Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Euryk

Użytkownik
 • Content Count

  200
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

26 Początkujący

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Warszawa
 • Hobby
  no zegarki

Recent Profile Visitors

248 profile views
 1. Właśnie o tym rozmawiamy, nie podoba się to może nie będziemy kupować, ale w wolnym kraju nadal możemy o tym rozmawiać. Właśnie o tym rozmawiamy, nie podoba się to może nie będziemy kupować, ale w wolnym kraju nadal możemy o tym rozmawiać. Właśnie o tym rozmawiamy, nie podoba się to może nie będziemy kupować, ale w wolnym kraju nadal możemy o tym rozmawiać. Właśnie o tym rozmawiamy, nie podoba się to może nie będziemy kupować, ale w wolnym kraju nadal możemy o tym rozmawiać.
 2. Jeśli chodzi o dokładność zegarków mechanicznych vs. kwarcowe to bym polemizował. Chyba że masz na myśli regularność chodu? Zegarek kwarcowy jak już traci kilka sekund na miesiąc to ich nie odzyska, błąd pogłębia się do czasu następnej regulacji. A mechaniczny inaczej, dobrze wyregulowany w dzień traci np. kilka sekund, a w nocy odłożony w optymalnej pozycji (w przypadku o którym piszę dial down) może te kilka sekund nadrobić. Mój najdokładniejszy Orient od 1 grudnia 2020 do dziś ma average rate 0,0 sek. Dwa miesiące temu ustawiony akurat dziś nie ma żadnej odchyłki. Oczywiście, jutro może mieć average rate + 0,2 sek., a pojutrze - 0,3 sek., ale ogólnie jest dobrze.
 3. Nawet te zwrócone do sklepu przecież wrócą do obiegu, bo już następny klient tego nie zauważy. Żaden zegarek z wadami "nie zmarnuje się".
 4. Fonetycznie na końcu jest głoska "ć", słowo brzmi więc tak jakby po czesku. Proponuje pisać w dopełniaczu "Adriatiki", będzie także poprawnie.
 5. Euryk

  Docieranie zegarka

  Mój inny Orient (TriStar - mov. F4902) tyle przyśpiesza na rotomacie przez 24h, z dużą regularnością. Spróbuj swego Raya odłożyć na noc deklem do góry (horizontal, dial down). Ewentualnie poszukaj innych pozycji. Bambino natomiast (mov. F6724) 3,7 sek. na ręku daje minus 10 4 sek., odłożony na noc deklem do góry wykazuje minus 3,1 s. czyli efektywnie - ok. 7 sek./24h. Też wyregulowany przez krajowy serwis Orienta.
 6. Z nagrania wynika, że na sto procent wahnik (rotor). Niemal każdy zegarek automatyczny potrząsany przy głowie będzie hałasował w ten właśnie sposób. Ale jeśli założysz go na rękę to nie będziesz tego słyszał.
 7. Euryk

  Docieranie zegarka

  Oj tam, Orient FFN02005WH z mechanizmem 46V40 .... …. między 1 grudnia 2020 a 2 stycznia 2021 miał average rate - 0,2 sek. na dzień. Mówimy o zegarku kosztującym ok. 150 euro. Co prawda kilka lat temu zegarek został wyregulowany w krajowym serwisie Orienta (choć poprzednio też źle nie chodził) i taka dokładność mu została.
 8. Zeno: "Guangzhou to Kanton - konkurencyjny dla Sea-Gulla (z Pekinu) ośrodek produkcji zegarków". Trochę się zagalopowałeś, podobnie jak z opiniami na temat zegarków Orient Bambino. "Tianjin Seagull Watch Group is a watchmaking company located in Tianjin, China". (za Wiki)
 9. Spróbuj ten https://www.cheapestnatostraps.com/collections/vintage-watchbands/products/heritage-oiled-sienna
 10. A gdzie napisałem, że ty? No i ... ? W piaskownicy ci pokazałem?
 11. Reszty nie widać, tylko klamerkę, ale przecież niczego nie kwestionuję. Do Hamiltona mam akurat szacunek. "Kolego ... Pokaż zegarki, podyskutujemy, wyrazimy swój podziw i troszeczkę pozazdrościmy". Mamy umówić się w jakiejś piaskownicy? Szczerze mówiąc od dawna nie przepadam. Nie robiłem wykładu, jesteś w tzw. mylnym błędzie. Poproszono mnie o znalezienie w sieci informacji, więc ją zacytowałem. Talmudyczne wyjaśnienia o różnicach wodoszczelności "zwykłej" i "certyfikowanej" przyjmuję do wiadomości (lubię się uczyć) i trzymam za ciebie kciuki jak będziesz na głębokości 100 metrów.
 12. Pierwsze skojarzenie, że lubi zegarki. Drugie, nie lubię żółtych zegarków. Z tym że ― weź poprawkę ― jestem nietypowy, bardzo rzadko jakiś zegarek mi się podoba, ale z przyjemnością patrzę jak ludziom się podobają.
 13. Na ręku zegarek z klamerką Hamiltona, dobre i to.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.