Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

memento mori

Użytkownik
 • Content Count

  1,506
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

memento mori last won the day on October 13 2019

memento mori had the most liked content!

Community Reputation

1,607 Guru zegarmistrzostwa

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna

Recent Profile Visitors

1,072 profile views
 1. Lewy GMT to czysty marketing a za Pamami destro jednak stoi historia.
 2. Mi się zawsze wydaje, że to internetowy żart na pierwszego kwietnia, gdzie ktoś przerobił w Photoshopie zdjęcie Pepsi. 😂
 3. 30 razy weźmiesz na plażę i poza mikroryskami na polerowanym boku nic się nie stanie, a raz niefortunnie pogrzebiesz w bagażniku, złapiesz rower dziecka, partnerka zahaczy zaręczynowym i będziesz miał jedną przeoraną rysę, której na plaży nie nabędziesz przez kolejne 20 lat. Co jak co ale z tą marką jest o tyle łatwiej, że nawet jak będzie się tyrało zegarek i odświeży się po Januszowemu gąbką do mycia naczyń 😜 to i tak sprzedasz bez większej straty lub z zyskiem jak się znudzi. Nie ma lepszych EDC. W sumie taką ideę ta marka propaguje. Jeden zegarek na całe życie, do wszystkiego. Dlatego brak zewnętrznego AR to IMHO zaleta. Prędzej pobicia i kradzieży w jakimś szemranym miejscu bym się obawiał. 😉 A nad Wisłą to najbardziej bym się obawiał "życzliwych" co to się zastanawiają skąd się wzięło "pinionżki". 😜
 4. Świetnie, że do nich napisałeś. Nawet jeśli nie mają sprzętu na WR300 w Polsce to chyba powinni zapytać czy mają wysłać na test dalej czy klientowi wystarczy WR100. Natomiast test Speediego na WR30 oznacza dla mnie albo czeski błąd albo podejście na zasadzie "nie daj Boże, nie przeszejdzie WR100 i będzie trzeba wszystkie uszczelki jeszcze klientowi za darmo wymienić".
 5. Zgadza się, zdarzały się. W 2017 i do połowy 2018 r. ten model używany był tu na bazarku po 24k i sprzedawał się po 1-2 miesiącach. Znam 3 takie oferty. Dopóki nie przestali go produkować od kwietnia 2018 po premierze Pepsi nie cieszył się popularnością. Moim zdaniem niesłusznie, ponieważ to IMHO najfajniejszy GMT dla jednozegarkowca i nie tylko. 🙂 Natomiast po zamówieniu u AD nie pojawiał się po 4 tygodniach tylko około 3 miesiącach. Wierzę, że kiedyś jeszcze wróci do oferty.
 6. Napisz proszę coś więcej dla potomnych. Jaki model, czy to standardowy serwis po 4-6 latach, czy jakaś naprawa gwarancyjna, a jeśli tak to co się dzieje.
 7. Te 4 tygodnie to jakiś świeży pracownik musiał palnąć. W 2014-2017 standardowo podawali termin około 3 miesiące czy to na Suba czy na DJ. Zdarzały się czasami wcześniejsze odbiory np. po 2 tygodniach, ale nie było to standardem a wynikiem niewiedzy o zawartości dostaw i decyzyjnością na poziomie salonu.
 8. Masz na myśli, że autoryzowany serwis Omegi po naprawie lub serwisie (nie wiem co robili) model z WR 100 testuje na WR30? WTF?
 9. Wyciągam zawleczkę... BB i 300 alternatywą? Przecież wiem, że tak napisałeś z grzeczności, żeby w sąsiednich wątkach się nie obrazili. 😜😂
 10. Powyżej 5-7k też nikt nie próbuje kopiować Suba. MkII to nanobrand, do tego kopiował vintage, więc nie biorę go pod uwagę.
 11. Oczywiście, nie uważam, że tylko laik wskazuje na DJ/DD, żeby to nie zostało opatrznie zrozumiane. Wśród obeznanych w temacie też się zdarzą takie głosy. Oddzielając marketing od zegarmistrzostwa racja, że DJ, który jest starszy i bliżej mu do pierwszych Oysterów. Ja patrzę na tę markę całościowo. Dlatego śmiem twierdzić, że Sub jest nr 1 wśród znawców i na forach, a jak się zrobi sondę na ulicy to ludzie wskażą na DJ/DD. Nawet jak nie będą znali nazw modelu to jak im się podsunie zdjęcia to i tak wskażą na nie.
 12. Osoby zegarkowe odpowiedzą zazwyczaj, że w Submarinerze. Laicy, że w DJ (fluted) i DD.
 13. Tyle razy jak mantrę powtarzałeś, że jubilee z fluted jest przecukrzone a z kolei oyster ze smooth za mdłe i teraz co? Ci ludzie na forum zostali teraz jak Himilsbach z angielskim. 😜
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.