Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
murcins

GWG-2000 Mudmaster

Rekomendowane odpowiedzi

Gdzie teraz najtaniej kupić tego piaskowego?
Ja kupiłem w Holandii za 700 euro więc nie wiem czy drogo ale cena wyjściowa była 800

Wysłane z mojego M2103K19G przy użyciu Tapatalka

A tutaj ulubiona odbiór każdy zna to fajne uczucie 23d885cca611c3fef605e9cc48145a2c.jpg

Wysłane z mojego M2103K19G przy użyciu Tapatalka

Ja kupiłem w Holandii za 700 euro więc nie wiem czy drogo ale cena wyjściowa była 800

Wysłane z mojego M2103K19G przy użyciu Tapatalka

A tutaj ulubiona odbiór każdy zna to fajne uczucie 23d885cca611c3fef605e9cc48145a2c.jpg&key=f419d68e62074f411a3f881189229968e74033867e58b55ce1c593793e242b32

Wysłane z mojego M2103K19G przy użyciu Tapatalka


A tutaj moment odbiorub9f74dc155f0656779900fc0edf4068b.jpg

Wysłane z mojego M2103K19G przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, tomaliusz napisał(-a):

Gdzie teraz najtaniej kupić tego piaskowego? 😊

Crazy time za 3300 lub olx macany za 2600 😅

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to już mam pierwsze pytanie do użytkowników GWG 2000:

zauważyłem, że zegarek jest niedbale skręcony, od strony koronki elementy nie maja szczeliny, ale od strony sensora jest spora szczelina (widać nawet gwint śruby) Chodzi o elementy z karbonu przylegające do koperty. Zegarek nówka kupiony tydzień temu w oficjalnej dystrybucji ZIBI. Tak trochę nie wiem co o tym myśleć. Sprawdźcie proszę jak to wygląda u was? 

01.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim egzemplarzu nie mam się do czego doczepić, wszystko ładnie spasowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie wszystko ok, szczeliny brak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz spróbować dokręcić tą śrubę ale też może tak być że siedzi dobrze a sam element bezela jest lekko odkształcony i z tej strony nie dociska dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, dzięki serdeczne za odpowiedzi.

@tomaliusz, pierwsza myśl też była taka, ale patrząc na tą grafikę trochę się boję kręcić tymi śrubami, bo wygląda na to, że trzymają całą górną część koperty z uszczelką.

Postanowiłem, że skoro tylko w moim egzemplarzu coś takiego występuje, po prostu napiszę do serwisu ZIBI, opiszę im problem i zobaczę co dalej.

Zrzut ekranu 2023-04-01 08.18.11.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, deregul napisał(-a):

Koledzy, dzięki serdeczne za odpowiedzi.

@tomaliusz, pierwsza myśl też była taka, ale patrząc na tą grafikę trochę się boję kręcić tymi śrubami, bo wygląda na to, że trzymają całą górną część koperty z uszczelką.

Postanowiłem, że skoro tylko w moim egzemplarzu coś takiego występuje, po prostu napiszę do serwisu ZIBI, opiszę im problem i zobaczę co dalej.

Zrzut ekranu 2023-04-01 08.18.11.png

 

 

Trzeba poszukać filmiku z zdjęcia bezelków ☺️

Edytowane przez tomaliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, tomaliusz napisał(-a):

 

 

Trzeba poszukać filmiku z zdjęcia bezelków ☺️

 

Nie wiem za bardzo, o co Ci  chodzi z tym filmem? Koleś wymienia oryginalny pasek na adaptery i kręci nie tymi śrubami, które dociskają bezel. 

W dodatku tak sobie objechał te śruby, że jeszcze dodatkowo mnie zniechęcił do ruszania tego na własną rękę.

Na coś konkretnego mam patrzeć na tym filmiku?  

Edytowane przez deregul

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisałem że trzeba poszukać innego filmu z demontażu bezeli w celach poznawczych bo jeśli rzeczywiście schodzi ramka razem z szkłem to trochę lipa rozszczelniać zegar do wymiany tych elementów ☺️ 

Jak to nowy zegarek i masz gwarancję to chyba jedyna droga oddać zegarek do serwisu lub może jest jeszcze czas na zwrócenie/wymianę samego zegarka jeśli nie kupiony stacjonarnie lub skorzystać z rękojmi ?

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, deregul napisał(-a):

Nie wiem za bardzo, o co Ci  chodzi z tym filmem? Koleś wymienia oryginalny pasek na adaptery i kręci nie tymi śrubami, które dociskają bezel. 

W dodatku tak sobie objechał te śruby, że jeszcze dodatkowo mnie zniechęcił do ruszania tego na własną rękę.

Na coś konkretnego mam patrzeć na tym filmiku?

