Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Grzesiek P

Citizen AT9036-08E H820 - naprawa / wymiana mechanizmu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

 

Mam problem z zegarkiem Citizen  AT9036-08E.  Objawy - zegarek zatrzymuje się - w pierwszej kolejności sekundnik a potem jeśli się nie "obudzi" sekundnika całość. Sekundnik można obudzić przyciskami ( nie zawsze ) lub koronką ( zazwyczaj wystarczy poruszać koronką - nawet bez odciągania w tryb ustawień ). Czasem normalnie chodzi 2-3 dni a czasem nie wytrzyma dłużej niż godzinę. Po zatrzymaniu zegarek reaguje na przyciski , po "obudzeniu" wszystkie funkcje działają normalnie.

Oddałem zegarek do Doliński Watch Service - sprawdzili baterię , podłączenie baterii i ładowanie - jest w porządku. Przeprowadzili reset mechanizmu zegarka też nie pomogło . Mechanizmu nie są w stanie naprawić ( brak części ) - mogą tylko wymienić całość. Czekam na wycenę wymiany mechanizmu ale zasugerowali że wymiana nie będzie się opłacała i będzie prawdopodobnie zbliżona do ceny nowego zegarka.  Pytanie na grupę - czy ktoś zna serwis który potrafił by spróbować zdiagnozować / naprawić sam mechanizm  ewentualnie miejsce gdzie można kupić mechanizm w dobrej cenie ?  To mój ulubiony zegarek i trochę szkoda by go było zezłomować :-(.

 

Pozdrawiam

Grzesiek

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj: Witold Porankiewicz, Omikron Vintage Watch Restoration, Opole.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję , namiary znalezione. 

 

Skontaktuję się z nimi i zobaczymy czy będą w stanie coś poradzić. 

 

Pozdrawiam

Grzesiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy coś wiadomo w sprawie naprawy zegarka? Mam dokładnie taki sam objaw w modelu  AT9030-55L, ale jeszcze nigdzie nie szukałem. Gdyby Kolega dał znać to byłbym wdzięczny.

 

pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skończyło się niestety wymianą mechanizmu na nowy w serwisie Doliński Watch Service. Teoretycznie mechanizm jest serwisowany,  można by diagnozować  i próbować naprawiać ale z informacji jakie udało mi się uzyskać po pierwsze Citizen w Polsce nie sprzedaje podzespołów tylko całe mechanizmy a po drugie nawet jeśli udało by się znaleźć części to koszt diagnostyki i robocizny przewyższy koszt nowego mechanizmu.

AT9030-55L to z tego co widzę ma ten sam mechanizm H820.  W serwisie mówili że raczej te zegarki nie są awaryjne i pierwszy raz mają do czynienia z taką usterką.  Na serwis trafiają albo zegarki uszkodzone mechaniczne albo z uszkodzonym akumulatorem - przez trzymanie w ciemności bez ładowania.  Tak że trochę to niepokojące że trafia się druga sztuka tego mechanizmu z takimi samymi objawami w podobnym czasie. Mój zegarek był pół roku po gwarancji ,  nie spadł , traktowany delikatnie. 

 

Pozdrawiam

Grzesiek

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Grzesiek P napisał(-a):

Skończyło się niestety wymianą mechanizmu na nowy w serwisie Doliński Watch Service. Teoretycznie mechanizm jest serwisowany,  można by diagnozować  i próbować naprawiać ale z informacji jakie udało mi się uzyskać po pierwsze Citizen w Polsce nie sprzedaje podzespołów tylko całe mechanizmy a po drugie nawet jeśli udało by się znaleźć części to koszt diagnostyki i robocizny przewyższy koszt nowego mechanizmu.

AT9030-55L to z tego co widzę ma ten sam mechanizm H820.  W serwisie mówili że raczej te zegarki nie są awaryjne i pierwszy raz mają do czynienia z taką usterką.  Na serwis trafiają albo zegarki uszkodzone mechaniczne albo z uszkodzonym akumulatorem - przez trzymanie w ciemności bez ładowania.  Tak że trochę to niepokojące że trafia się druga sztuka tego mechanizmu z takimi samymi objawami w podobnym czasie. Mój zegarek był pół roku po gwarancji ,  nie spadł , traktowany delikatnie. 

 

Pozdrawiam

Grzesiek

 

 

 

 

a ile wzięli za wymianę wraz mechanizmem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mechanizm z montażem, próbą szczelności i czyszczeniem koperty 990 PLN.   Gwarancja na mechanizm na 2 lata. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Grzesiek P napisał(-a):

Mechanizm z montażem, próbą szczelności i czyszczeniem koperty 990 PLN.   Gwarancja na mechanizm na 2 lata. 

ok dzięki sporo ale masz znowu nówkę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mocno się zastanawiałem czy naprawiać ale nowy podobny i tak kosztował wyraźnie więcej. A używanego bałem się już zaryzykować.  Szukałem nawet mechanizmu na własną rękę ale ceny były w okolicy $230 + wysyłka. 

 

Sam zegarek bardzo mi odpowiada i to też miało znaczenie dla decyzji. Po wymianie mechanizmu faktycznie jest praktycznie nowy , mam tylko nadzieję że te mechanizmy nie są pechowe i nie zepsuje się znowu po gwarancji. Przed decyzją o wymianie szukałem trochę w internecie i raczej w na forach nie było informacji o awariach mechanizmu H820 - myślę że jak by były z nimi większe problemy i powtarzalne awarie to ktoś by jednak coś pisał. 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Grzesiek P napisał(-a):

Mocno się zastanawiałem czy naprawiać ale nowy podobny i tak kosztował wyraźnie więcej. A używanego bałem się już zaryzykować.  Szukałem nawet mechanizmu na własną rękę ale ceny były w okolicy $230 + wysyłka. 

 

Sam zegarek bardzo mi odpowiada i to też miało znaczenie dla decyzji. Po wymianie mechanizmu faktycznie jest praktycznie nowy , mam tylko nadzieję że te mechanizmy nie są pechowe i nie zepsuje się znowu po gwarancji. Przed decyzją o wymianie szukałem trochę w internecie i raczej w na forach nie było informacji o awariach mechanizmu H820 - myślę że jak by były z nimi większe problemy i powtarzalne awarie to ktoś by jednak coś pisał. 

 

 

ja mam H800 od 2016 działa :)  więc myślę ze porostu miałeś pecha jakaś sztuka trefna się trafiła  i tyle :) a jak zegarek odpowiada to cieszyć się prawie nową sztuką :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź. Dziwne, bo mój też niedługo po gwarancji zaczął mieć te objawy. Ja raczej nie zdecyduję się na naprawę za taką kwotę. Zegarek bardzo ładny i funkcjonalny, ale strach się pchać w kolejne koszta i zastanawiać czy ponownie się to nie przytrafi.

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie taka sama sytuacja i zegarek ten sam :( Powiedz proszę czy mechanizm dalej chodzi prawidłowo bo grubo się zastanawiam czy go naprawiać 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.