Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

hddvd

Wieczny kalendarz - cztery (lub dwie) cyfry roku

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo podoba mi się ta "komplikacja w komplikacji" dzięki której mamy oznaczenie roku w postaci 2 lub 4 cyfr. Chyba ciągle jest niewiele firm, które to rozwiązanie oferują? Oczywiście oprócz IWC jest jeszcze kilka. Jestem pod wrażeniem JLC skeleton a także szerokiej oferty UN z wiecznym kalendarzem. Bardzo fajny jest model GMT+perpetual (świetna jest mała wskazówka z otworem zapobiegającym zasłanianiu miesiąca). VC też piękny.

Być może, któryś z tych zegarków stanie się moim celem na okres życie między 40 a 50 rokiem życia :D

Jestem po trzydziestce więc w optymistycznym wariancie może już za parę lat... :wink: 8)

Finansowo najbardziej osiągalny (choć teraz jeszcze to kosmos :x ) jest Portuguese i UN ale gdybym kiedyś oszalał i sprzedał np. mieszkanie to pewnie JLC. Mam takie pytanie; czy perpetual bez faz księżyca (vide VC) jest niżej pozycjonowana jeśli chodzi o tę komplikację?

Jeśli inne firmy też mają modele z wiecznym kalendarzem z 2 lub 4 cyfrowym rokiem to wrzućcie proszę fotki.

Pozdrawiam

Marcin

Poniżej moja top lista modeli z wiecznym kalendarzem.

post-14408-0-35887500-1330708876.jpg

post-14408-0-87238200-1330708877.jpg

post-14408-0-14491800-1330708879.jpg

post-14408-0-14672900-1330708880.jpg

post-14408-0-28567300-1330708881.jpg

post-14408-0-44858700-1330708882.jpg

unperquadrs9.th.jpg

post-14408-0-93717800-1330708925.jpg


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TYLKO KOMENTARZ ....

 

ULYSSE NARDIN

 

WYSTRZELIŁ MNIE W KOSMOS!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
TYLKO KOMENTARZ ....

 

ULYSSE NARDIN

 

WYSTRZELIŁ MNIE W KOSMOS!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Tak, to świetny zegarek. Już parę lat temu na ThePuristS.com ukazała się recenzja pod znaczącym tytułem "Simply the Best?" (zawiera też link do artykułu o powstaniu mechanizmu UN-32).

 

 

 

http://www.tp178.com/mh/un_perpetual/UN_perpetual_1.html

 

A co do innych zegarków z wiecznym kalendarzem posiadającym ten typ pokazywania roku (2 lu 4 cyfry) to czy rzeczywiście tylko te modele wklejone przez mnie do pierwszego postu mają takie rozwiązanie? Liczyłem, że może ktoś coś wynajdzie ale widocznie nie jest to prosta (i tania) w zaprojektowaniu komplikacja i niezbyt wiele firm może się tym pochwalić.

Marcin


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale który UN? Z tego co widzę są dwa. :D

 

ups są 3 :oops:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale który UN? Z tego co widzę są dwa. :D

 

ups są 3 :oops:

 

Kaliber mają ten sam a jeśli chodzi o design to ten model z niebieskimi elementami jest dla mnie the best. Chociaż wersja czarna - poprzednio wklejona jest również świetna.

post-14408-0-52323400-1330709109.jpg


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.