja mam skaner, kiedyś miałem drukarkę, teraz będzie zegarek mechaniczny. Świat idzie naprzód, a może się cofa? 🙂 Teraz jest lepiej (albo gorzej), pieniądze się kreuje klikając myszką. To co drukują to margines.
 8. Euryk

  Orient

  W cenie przeszklony dekiel. 🙃 Poprzednio tylko "wielkie" Bambino, te z małym sekundnikiem i średnicą 42 mm, je miały. Ciekawe czy Orient tak generalnie zacznie zmniejszać swoje zabawki? Piszą, że taki trend, więc .... "Klasyczny zegarek mechaniczny, skórzany pasek - 38,4 mm (RA-AC0M02B) Classic and Simple Style 38 ma tradycyjne elementy konstrukcyjne, takie jak wypukła tarcza i wypukłe szkło. Seria ta stała się bestsellerem w ciągu ostatniej dekady w 70 krajach i na całym świecie. Do tej pory były one wyposażone głównie w koperty o średnicy 40,5 mm, jednak te najnowsze modele mają bardziej kompaktową obudowę 38 mm. Światowe trendy zegarków zmieniają się z dużych zegarków o odważnej prezencji na mniejsze zegarki, które wygodnie przylegają do nadgarstka. Co więcej, pojawił się szczególny trend w kierunku prostych zegarków wyświetlających tylko czas przy użyciu ponadczasowych wzorów o klasycznym wyglądzie. Zawiera oba te trendy w rozmiarze, który pasuje zarówno do mężczyzn, jak i kobiet. Jest on zasilany przez automatyczny mechanizm firmy Orient z serii 46-F6, kaliber F6724, zapewniający wysoką wydajność i niezawodność". (źródło: strona Orient) Teraz jest specjalizacja i nie należy spodziewać się wszystkiego w jednym, nawet drogim, zegarku. Konsument kupiłby jeden i zapomniał o całym biznesie czasomierzy. A tak kupi kilka, ten do marynarki, ten do zabawy, ten na basen itd.
 9. Adriatika ładniejsza, ale to prosty kwarc. Casio bardziej zaawansowany technicznie. Trudny wybór, najlepiej kupić oba.🙂
 10. Euryk

  Policzmy SEIKO 5

  Wiem, jutro zrobię zdjęcie, tymczasowa fota ...
 11. Euryk

  Policzmy SEIKO 5

  Mam taki z wymienionym szkłem na szafirowe, lekko wypukłe i z antyrefleksem. Z czarnym paskiem wyszedł bardzo ładny zegarek o sensownym rozmiarze i za symboliczne pieniądze.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.