Wkręty mocowania paska są wykonane z dosyć miękkiej stali, jeśli nie posiada się idealnie dopasowanego klucza HEX 2mm i nie wykręca / wkręca się śrub idealnie prosto w osi, no to ślady gwarantowane. Jeżeli śruby bezela są wykonane z tego samego materiału to też trzeba z nimi uważać żeby nie zostawić śladów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Koledzy, dzięki serdeczne za odpowiedzi.
[mention=114735]tomaliusz[/mention], pierwsza myśl też była taka, ale patrząc na tą grafikę trochę się boję kręcić tymi śrubami, bo wygląda na to, że trzymają całą górną część koperty z uszczelką.
Postanowiłem, że skoro tylko w moim egzemplarzu coś takiego występuje, po prostu napiszę do serwisu ZIBI, opiszę im problem i zobaczę co dalej.
979246961_Zrzutekranu2023-04-0108_18_11.png.002808beb9bc2593988f522cbc2c122b.png
Jeżeli kupiłeś przez Internet, to po prostu go odeślij i kup gdzie indziej.
Mam nadzieję, że pomogłem.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, alpaczino napisał(-a):

Jeżeli kupiłeś przez Internet, to po prostu go odeślij i kup gdzie indziej.
Mam nadzieję, że pomogłem.

Pozdrawiam

Dzięki wszystkim za rady,

1. niestety po pierwszym dniu odkleiłem hologram

2. po tygodniu noszenia były już widoczne odbarwienia od ubrań na pasku (poważnie mówię)

zapewne by się skapnęli, że zegarek był używany, ale nic to, dzisiaj oddałem do autoryzowanego serwisu, przyjmujący zegarmistrz powiedział, że spotyka się z czymś takim pierwszy raz i wysyła zegarek do centrali ZIBI 

zobaczymy co będzie, będę Was informował. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, sprawa rozwiązana, zegarek dzisiaj wrócił z serwisu z opisem naprawy: "wymiana koperty, bezeli, testy szczelności" 

testy szczelności dołączone.

Do zegarka nie mam żadnych uwag, szczelin brak.

Ale dziwna sprawa, bo wydaje mi się, że to całkiem nowy zegarek?!

Spotkaliście się z taka polityką CASIO/ZIBI, że piszą naprawa, a po cichu podmieniają zegarek na nowy?

 

Uprzedzając pytania, skąd przypuszczam, że nowy: Pasek jest na pewno nówka - jak z pudełka, koperta i bezele też nr seryjny inny, bo miałem z 201 dnia a jest z 280.

najciężej sprawdzić czy moduł jest nowy, więc wszystkie dane w  zegarku są fabryczne, a miałem tam już poprzestawiane kilka rzeczy. Ale najważniejszy dowód to, że w tamtym zegarku na wskazówce sekundowej była malutka skaza widać ją na wrzuconym przeze mnie  zdjęciu z 31marca, teraz tej skazy nie ma.

 

To znaczy w żadnym wypadku nie mam za złe serwisowi CASIO/ZIBI, że dostałem nowy egzemplarz, ale teraz jestem lekko zdziwiony.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

 

W dniu 28.04.2023 o 15:36, deregul napisał(-a):

...

Spotkaliście się z taka polityką CASIO/ZIBI, że piszą naprawa, a po cichu podmieniają zegarek na nowy?

...

 

Jest to często stosowana technika w różnych (najróżniejszych) serwisach.

Ponieważ po naprawie gwarancja się nie przedłuża.

A po wymianie na nowy masz następne 2 lata (zazwyczaj) gwarancji.

 

PS. Mój uchwyt do telefonu psuje się średnio co kilka miesięcy - max. do roku,  i od ok. 6 lat wymieniają po każdym odpadnięciu od szyby na nowy.  😉

Edytowane przez Pi0tr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hejka, zrealizowałem zamiar, który pojawił się jeszcze przed kupnem zegarka, czyli 1A5 z czarnym paskiem od 1A1.

Pierwsze wrażenie - litery na pasku są tego samego koloru co indeksy, więc nic się nie gryzie, a przez to, że teraz cały zegarek jest teraz czarny, żółte elementy na zegarku zaczęły ładnie kontrastować.

 

20230809_085031.jpg

Jeszcze fotka bez światła słonecznego:

20230809_085514.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, deregul napisał(-a):

>Hejka, zrealizowałem zamiar, który pojawił się jeszcze przed kupnem zegarka, czyli 1A5 z czarnym paskiem od 1A1.

 

 

 

 Mnie się w tym wydaniu, też lepiej podoba. 🙂

 

 

Edytowane przez Pi0tr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hejka, zrealizowałem zamiar, który pojawił się jeszcze przed kupnem zegarka, czyli 1A5 z czarnym paskiem od 1A1.
Pierwsze wrażenie - litery na pasku są tego samego koloru co indeksy, więc nic się nie gryzie, a przez to, że teraz cały zegarek jest teraz czarny, żółte elementy na zegarku zaczęły ładnie kontrastować.
 
20230809_085031.thumb.jpg.5d7f286f30a0328c3232efae9613dd54.jpg
Jeszcze fotka bez światła słonecznego:
20230809_085514.thumb.jpg.9f0816d56038cc1f48d14a43b7cdaac5.jpg
Bardzo udana odmiana.
Mnie ten model podoba się na i na żółtym i teraz na czarnym pasku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.