Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
News will be here
Schioedtei

Hamilton Khaki Aviation Day Date Auto H64615135 – recenzja

Recommended Posts

Jest  wiele zegarków, które występowały w filmach na ręce aktora/aktorki , jednak niewiele zegarków odegrało tak ważną rolę jak 2 modele Hamiltona w filmie Interstellar. Nie chcąc spoilerować  filmu nie będę wspominał o co dokładnie chodzi, osoby które go widziały, na pewno pamiętają :)

 

Jak wspomniałem zegarki były 2, jednym z nich był model wyprodukowany w 10 egzemplarzach specjalnie na potrzeby filmu, który w praktyce był połączeniem 2 innych modeli – tarczy z modelu Khaki Field Pioneer i koperty ze standardowego modelu khaki field.
spacer.png

 

Zegarek ten został wyprodukowany przez Hamiltona dopiero 5 lat po premierze filmu (niektórzy już nie wierzyli, że kiedykolwiek będzie w sprzedaży, widziałem nawet zegarki zrobione samemu przez fanów filmu z dwóch  wyżej wymienionych modeli) i jest on wiernym odwzorowaniem zegarka, który Murph dostała od swojego ojca. Ponieważ zegarek został już ochrzczony na różnych forach zegarkowych na całym świecie nazwą Hamilton Murph, Hamilton jakby wsłuchując się w swoich klientów,  nazwał model po prostu Khaki Field Murph :)

spacer.png

 

Drugi zegarek, który mogliśmy zobaczyć w filmie, był dostępny już wtedy w sprzedaży model Khaki Pilot Day Date. Ten zegarek przez cały film nosił na ręce Cooper grany przez Matthew McConaugheya i chociaż jego rola w filmie jest mniejsza, to ma on jeszcze dodatkowy smaczek poza ekranem….
spacer.png

 

Właśnie taki zegarek z wygrawerowanym na deklu napisem „This is no time for caution” (nawiązanie do filmu, jednocześnie taki sam tytuł nosi też jeden z utworów skomponowanych do filmu ), Christopher Nolan podarował Hansowi Zimmerowi, który był twórcą ścieżki muzycznej do filmu Interstellar. Hans Zimmer mówi o tym w jednym z wywiadów, udzielonych podczas premiery filmu, ma też wtedy ten zegarek na ręce
(ok. 1:25)

 

Tak się składa, że jestem w posiadaniu obu tych zegarków, a dzisiejsza recenzja będzie dotyczyła tego drugiego modelu, który potocznie był od 2014 roku nazywany Hamilton  Interstellar ;)

 

Tak oba zegarki prezentowały się w filmie:

spacer.png

 

A tak wyglądają u mnie:

spacer.png

 

 

 

Zapraszam do przeczytania całego tekstu tutaj ---> https://2gwatchblog.com/pl/hamilton-khaki-aviation-day-date-auto-h64615135-recenzja/

Edited by Schioedtei

2gwatchblog.com         facebook: 2gwatchblog.com             instagram: 2gwatchblog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przeczytałem i wygląda na to , że postawiłeś kropkę nad i. Jestem mocno zainteresowany kupnem ale nie wiem czy białego czy srebrnego. Sprzedający też dają różne info co do tarczy w H64615155

Share this post


Link to post
Share on other sites

W H64615155 tarcza jest srebrna. Generalnie zegarki z tarczą, która ma efekt sunburst nigdy nie są białe, pod odpowiednim kątem i przy mniejszym oświetleniu może wyglądać czasem jak biała, ale sunburst zawsze robi efekt metalicznego koloru w tarczy, czyli czarny zamienia w grafitowy a biały zamienia w srebrny.  Ja jestem sentymentalistą, na mnie tylko ten filmowy, czarny działa chociaż potwierdzam, że srebrny też jest bardzo ładny ;)

 

Edited by Schioedtei

2gwatchblog.com         facebook: 2gwatchblog.com             instagram: 2gwatchblog

Share this post


Link to post
Share on other sites
W H64615155 tarcza jest srebrna. Generalnie zegarki z tarczą, która ma efekt sunburst nigdy nie są białe, pod odpowiednim kątem i przy mniejszym oświetleniu może wyglądać czasem jak biała, ale sunburst zawsze robi efekt metalicznego koloru w tarczy, czyli czarny zamienia w grafitowy a biały zamienia w srebrny.  Ja jestem sentymentalistą, na mnie tylko ten filmowy, czarny działa chociaż potwierdzam, że srebrny też jest bardzo ładny
 

Czyli to to samo 9b04648edeb24c18b5f78e115964a3b3.jpg
80018030f5ace58d865a098ad2c8a3d8.jpg
877be533922a71875463e01c36f6555c.jpg
247c658bf3cc1e27f079f5695f21eddb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mam pewien problem z tym zegarkiem. Gdyby miał lepsza lume pewnie bym go już miał a tak, pilot (czy też diver) ze słabą luma to jak audi A6 quatro z silnikiem 1.1. TSI.

Share this post


Link to post
Share on other sites

po prawie 2 latach okazało się że taki problem jak powyżej to nie problem. Od 2 tygodni mam na ręku zegarek z recenzji i skubany nie chce zejść choć konkurencje ma mocną ( Certina DS Action Diver, 2 X Citizen Signature itp).

No ma coś w sobie ten zegarek. Filmowa historia też zapewne działa tu na podświadomość. Tak że drodzy, rozwiązujcie swoje problemy empirycznie :).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.