Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Zabawny

Ceramika za 600zł

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Kolega poprosił mnie o pomoc w wyborze zegarka.

 

https://kaktus24.pl/product-pol-1155-Zegarek-Meski-Emporio-Armani-AR1451-Ceramic-Renato.html

 

Proponuję mu, żeby poszukał czegoś z fossila.

Główne cechy jakie go interesują to wygląd i ceramika. Proszę o info czy mogę mu podpowiedzieć coś co wygląda tak samo ale ma lepsze bebechy?

Nie ma szans na większy budżet jasne tarcze i inne zmiany. Zegarek ma być czarny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj problem może być inny. Czy kolega zauważył, że ten zegarek ma kopertę o średnicy 47mm? Ma taką "rąsie" z obwodem 20 cm, czy też lubi taki rozmiar.

Paradoksalnie bebechami bym się aż tak nie przejmował, bo siedzi tam pewnie jakiś typowy, popularny mechanizm. To nie będzie Precidrive jak w Certinie, ale też nie najtańszy "chińczyk" za półtora dolara.

Znam historię dwóch zegarków kwarcowych Emporio Armani. Obydwa pracują bez problemu od ponad 15 lat. Jak ktoś lubi modową markę to na siłę mu tego nie wyperswadujesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siłowniany dzik, ale nadgarstek akurat szczupły.

Nie szukamy marki, tylko wszystkiego wokół.

Podoba mu się wygląd a nie znaczek Emporio Armani, chodzi o spójny czarny zegarek na ceramicznej czarnej bransolecie i rzeczywiście gdyby miał tak max 43mm to byłoby idealnie, dla niego myślę, że przydałby się szafir do tego jeśli to wogole możliwe w tej kasie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie zegarki w podanym budżecie robi Festina:

 

obraz.png.9f3ed7272bd61372d974c246fc4ce7aa.pngobraz.png.48ff0c1a166431ec2be45735a58c76fe.png

obraz.png.ed473d1b2e53f8856f09bf5e7b8172ab.pngobraz.png.0048f984d136cf98525f3a87d4fba126.png

 

A tutaj droższy model. Limitka. Prawie 1500 PLN.

obraz.png.492f2f2305f90131f3b65fbce0d06a53.png

 

Szukałbym jeszcze wśród Citizenów z Eco-Drive. Może też jakieś solarne chrono od Seiko.

Taki Citizen z kodem zniżkowym jest do wzięcia za 912 PLN:

 

obraz.thumb.png.7ae2bd3bf4c2521ee6e228798c33ae82.png

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Festiny tylko dwie są na bransolecie i obie nie mają wspomnianych 43mm i są droższe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Armani to 47mm więc nie są większe od Armaniego. Ten model poniżej to 46mm i cena dość blisko.

 

obraz.png.5e1741fed8c909b6db48fbaccaf1043e.png

 

Tutaj cena jeszcze bliżej, ale rozmiar taki jak Armani - 47mm

 

obraz.png.b53fa09f324df5a3165319aba848105a.png

 

 

Tutaj nawet Casio jest za duże i za drogie. Z kodem zniżkowym wychodzi jakieś 750 PLN. Pewnie gdzieś można jeszcze taniej, ale i tak to prawie 46mm.

 

obraz.thumb.png.82e324b95e94c60552a5c22ae69024ec.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym Armanim moze i bransoleta z ceramiki i szklo sie nie bedzie rysowac ale szklo juz mineralne... dziwne polaczenie. Wolalbym chyba szafir i stal nierdzewna :)

 

PS. Duzy rozmiar, niska cena, szukalbym w Invictach - oni maja spory wybor wielkich klocow gdzie duzo sie na tarczy dzieje ;)

 

https://www.invictastores.eu/de/herren/invicta-pro-diver-scuba-0076-herrenuhr-48mm/

 

image.thumb.png.d577934aa97842f0c025942003192b06.png

 

Solidne czarne meskie 48 mm za 150 EUR ale ceramiki nie ma, nie wpadli na takie polaczenie.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybory trafne z Panów strony stąd dziękuję za pomoc, ale jeśli już zwrócono uwagę na wielgachność koperty to czy w tym budżecie coś podobnego znajdę w rozmiarze do 43mm?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popatrz na Casio Edifice EFV-570D-1AVUEF:

 

EFV-570D-1AVUEF.jpg

 

albo Casio Edifice EFV-570D-2AVUEF:

 

EFV-570D-2AVUEF.jpg

 

Sa spore bo to 43,8 mm srednicy ale lug to lug (od konca ucha do konca ucha) to juz rozsadne 48,5 mm.

 

Ewentualnie w podobnym rozmiarze Casio Edifice EFV-600D-2AVUEF

 

EFV-600D-2AVUEF.jpg

 

 

I cos z innej beczki zupelnie, w klimatach bardziej klasycznych :)

 

https://orotime.pl/orient/2421-orient-sttae001b0.html

 

Q_Uf-hwGezd8v0F3CCAxXyHu8Nsn5v_guWES-DPJ

 

https://orotime.pl/orient/4273-orient-ra-kv0301l10b.html

 

zul_pl_Zegarek-Orient-RA-KV0301L10B-5485

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 10.12.2020 o 18:45, Zabawny napisał:

czy w tym budżecie coś podobnego znajdę w rozmiarze do 43mm?

 

Wydaje mi się, że z czarną, metalową kopertą, w mniejszym rozmiarze i jeszcze w tym budżecie to raczej nie będzie wiele propozycji.

 

Jest taki Orient Ray Raven 42mm, droższy niż budżet. No i automat, nie kwarc.

 

obraz.thumb.png.9b310fbf811e7de2f385c51968d4d5c5.png

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym brał albo czarna ceramikę całość koperta i bransoleta, albo dał spokój i normalna kopertę stal bez powłok. 

To czarne pvd widać rysy masakrycznie. Kupiłem zegarek taki w lipcu, sporadycznie noszony i już rysy spod powłoki i nic z tym nie zrobi. 

Pierwszy i ostatni raz czarne pvd. 

Edytowane przez johndeacon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 11.12.2020 o 21:04, johndeacon napisał:

Ja bym brał albo czarna ceramikę całość koperta i bransoleta, albo dał spokój i normalna kopertę stal bez powłok. 

To czarne pvd widać rysy masakrycznie. Kupiłem zegarek taki w lipcu, sporadycznie noszony i już rysy spod powłoki i nic z tym nie zrobi. 

Pierwszy i ostatni raz czarne pvd. 

 

Przekazałem, pokazałem mu też zegarki o różnych średnicach kopert i uważamy chyba zgodnie, że optymalna będzie w okolicach 45mm +/-1 co nieco rozszerza zakres szczególnie czarnych masywniaków. Bolączką może być PVD na czarnej bransolecie. Co ciekawe nie odstrasza go automat ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.