Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
norq92

Citizen NH9120-88A - Zatrzymywanie się

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

pierwszy post, więc hejka wszystkim. Mam pytanie odnośnie nastawiania zegarka. Dzisiaj rano zegarek się zatrzymał. Ruch koronki jaki musiałem wykonać był minimalny, bo zegarek stał zaledwie od 15 min. Po nakręceniu i założeniu na rękę, znów się zatrzymał. Ponownie wyciągnąłem koronkę i tym razem przestawiłem o całą minutę :O Sytuacja powtórzyła się raz jeszcze, więc za którymś razem postanowiłem, że przekręcę o całą dobę i dopiero wtedy mechanizm zaczął powoli się ładować. Zmierzam do tego - czy istotne jest jak mocno "kręciłem" koronką?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli rozumiem, że w przypadku nakręcania zegarka, gdy praca wachnika już słabnie i chcemy go nastawić, to należy kręcić koronką w momencie jej dociśnięcia?

Natomiast dzisiaj już musiałem koronkę wyciągnąć, bo zegarek stanął. I teraz kwestia tego - czy powodem tego, że zegarek po ustawieniu godziny ponownie się zatrzymał dwa, czy trzy razy był minimalny ruch koronką (wspomniany kwadrans)? Gdy przekręciłem o całą tarczę, to mechanizm zaczął powoli pracować.

 

Pytania może i banalne, ale uczę się tego i tak mnie to po dzisiejszej sytuacji zastanawia.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj instrukcję obsługi. Specjalnie podałem Ci link do niej :(


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, norq92 napisał(-a):

Czyli rozumiem, że w przypadku nakręcania zegarka, gdy praca wachnika już słabnie i chcemy go nastawić, to należy kręcić koronką w momencie jej dociśnięcia?

Natomiast dzisiaj już musiałem koronkę wyciągnąć, bo zegarek stanął. I teraz kwestia tego - czy powodem tego, że zegarek po ustawieniu godziny ponownie się zatrzymał dwa, czy trzy razy był minimalny ruch koronką (wspomniany kwadrans)? Gdy przekręciłem o całą tarczę, to mechanizm zaczął powoli pracować.

 

Pytania może i banalne, ale uczę się tego i tak mnie to po dzisiejszej sytuacji zastanawia.

 

Pozdrawiam.

Jak Ci stanie, to go nakręć jak ma dokręcanie z koronki z wciśniętą koronką , kilkanaście razy potem na łapie się sam dojedzie do pełna lub poruszaj aż zacznie chodzić i wtedy ustawiaj godziny. I nie ustawiaj godziny między 21-03 a można uszkodzić mechanizm gdy data zacznie się zmieniać. Ja ustawiam około 6-10 rano. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.