Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

memento mori

Użytkownik
 • Content Count

  1,033
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

memento mori last won the day on October 13 2019

memento mori had the most liked content!

Community Reputation

843 Mistrz

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna

Recent Profile Visitors

443 profile views
 1. Prędzej wątek: analiza wsteczna zawsze skuteczna 😉
 2. Nie wyceniamy na forum zegarków (zabrania tego regulamin). Wejdź na chrono24.com wpisz nr referencyjny, zaznacz EU, używany, rok i będziesz miał widełki cenowe.
 3. Serio?! W Polsce pracuje 15-16 mln osób a nie 38 mln. Zatem niemal 2% pracujących zarabia co najmniej 20k brutto miesięcznie. Co 50 osoba. Brzmi to teraz inaczej prawda? Dla mnie "oburzeni" mogą się dziwić skąd mają inni nawet do końca życia. Masz rację. EOT. 🙂
 4. Nie pamiętam czy to w wątku o kolejkach czy tu była dyskusja o zarobkach. Dla zdziwionych premiami rocznymi 40k i robiących sobie podśmiechujki. Świeże dane: 265 tysięcy Polaków ma dochody przekraczające 20 tysięcy zł brutto miesięcznie. A tylko promile z tej liczby wydadzą 40k na coś tak "głupiego" jak drogi zegarek. Pomijam treść o zegarkach i dyrdymałach p. Michała z grupy zegarkowej. Chodzi mi o sam wolumen osób, dla których roczna premia 40k to nie święty Gral osiągalny jedynie w Warszawie tylko w 3 korpo na krzyż. A w takim tonie pisali "oburzeni". https://forsal.pl/finanse/finanse-osobiste/artykuly/8210076,inwestycje-w-dobra-luksusowe-zegarki-i-sztuke-w-polsce.html?fbclid=IwAR0AuWmFTGhypA_NTpnn6T4NCYn-pbkTebpmJMq8079YUK3tvZmc3OFzEFo
 5. Na wierzchu. Na ręku i plecach. O tak dokładnie chodzi po tej Pradze:
 6. Kolega @foti ma Explorera II 16570 czyli 25-30 latka, który 6 lat temu miał pełen serwis u Pieśkiewicza. Najlepiej Ci opowie jak się zachowuje po serwisie. Nie obyło się bez drobnej wpadki jak dobrze pamiętam, szybko poprawionej, ale do dziś zegarek trzyma fabryczne parametry.
 7. @MieszkoMieszko nie jestem wróżbitą, ale porównując te zdjęcia i statystyki sądzę, że Twoja żona zdobyła 19 lajków a Ty zero. 😜
 8. OK, daj znać, ale pamiętaj, że dopiero po 5 godzinach "pracy" 😄
 9. Baum & Baum w Gdańsku przy ul. Waryńskiego 41. Aczkolwiek termin na polerkę to będzie pewnie z 3-6 miesięcy oczekiwania.
 10. Ktoś tu chyba to opisywał. Po uruchomieniu chronografu zegarek zatrzymuje się. Czasami po 5 a czasami po 11 godzinach (nie pamiętam dokładnej wartości). Jest to kwestia jakiś wadliwych części (tulei?) i zaczynają takie zegarki spływać do serwisów. Ktoś w zagranicznym wątku opisywał, że jak zaniósł swój do reklamacji to już byłī tam 4 szt. z taką samą wadą. Akcji serwisowej nie zrobią tak jak w przypadku aut, więc podejrzewam, że problem będzie wypływał latami, ponieważ mało kto włącza chrono na 11 godzin.
 11. Jest wiele dziwnych wycen usług serwisu topowych marek, szczególnie prostych mechanizmów bez komplikacji. Serwis IWC z werkiem bazującym na Sellicie to 600-700 EUR czyli 2800-3200 PLN. Tyle samo co serwis Rolexa 31xx/32xx. Panerai nie odróżnia cenowo OP X (Unitas) od P.9000 (automat in-house) i serwis każdego z nich to 500 EUR. Prawdopodobnie wynika to z tego, że jak już ten zegarek trafi na stół zegarmistrza w centrali to czasowo czy to inhouse czy popularny werk wychodzi na to samo. Co innego komplikacje, tu już ceny się różnią.
 12. Chyba komuś w Azji źle się kliknęło i tak poszło na produkcję i w świat 😂
 13. Pewnie chciał go zapytać co zażywał w trakcie projektowania dekla Polarisa i czy zabrał trochę tego na targi. 🤪
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.