Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość MARCYŃ

posiadam zegarek tudor i mam z nim problem

Rekomendowane odpowiedzi

Gość MARCYŃ

witam wszystkich po dziadku został mi zegarek opisze wszystko co pisze na nim:

Więc na cyferblacie pisze :tudor oyster-prince ,rotor self-winding.

natomiast z tyłu zegarka jest napis:original oyster case by rolex geneva.

szukałem w necie na temat tego zegarka ,ale nic nie znalazłem.wiem ,że był kupiony w canadzie pod koniec lat 70tych. do rzeczy chciałbym go nosić ale:

1.szkiełko jest porysowane .

2.sprężyna chyba pęknięta,nie da się nakręcić .

co prawda nie mam w tej chwili pracy ,ale chciałbym go zreanimować jest dla mnie sentymentalny.

no i gdzie w krakowie można to zrobić ?np na basztowej?

ile to może kosztować?

no i chciałbym coś się dowiedzieć o tym zegarku czy on jest coś wart ,nie ze względu na sprzedaż tylko inwestowanie w niego.pozdrawiam dzięki za wszelkie podpowiedzi.!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Przede wszystkim zamieść zdjęcia wtedy będzie łatwiej coś powiedzieć na jego temat. Co do zegarmistrzów w Krakowie to jest ich kilku, nie tylko P. Kowal na Basztowej.


"A był dla kierowania zespołem tym, czym Herod dla Towarzystwa Przedszkolnego w Betlejem"

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość MARCYŃ
Cześć!

Przede wszystkim zamieść zdjęcia wtedy będzie łatwiej coś powiedzieć na jego temat. Co do zegarmistrzów w Krakowie to jest ich kilku, nie tylko P. Kowal na Basztowej.

co prawda jest 21 wiek ,ale nie mam czym zrobić zdjęć.mam nadzieje .mimo wszystko prosze o pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tudor to tańsza marka Roleksa, co nie znaczy tania. Zegarki solidne i trwałe. Zegarek taki jest raczej wart ożywienia. Skoro jest sentymentalny to albo go oddaj do naprawy, albo (fundusze) schowaj w szufladce i poczekajcie razem na lepsze czasy. W każdym razie nie pozbywaj sie go, jeśli ma wartość sentymentalną.

 

EDIT: mechanizmy bazują na Ecie, więc nie powinno być problemu z częściami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzesiek ma calkowita racje.

 

Jesli kiepsko u Ciebie z finansami, to zegarek do biurka, i wyjmij go za kilka lat, kiedy Twoja sytuacja sie poprawi. Zarowno z racji na marke, jak i wartosc sentymentalna wart jest porzadnego remontu.


Zadna praca nie hanbi, ale kazda meczy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
EDIT: mechanizmy bazują na Ecie, więc nie powinno być problemu z częściami.

Jeśli to starszy model tzn. z przed roku 60 np. to niekoniecznie eta - mieli i własne konstrukcje i troszkę roleksem też się podpierali w sumie to wcześniej był "prawie " Rolex :D choć jak zawsze prawie robi rożnicę .

jeśli nie możesz zrobić fotki to wstaw chociaż fotę z sieci - jest tego sporo

http://search.ebay.com/search/search.dll?s...o%3D1&fgtp=

http://search.ebay.de/search/search.dll?so...earch&fgtp=

przykładowo .


cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aleś długą linkę wkleił :D


"w sensie: nie skorzana bransoleta i nie oGragly"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość MARCYŃ

 

EDIT: mechanizmy bazują na Ecie' date=' więc nie powinno być problemu z częściami.[/quote']

Jeśli to starszy model tzn. z przed roku 60 np. to niekoniecznie eta - mieli i własne konstrukcje i troszkę roleksem też się podpierali w sumie to wcześniej był "prawie " Rolex :D choć jak zawsze prawie robi rożnicę .

jeśli nie możesz zrobić fotki to wstaw chociaż fotę z sieci - jest tego sporo

 

dzięki kolego za linki ,niestety nie znalazłem swego zegarka.

Ale powiedzcie mi koledzy ile może kosztować naprawa mego zegarka?

no i gdzie najlepiej w krakowie naprawić?

no i czy wymiana sprężyny nie będzia miała wpływ na dokładność pracy zegarka ?

wiem jedno choć bym się miał zapożyczyć to chce go reanimować jak najszybciej.

oczywiście jak będzie możliwość jakaś to wkleje zdjęcia mego zegareczka.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość MARCYŃ

oto fotydsc00082fg6.th.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość MARCYŃ

oto fotydsc00086vp6.th.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Werk Twojego Tudorka to może być eta( chyba w owym czasie jeszcze eterna ale pewien nie jestem) - i wtedy nie ma w zasadzie problemu , choc wygląda na starszego i może być in-house równie dobrze a wtedy troszkę gorzej - przynajmniej z kosztami i ewentualnymi częściami

imageff1.jpg

może być eta ( na razie chyba jeszcze eterna - przyszłościowo eta) jak wyżej, nie chce mi się szukać ale można zweryfikować .

albo poniżej własny werk Tudorka

post-2678-0-86863000-1330783100.jpg

lepsze foty - tutaj

http://www.ranfft.de/cgi-bin/bidfun-db.cgi...k&Tudor_390

Naprawa tego drugiego może być droższa - ale jasnowidzem nie jestem - niestety.Napisy na tarczy wskazują na jeden z tych dwóch werków, to klasyczny model z lat 60-tych lub odrobinę wcześniejszych - było i jest ich stosunkowo dużo .


cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość MARCYŃ

dzięki kolego za przybliżenie choć częściowe histori tych zegarków.może masz racje może być starszy nawet 60lata tego do końca nie wiem .czekam teraz na podpowiedzi forumowiczów z krakowa gdzie reanimować mój zegarek co by zrobić dokładnie i nie przepłacić.oczywiście jakość na pierwszym miejscu a póżniej cena .w końcu to nie robi się co dzień.czekam na podpowiedzi z krakowa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość MARCYŃ

właśnie oddałem zegarek do naprawy na ulicy basztowej 17 ,zobaczymy co będzie .jutro mam dzwonić co i jak !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.