Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
traczu

Chrono24 z punktu widzenia sprzedającego

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie, czy będąc stroną sprzedającą na chrono24 jest jakieś ryzyko przekrętu wykonanego przez kupującego? Jeśli tak to jak można się przed nim uchronić?

 

Pytam, ponieważ mam tam wystawiony jeden zegarek i dzisiaj niespodziewanie otrzymałem od kupującego ofertę sprzedaży wyższa od mojej ceny. Nie jest to duża nadwyżka, około 5%, ale i tak mnie to zdziwiło.

 

Ma ktoś z Kolegów większe doświadczenie na tej stronie i spotkał się z czymś takim?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedys też tak miałem.

Wynikało to z różnicy/huśtawki kursu złotego/lira. Gość złożył mi propozycję wyższą niż moja cena ofertowa. Zobaczyłem Turcja, przestraszyłem się i zawinąłem ofertę. To był UTS i 2015r.

Później zorientowałem się, że po prostu, albo silnik chrono nie nadążył, albo gość ręcznie przeliczał, bo w $ czy € było ok, ale i tak odpuściłem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



Ja kiedys też tak miałem.
Wynikało to z różnicy/huśtawki kursu złotego/lira. Gość złożył mi propozycję wyższą niż moja cena ofertowa. Zobaczyłem Turcja, przestraszyłem się i zawinąłem ofertę. To był UTS i 2015r.
Później zorientowałem się, że po prostu, albo silnik chrono nie nadążył, albo gość ręcznie przeliczał, bo w $ czy € było ok, ale i tak odpuściłem


Dzięki. Może tak być, bo mam wystawione w złotówkach ale przelicza z euro.

Tutaj niby Holandia,ale imię i nazwisko jakby rosyjskie/bułgarskie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wejdź na https://www.chrono24.nl i sprawdź swoje ogłoszenie jak jest cena zegarka i wysyłki na EUR przeliczona. Chrono da Ci sygnał do wysyłki, dopiero jak otrzyma od niego wpłatę. Ty ją otrzymasz dopiero jak kupujący potwierdzi odbiór i stan (ma na to kilka dni, później z automatu uznaje się, że wszystko jest OK).

 

Nie wiem tylko jak wygląda w przypadku, gdyby kupujący stwierdził, że towar nie jest zgodny z opisem i odesłał... pustą paczkę. Czyli kto organizuje zwrot (kupujący, chrono24 czy sprzedający) i za niego odpowiada.

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może być tak, że kupujący odbierze twoją paczkę i zgłosi brak zegarka

chrono chyba cofa twoją wpłatę i zostajesz bez kasy i zegarka


OMEGA SEAMASTER 300M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za dodatkowe uwagi. 

 

Potencjalny kupujący się nie odezwał po wiadomosci ode mnie, więc nie będzie mi dane przekonać się jakie miał zamiary :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.