Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Posted (edited)

Witam serdecznie

Z racji tego, że w Rolku 16610 dekiel jest sporo wyższy i noszenie zegarka jest mniej wygodne niż 16710 lub 16570 pomyślałem że przełożę dekiel na czas noszenia Suba z 16570 aby był wygodniejszy. Explorer leży ostatnio w pudełku więc może leżeć z deklem od suba. 

Moje pytanie jest nastepujace:

1. Czy wystarczy ze będę miał klucz i po prostu odkręcę i przykręcę dekle i po sprawie?

2. Jest tam uszczelka czy muszę ją przed przykręceniem czymś smarować i jeśli tak to czym?

3. Po robocie zaniosę do zegarmistrza na sprawdzenie szczelności. NIe zamierzam nurkować więc dekiel od wr100 powinien wystarczyć.

Czy coś muszę wziąć jeszcze pod uwagę? Nie wiem, sterylne warunki lub coś innego co nie przychodzi mi do głowy?

Dobrze myślę??

Edited by foti

Klucz można sobie sporządzić z grubego kawałka gumy, aby było za co trzymać. Dociskamy do dekla i odkręcamy. Uszczelkę smarujemy olejem silikonowym, lekko rozciągamy i sprawdzamy czy nie uszkodzona.

Uszczelki założę nowe to prawie zerowy koszt. Nie wiedziałem czy tylko czymś smarować, już wiem. Klucz też nabędę to też żaden problem. Tylko czy rozkręcam normalnie w pokoju itp i czy to nie będzie miało wpływu na dostanie się wilgotnego powietrza do środka? Żeby później zegarek nie parował czy coś? Nie wiem dlatego pytam. Sporo kosztowały i nie chciałbym od razu czegoś schrzanić :)

W dniu 21.04.2021 o 23:12, foti napisał(-a):

Uszczelki założę nowe to prawie zerowy koszt. Nie wiedziałem czy tylko czymś smarować, już wiem. Klucz też nabędę to też żaden problem. Tylko czy rozkręcam normalnie w pokoju itp i czy to nie będzie miało wpływu na dostanie się wilgotnego powietrza do środka? Żeby później zegarek nie parował czy coś? Nie wiem dlatego pytam. Sporo kosztowały i nie chciałbym od razu czegoś schrzanić :)

Witam

Sugeruję zanieść zegarki do kogoś, kto się tym już kiedyś zajmował np. do zegarmistrza. Skoro planowane jest sprawdzenie szczelności u profesjonalisty, to dlaczego nie zlecić mu całej usługi? Zegarki, jak wspomniano, drogocenne... 

W dniu 21.04.2021 o 13:35, Safinowski napisał(-a):

Klucz można sobie sporządzić z grubego kawałka gumy, aby było za co trzymać. Dociskamy do dekla i odkręcamy. Uszczelkę smarujemy olejem silikonowym, lekko rozciągamy i sprawdzamy czy nie uszkodzona.

Sugeruję smar silikonowy. Wcześniej uszczelkę poddać inspekcji i umyć wodą razem z nieagresywnym detergentem, a najlepiej założyć nową.

Z pozdrowieniami,

Maciej

Nie Politechnika, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie inżyniera.

Poszukuję: zegarmistrzowskiej frezarki kształtkowej.

Zapraszam:

https://jansendiamonds.com/pl/content/54-zegary-i-zegarki

Po prostu pomyślałem że to może żadna skomplikowana czynność i mógłbym ją zrobić sam skoro interesuję się zegarkami. Sam zmieniam inserty i bezele to i odkręcić i wymienić dekiel mógłbym sam szczególnie ze darzę moje zegarki zdecydowanie większą sympatią niż dowolny zegarmistrz :)