Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Szczupak414

Zegarek poza oficjalną dystrybucją

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

jestem nowy na forum i mam trochę bzika na punkcie zegarków, nie każdy mój wybór pewnie pochwalicie ale do meritum.

zastanawiam się nad zakupem zegarka w jednym ze sklepów internetowych ale z tego co wiem to nie jest on objęty gwarancją producenta a jedynie gwarancją sprzedawcy ponieważ pochodzi z poza oficjalnej dystrybucji. Co sądzicie o zakupie zegarka od takiego sprzedawcy z taką gwarancją? Czy jest się czego obawiać?

i jeszcze jedno pytanie, co sądzicie o mechanizmach MOVADO?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie co jest dla Ciebie ważniejsze? Święty spokój w razie czego i serwis w autoryzowanym serwisie czy te kilka/kilkanaście setek oszczędności?

Kupowałem Glycine w Jomashop, sporo osób zresztą zna i korzysta z tego sklepu. Dostawa w terminie, z zegarkiem wszystko w porządku. Koszt z wliczonymi opłatami podatkowymi to i tak wtedy była to połowa polskiej ceny (kilka lat temu)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Szczupak414 napisał(-a):

Co sądzicie o zakupie zegarka od takiego sprzedawcy z taką gwarancją? Czy jest się czego obawiać?

 

Zgaduję, że chodzi o sklep spoza UE. Ewentualne odsyłanie do naprawy kłopotliwe, bo deklaracja celna, perturbacje z VAT itp. Do tego koszt wysyłki i brak pewności co do jakości naprawy.

W takiej sytuacji przyjmij raczej, że kupujesz zegarek bez gwarancji i dlatego tańszy. W Polsce też go pewnie naprawisz, ale odpłatnie.

 

7 godzin temu, Szczupak414 napisał(-a):

co sądzicie o mechanizmach MOVADO?

 

Co do mechanizmów, to o jakim mechaniźmie mowa? Nawet nie napisałeś, czy to zegarek mechaniczny, czy kwarc. Bo oprócz kwarców MOVADO robi też jakąś linię automatów.

Współczesnych mechanizmów MOVADO nie ma. Kiedyś, dawno temu mieli swoje mechanizmy, ale obecnie MOVADO kupuje mechanizmy od innych producentów i montuje je do kopert swojego projektu. Do zegarków automatycznych montują solidne i bardzo popularne w tym przedziale cenowym mechanizmy ETA 2824. Co do zegarków kwarcowych, to trudno powiedzieć, ale skoro piszą "Swiss Quartz Movement" to pewnie też jakaś ETA albo Ronda. Technologia kwarcowa tak poszła do przodu, że nawet przeciętne kwarce są solidne i trwałe, więc o to, w przypadku mechanizmów ETA albo Ronda bym się raczej nie obawiał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakup zegarka byl by z polskiego sklepu jak np: Time On Time. Z tego co wiem to sprzedaja oryginalne zegarki tylko z poza oficjalnej dystrybucji przez co nie sa objete gwarancja producenta. Oczywiscie chodzi tez o oszczednosc bo cena jest naprawde atrakcyjna tylko pozostaje obawa o gwarancje. Gwarancja obojetnie czy producenta czy sprzedawcy jest na 2 lata. Mam zegarek Festina, Casio G-shock, Roamer i Citizen i w zadnym nigdy nic sie nie stalo, a maja dobre nascie lat. I powstaje pytanie czy jesli jest to gwaranja sprzedawcy, a nie producenta to czy jest sie czym martwic? 

Co do mechanizmu Movado to chodzilo mi o kwarc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To pewnie bym brał. Z takiej gwarancji w Polsce jest szansa skorzystać w razie potrzeby. Kwarce są teraz trwałe i jeżeli mechanizm działa prawidłowo zaraz po zakupie, to jest minimalna szansa, że się potem sam zepsuje w okresie obowiązywania gwarancji. Prędzej użytkownik może go uszkodzić (upuszczenie na ziemię, uderzenie itp...) a wtedy żadna gwarancja i tak nie zadziała. Zresztą wymiana przeciętnego mechanizmu kwarcowego, nawet z chrono, to nie jest jakiś duży koszt. Szczególnie w porównaniu z mechanicznym odpowiednikiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Bardzo dziękuję za fachową poradę. Teraz jestem trochę spokojniejszy i chyba się zdecyduję.

I jeszcze jedno pytanie, czy ktoś może ma jakieś doświadczenia ze sklepem zegarkinareke.pl? Czy jest to porządny i godny zaufania sklep?

 

Edytowane przez Szczupak414

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.