Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
jamrug

Q&Q Classic

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Przeglądając z ciekawości zagarki w różnych półkach cenowych natrafiłem na ten model:
https://zegarownia.pl/zegarek-meski-q-q-classic-qb14-405
Firmę Q&Q kojarzę, to podmarka Citizena klepiąca w Chinach tanie kwarce. Kolega posiada nawet jeden z ich modeli od dobrych kilku lat i nadal o dziwo wygląda i działa bardzo dobrze. Uwagę moją zwrócił jednak jeden szczegół z opisu. Chodzi o zastosowany mechanizm J643.29. Szybka pomoc wujka Google i natrafiłem na informacje, że taki symbol ma mechanizm Junghans bazowany na ETA 955.412. W tym momencie zacząłem się głęboko zastanawiać o co tu chodzi. Mechanizm za około 160 zł w zegarku za tyle samo? Jak? Rozumiem, że koperta to pokrywany czymś mosiądz, rozumiem że to chiny, rozumiem że hurtowo ten mechanizm może kosztować np 100 zł ale mimo wszystko jak...? Może to jednak inny mechanizm, jakieś chińskie cudo a zbieżność oznaczeń to "przypadek"? Pomyłka sklepu? Nie wiem...
Zegarek zamówiłem, z czystej ciekawości, jak okaże się ekstremalnym syfem to będę go miał do prac ciężkich i ogrodowych. Jak przyjdzie to nie omieszkam go otworzyć i podzielić się tym co znalazłem w środku. Tymczasem proszę forumowiczów o opinie, czy możliwe jest umieszczenie takiego mechanizmu z 7 kamieniami w tak tanim zegarku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauważ, że ten zegarek a zatem również mechanizm nie posiada żadnych komplikacji, o dacie nie wspominając. Zatem wyprodukowanie jakiejś kopii werku eta nie może kosztować 100 złotych, zresztą cena detaliczna oryginalnego mechanizmu jest również mocno przeszacowana. Kiedyś przez wiele lat również używałem tiktaka od q&q i dzielnie trwał na nadgarstku. Także to nie takie dziadostwo, produkowali kiedyś nawet automaty, być może nadal produkują. 

Edytowane przez tofiks_th

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź, to co piszesz ma sens. Opinie o Q&Q słyszałem podzielone, sam skłaniam się ku zbliżonej do Twojej. Jak wspomniałem kolega posiada zegarek tej firmy i mimo lat wszystko z nim w porządku. W podanym egzemplarzu z czasem z mosiądzu może schodzić chrom/nikiel/cokolwiek czym jest pokryty ale jeśli w środku faktycznie jest mechanizm tego typu na 7 kamieniach to zegarek mechanicznie ma szansę przeżyć wszystkie moje kwarce Casio z plasticzanymi zębatkami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.