Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Atiene

Citizen vs. Casio Sheen vs. Adriatica

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

zwracam się z uprzejmą prośbą o poradę w wyborze zegarka.
Zastanawiam się nad czterema modelami i przyznam, że w przypadku jednego jest to renoma marki, użyte materiały i wygląd, w wypadku kolejnego ciekawość jego funkcji, w wypadku dwóch pozostałych konkurencyjna cena, klasyczna prostota i uniwersalność. Zdaję sobie sprawę, że na forum "urzędują" miłośnicy czasomierzy, którzy znają się na nich i mogą mnie zganić za branie pod uwagę danego modelu, ale proszę o wyrozumiałość - jestem kobietą. A co za tym idzie wygląd również ma dla mnie znaczenie, nie tylko wewnętrzne mechanizmy ;)
Zatem w konkursie biorą udział:
1. Citizen EW2560-86A
https://www.citizenwatch.eu/wp-content/uploads/2019/09/ew2560-86a-900x900.jpg
Proszę poradźcie Szanowni czy tytan w wypadku tej marki może "zdziadzieć" jak to przeczytałam gdzieś w internecie?
Jak zachowuje się Eco-drive po paru latach, czy ładuje tak samo dobrze? Warto?
2. Casio SHEEN SHB-200D-7AER
https://www.zegarek.net/imageslib/SHB-200D-7AER_4s.jpg
Czy macie wiedzę jak wygląda jakość użytych materiałów oraz samego mechanizmu słonecznego i "bajerów" takich jak lokalizowanie zegarka?

3. Adriatica A3136.5113Q
https://www.briju.pl/images/items/17102/208-23-000-008351-814_top.jpg
4. A3812.5183Q 
https://www.alletime.pl/galerie/z/zegarek-damski-adriatica-a379_26485.jpg


Proszę o pomoc i wyrozumiałość.
Serdeczności dla Wszystkich, zwłaszcza tych, którzy zechcą się pochylić nad moją zagwostką.

Atiene

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Citizen - ewentualne zmiany w wyglądzie i działaniu zegarka pojawią się po około 10 latach, do tego czasu zdążysz go zgubić albo wymienić na nowy.

Casio - jw. Bajery zależą od współpracy ze smartfonem. Kiedy będziesz go wymieniała, mogą pojawić się problemy, chociażby z brakiem supportu producenta.

Adriatica - ta pierwsza ma werk ETA, technicznie lepszy od Rondy, która jest w tym drugim.

 

Na pewno całe srebrne?


Ale Tudora to Ty szanuj!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zeno dziękuję bardzo. Szukałam informacji o tytanie i dowiedziałam się, że o ile jest twardy i lekki to równie podatny na zarysowania jak stal, a tę łatwiej jest polerować. Do tego oglądając wiele zegarków zauważyłam, że te tytanowe mają ciemniejszą barwę. Zależałoby mi natomiast na jasnym zegarku. Czy cały srebrny? Hmm... mam dwa srebrno-złote z czego jeden to Festina 20207 https://www.zegarki.com.pl/media/catalog/product/cache/2/image_lst_caa0e0e17cf51550b8ac7fb3091147f4/9df78eab33525d08d6e5fb8d27136e95/2/0/20207_1_big.jpg

Zakupiony ze względu na piękną tarczę, która w rzeczywistości wygląda naprawdę stylowo. Niestety jeśli chodzi o jakość stali... były problemy.
I tak, znam opinie o Festinie. Wiem, wiem...
Drugi to Pulsar.
Mam co prawda zegarki w kolorach srebrnych i złotych, ale z racji tego, że bardzo lubię czasomierze i nadarza się okazja, to szukam nowego modelu.
Uniwersalnego, niewielkiego, przede wszystkim do pracy w biurze.
Zwróciłam również uwagę na klasyka Adriatica A3136.2113Q.
https://fabrykazegarkow.pl/media/catalog/product/cache/2/thumbnail/9df78eab33525d08d6e5fb8d27136e95/z/e/zegarek-damski-adriatica-classic-a3136-2113q_2.jpg

Proszę o poradę i ewentualne sugestie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tytan tytanowi nierówny. Chociażby dlatego, że do zegarków używa się stopów. O ile właściwości najczęściej stosowanego w zegarkach stopu stalowego (316L) są bardzo dobrze znane, to właściwości stopów tytanowych - niekoniecznie. Ogólnie tytan ma mniejszą twardość od stali, ale ten citizenowy ponoć dorównuje 316L.

