Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Sign in to follow this  
Pablittoo83

Seiko - zatrzymuje się po ,,regulacji" gwarancyjnej u zegarmistrza

Recommended Posts

Moi drodzy, ok. tygodnia temu zaniosłem do zegarmistrza (autoryzowany serwis Seiko) zegarek do regulacji ponieważ miał opóźnienia na poziomie do 60 s na dobę. Poza tym zegarek nigdy mi nie wariował, nie zatrzymywał się itp. Zegarek to Seiko Prospex (żółw) na mechanizmie 4r36. Zegarmistrz kazał zostawić zegarek do czyszczenia i regulacji w ramach gwarancji. Po tygodniu odebrałem swój zegarek i szczęśliwy przystąpiłem do ustawienia i wystartowania z zegarem atomowym żeby sprawdzić dokładność ,,regulacji" ;) niestety po ok. 0,5 h zegarek.. zatrzymał się.. pomyślałem, że może trzeba go dokręcić koronką.  kolejna minuta i STOP. Pobiegłem do serwisu, z którego godziną wcześniej go odebrałem, zegarmistrz stwierdził, że wskazówki się ,,podwinęły" i że w ciągu kilku godzin to poprawi. odebrałem zegarek wieczorem..4h chodu i znowu się zatrzymał. Obawiam się że coś zostało popsute przez serwis. 

Mam pytanie i będę wdzięczny za wszelkie sugestie. 

- co powinienem zrobić w tej sytuacji? czy serwis odpowiada za spapranie swojej pracy (coś ewidentnie nie gra)? i ile razy mam go u nich jeszcze zostawiać?

- zegarek jest jeszcze przez 1,5 mca na gwarancji, czy w przypadku braku otrzymania  poprawnie działającego zegarka mogę żądać ...no właśnie czego??

Proszę o podpowiedź kolegów doświadczonych w tematach zegarkowych ..

Zamieść ten temat w jeszcze kilku miejscach na forum :(

Pozdrawiam

Piotr

Po pierwszym zamieszczeniu tematu sam nie mogłem go odnaleźć więc powieliłem.. prawo nowicjusza. Ale dziękuję za pomoc :) 

Napisz proszę o jaki serwis i sklep się rozchodzi? Wszystko powinno być wyregulowane/naprawione. To prosty i popularny mechanizm i nie powinno być problemu. Ewentualnie zwrot kasy albo nowy zegarek.

Zegarek zakupiony niecałe 2 lata temu w TimeTrend .  Serwis autoryzowany Seiko - Zegarki w Lublinie. Jutro jeszcze ich odwiedzę, może się ,,uda"

Edited by Pablittoo83

Po kontakcie ze sklepem i opisaniu moich przygód z serwisem zrezygnowałem z kolejnej wizyty u ,,specjalistów”. Sklep wysłał zegarek do serwisu centralnego. Poczekam 2-3 tygodnie i może go wskrzeszą.

Koniec historii - żółw wrócił z serwisu. Zegarek wymieniony na nowy mechanizm + koperta. Główny bohater tego posta został skutecznie ,,spacyfikowany” i nie nadawał się już do regulacji ani naprawy 😏 Dobrze że był na gwarancji i że nie był to zegar z wyższej półki cenowej.