Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
oczek666

Jaki zegarek zamiast Seiko Neo Sports?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Wiem, że takich postów jest masa ale potrzebuje waszej pomocy w znalezieniu zegarka podobnego do modelu Seiko Neo Sports SSA381K1.

Bardzo mi się spodobał i zamówiłem taki w timetrend.pl cena 1215,00.

Niestety przyszedł taki...

Image_20200907095126.thumb.jpg.7b5b828b1635a73a98941365d38b6303.jpg

Dość głęboka bardzo wyczuwalna pod palcem rysa na szkle. Zegarek musiał dość długo leżeć w jakimś sklepie na wystawie bo miał też dość mocno "wymęczone" metki na sznureczkach.

Zawiodłem się bardzo i zegarek został odesłany do sprzedawcy.

 

Niby szkło Hardlex miało się nie rysować tak łatwo...

 

Szukam takiego modelu i jest bardzo słabo dostępny.

 

Szukam takiego albo podobnego ten wygląd mi bardzo się spodobał.

Jeżeli podobny to bransoleta, 100M przynajmniej, koperta ponad 40mm, szkło chyba szafir ale nie wiem czy w takiej cenie coś podobnego będzie...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za odpowiedź.

Generalnie widzę, że tutaj raczej lubicie "mniej nowoczesny" wygląd.

 

Mi się ta a'la karbonowa tarcza mi bardzo spodobała. Takie połączenie nowoczesnego bardziej designu z mechanicznym zegarkiem.

Na moim ręku też mi się bardzo podobał, bransoleta 1 oczko za duża ale to wiadomo że trzeba dopasować ale ta rysa dla mnie nie do przełknięcia.

Zaraz oblookam twoje linki ale tym razem kupując w sklepie internetowym muszę być pewny, że wyślą z magazynu a nie ekspozycyjnego ze sklepu stacjonarnego...

 

EDIT:

Zegarki Zgora, wszystko już ze sklepów model już nie w aktualnej ofercie Seiko...

Zegarki.pl nie odpisują...

W Happy time teoretycznie są jeszcze 2 na magazynie nowe nie otwierane, ale kurcze nie wiem  wolałbym stal bez powłok. Taka powłoka jak się zarysuje to będzie spod spodu na bank jasną stal widać...

 

Edytowane przez oczek666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zarysowania widać. Nie dalej jak wczoraj ściągałem pasek od spodni (zawsze pierwsze ściągam zegarek po przyjściu, a tu wyjątek) i trach, przy ściąganiu jak zawinąłem klamra paska w zegarek w czarnym pvd, dwie rysy, spod spodu widać stal i guzik z tym zrobi. 

Tak, że nie szedłbym ta droga. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Ci się ten akurat bardzo podoba to poluj na niego, bądź cierpliwy jak to się mówi :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, johndeacon napisał:

Zarysowania widać. Nie dalej jak wczoraj ściągałem pasek od spodni (zawsze pierwsze ściągam zegarek po przyjściu, a tu wyjątek) i trach, przy ściąganiu jak zawinąłem klamra paska w zegarek w czarnym pvd, dwie rysy, spod spodu widać stal i guzik z tym zrobi. 

Tak, że nie szedłbym ta droga. 

No też właśnie taka jest na ten moment decyzja aby była to stal, polerowana lub szczotkowana ale bez pvd

14 godzin temu, zdrwariat napisał:

Jeśli Ci się ten akurat bardzo podoba to poluj na niego, bądź cierpliwy jak to się mówi :).

Z tą cierpliwością to ciężko, a jak mi się przypomni że znany i polecany sklep przysyła coś takiego w cenie nowego to nóż się w kieszeni otwiera.

Ciekawy jestem czy często się zdarza...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo wiesz jak oni robią? Co jakiś czas pozbywają się display modelu, zamiast ostatni egzemplarz sprzedać w przecenie. Choć w twoim przypadku to już jakiś kiepski żart jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bo wiesz jak oni robią? Co jakiś czas pozbywają się display modelu, zamiast ostatni egzemplarz sprzedać w przecenie. Choć w twoim przypadku to już jakiś kiepski żart jest.
Nie no rozumiem ale powinni o tym poinformować, negocjować cenę czy coś. A teraz zegarka nie mam i czekam na zwrot kasy żeby nowego szukać. Raczej timetrend vel zibi ma dobre opinie a teraz mocno się zastanowię zanim znów u nich coś kupię...

Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nojgrosze jest jeszcze to, że na niektórych stronach, nawet po zarejestrowaniu, nie możesz dodać bezpośrednio komentarza, tylko musi przejść przez ręce moderatora, więc są same pozytywne.

 

A zegarek bardzo ładny, przyjaciel ma, tylko że czarną wersję na czarnym pasku z czerwonymi akcentami, sam go kiedyś chciałem kupić.

 

Dokładnie ten:

 

https://www.swingwatch.co.id/collections/seiko-watches/technology/seiko-automatic-mechanical/seiko-automatic-neo-sports-ssa383k1/

 

Z tym, że dosyć gruby jest, ale jeszcze na pograniczu mojej akceptowalności.

Edytowane przez zdrwariat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta czarna wersja pvd i czarny pasek jeszcze jest dostępna i jest tańsza niż wersja na bransolecie sporo. Tylko obawiam się rys na kopercie. Jak wygląda zegarek przyjacjela po jakimś czasie?

Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka



Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie demonizowałbym pvd,mam jeden z powłoką ponad rok,używany dosyć normalnie,bez jakiejś super dbałości,jak na razie bez śladów.

 

Edytowane przez Hydro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze zachęcacie mnie, szkoda że nie ma czarnej bransolety, nakręciłem się na bransolete

Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat w tym przypadku,ten pasek pasuje znakomicie,moim zdaniem lepiej niż jakakolwiek bransa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś podobny pasek częściowo skóra częściowo taka plecionka, mam niestety dość mocno pocący się nadgarstek i szybko pasek nie był w najlepszym stanie. Dlatego chciałem bransoletę ale taka powierzchnia na oczkach bransolety ruszającej się podejrzewam że nie będzie zbyt trwała.

Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, oczek666 napisał:

Ta czarna wersja pvd i czarny pasek jeszcze jest dostępna i jest tańsza niż wersja na bransolecie sporo. Tylko obawiam się rys na kopercie. Jak wygląda zegarek przyjacjela po jakimś czasie?

Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka


 

 

On ma już kilkanaście zegarków, więc też za często go nie nosi, bo ciągle zmienia na inny, ale na razie śladów użytkowania brak. Ja też mam z powłoką PVD jeden czarny i też na razie śladów brak, a zdarzyło mi się o coś nim uderzyć. Raz się nawet wystraszyłem, gdy przetarłem o drzwi od lodówki, ale na szczęście okazało się, że to nie PVD się starło, tylko farba z drzwi została na zegarku :). Ciężko mi na ten moment coś powiedzieć, pewnie bym się mocno wkurzył, gdyby coś się stało, bo nic z tym już nie zrobisz, ale wydaje mi się, że jak się w miarę uważa to nie ma się czego obawiać. Na jakąś mocno zakrapianą imprezę bym go raczej nie brał, co nie znaczy, że też by nie przetrwał.

Edytowane przez zdrwariat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.