 

Dodatek złotych elementów warto rozważyć, bo cały srebrny zegarek ogranicza wybór biżuterii - stąd moje wątpliwości.

 

Ta Adriatica wizualnie najbardziej mi się podoba, werk też w niej jest zacny.

 

Natomiast skoro "bardzo lubisz czasomierze i nadarza się okazja do szukania nowego modelu", to może warto zastanowić się na zegarkiem automatycznym?

Poniżej 1000 będą damskie Seiko 5, Festina Open Heart Automatic (wbrew pozorom całkiem zacna marka), a powyżej - świetna Bulova Diamond Automatic (np. 98P170) oraz fikuśne Zeppeliny z serii Princess of the Sky. :)

 

 


Ale Tudora to Ty szanuj!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zeno dziękuję.

Jeśli chodzi o kolor zegarka to może być zarówno srebrny jak i srebrno-złoty. Mam kilka modeli w jednym i drugim kolorze oraz tak, jak wspomniałam wcześniej dwa mieszane. Dlatego nie obawiam się o dobór biżuterii. 
Którą Adriaticę masz na myśli?
A3136.5113Q czy tę drugą - dwukolorową A3136.2113Q?

Sprawdziłam zaproponowane przez Ciebie modele, ale wszystkie one wydają mi się za ciężkie. Mam dwa większe zegarki, ale to jednak nie do końca mój styl. Wolę delikatniejsze, bardziej ażurowe bransolety. Wybacz, że wypowiadam się teraz tylko na temat wyglądu, ale... no cóż, to jednak jako pierwsze rzuca się w oczy. ;)
Zeppeliny odsłaniają zbyt wiele niczego nie zostawiając wyobraźni. Musiałabym dopatrywać się, która faktycznie jest godzina.

Jeśli chodzi o Citizena i wszystkie jego zalety, to tarcza wydaje się być trochę, za przeproszeniem, nudna. I pewnie tak musi być w wypadku Eco Drive, ale miło gdyby pojawiła się tam chociaż delikatna faktura.

Mam również wrażenie, że obecnie wszystkie zegarki są tworzone na jedną modłę, a te najpiękniejsze nie są już produkowane i można je kupić jedynie z drugiej ręki - zdarzyło mi się znaleźć taką perełkę. 
Apelując do producentów - wrzucanie kwiatków na tarcze nie sprawi, że zegarki będą bardziej kobiece. Wręcz przeciwnie, często stają się wręcz bardziej infantylne. Bo czy można wyobrazić sobie bizneswoman, idącą rano do swojego biura z kubkiem kawy w ręce na której nosi zegarek w kwiatki? Czy nie traci ona tym samym na swojej wiarygodności? Jest przecież tak wiele innych o wiele bardziej wyrafinowanych możliwości niż wszechobecne motywy florystyczne i pastele. :(
Przepraszam, poniosło mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Atiene napisał:

Którą Adriaticę masz na myśli?
A3136.5113Q czy tę drugą - dwukolorową A3136.2113Q?

Obie są technicznie w porządku. Ta druga - dwukolorowa - bardziej według mojego gustu.

 

A skoro o gustach zegarkowych - to ja Ci chyba więcej nie pomogę. Mój gust jest inny niż Twój: małe, skomplikowane technicznie zegarki dla mężczyzn i duże, ozdobne zegarki dla kobiet.

 

Natomiast tendencje w zdobnictwie zegarkowym wynikają z największych obecnie rynków zbytu i ich landrynkowych gustów: i w Ameryce, i w Chinach jest popyt na duże męskie zegarki oraz fikuśnie zdobione zegarki damskie.     

 

A taki zegarek nosi żona:

 

20191211_132753_001.jpg


Ale Tudora to Ty szanuj!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Małżonka ma dobry gust. ????
Ja akurat ze względu na obwód nadgarstka 15,5 cm szukam czegoś mniejszego niż większego. I aktualnie mam duży problem, ponieważ zegarek, na który się nastawiłam, starszy model - klasyk ADRIATICA A3136.2113Q nigdzie nie jest dostępny. Przeszukałam już chyba cały internet i klapa. Sklep, w którym miał być dostępny, okazało się jednak go nie posiada. Czy może ktoś na forum widział gdzieś ten model, słyszał jakieś plotki, że gdzieś się pojawia? :)
Byłabym bardzo wdzięczna za pomoc.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.