Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
pabloromano1305

Invicta pro diver 8928OB - podróbka?

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

 

Otrzymałem ostatnio w prezencie Invicte pro diver 8928OB ... kupiony tutaj: https://www.amazon.pl/dp/B000JQJS6M/ref=pe_25095781_587317651_TE_item

 

Moje wątpliwości wzbudza tył zegarka, a mianowicie wahadło jakie jest widoczne i brak oznaczeń producenta na nim.

Rozmawiałem z Amazon bo to oni osobiście to sprzedają. Niestety nie wiedzą czy maja oryginał czy nie. Proponują wymianę ale nie gwarantują co bedzie na wahadle.

Nic nie gwarantują ....

 

Powinno być wg. mnie jak na dwóch pierwszych zdjęciach

Natomiast u mnie jest jak na zdjęciach trzecim i czwartym

 

 

Co sądzicie ?

Czy może były takie wypusty?

 

Pozdrawiam Łukasz

 

producent opcja2.jpg

producent opcja1.jpg

mój 1.jpg

mój 2.jpg

Edytowane przez pabloromano1305

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trudno powiedzieć, bo zróżnicowanie jest spore:

 

https://minuta.pl/zegarek-meski-invicta-pro-diver-8928

 

https://dolinski.pl/invicta-pro-diver-8928/

 

Twój przynajmniej ma kształt Invicty, a nie jest wzięty żywcem z Seiko jak te powyżej. Widziałem też foty takich z grawerem, ale nie żółtych, tylko w kolorze stali.

Edytowane przez Sierżant Julian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skontaktowałem się http://invictawatch.pl/ ([email protected]) stwierdzili, że raz w życiu mieli mechanizm z wahnikiem srebrnym, ale nawet na nim był wszelkie sygnatury tak jak na modelach z wahnikiem żółtym.

Więcej mogli by powiedzieć po dokładnych oględzinach natomiast jeśli wyjdzie że fake to przekazują zegarek na policję.

http://invictawatch.pl/serwis/

 

Amazon zatem prawdopodobnie przesłał jakiś FAKE :(

Chyba, że ktoś z Bractwa zegarkowego uratuję ten deal ?

 

P.S. Amazon wstępnie już od wczoraj poinformowany, że podejrzewam sprzedaż podróbki za ich pośrednictwem.

 

Pozdrawiam

 

 

 

 

Edytowane przez pabloromano1305
zawsze za mało informacji wpiszę a chce się dzielić informacjami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie, mechanizm wyglada na oryginalny wyrób TMI (seiko), a to prędzej invicta, w swoim budżecie i skali produkcji czasami postępuje tak, że lewa ręka nie wie co czyni prawa. 

Ale mogę się mylić, więc zrób jak uważasz. Sam jestem ciekawy - ekspertyzy Invicty - jeśli do takiej dojdzie. 

 

Patrzyłeś na jakieś strony internetowe? Są opisane przypadki podrób invicty? Co mówi google? Nic mnie nie zdziwi, skoro chińczycy klonują nawet mechanizm 7s26...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mechanizm na pierwszy rzut oka nie wygląda źle. Natomiast jeśli to oryginał to na pewno wada fabryczna. Ja bym na pewno wymienił na inny egzemplarz jeśli nie zależy Tobie na czasie.

 

Jak z kopertą i szkłem? Czy wyglądają prawidłowo? Grawer z tylu wydaje się głęboki, ale może to zdjęcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 14.12.2021 o 12:39, pabloromano1305 napisał(-a):

Skontaktowałem się http://invictawatch.pl/ ([email protected]) stwierdzili, że raz w życiu mieli mechanizm z wahnikiem srebrnym, ale nawet na nim był wszelkie sygnatury tak jak na modelach z wahnikiem żółtym.

Więcej mogli by powiedzieć po dokładnych oględzinach natomiast jeśli wyjdzie że fake to przekazują zegarek na policję.

http://invictawatch.pl/serwis/

 

Amazon zatem prawdopodobnie przesłał jakiś FAKE :(

Chyba, że ktoś z Bractwa zegarkowego uratuję ten deal ?

 

P.S. Amazon wstępnie już od wczoraj poinformowany, że podejrzewam sprzedaż podróbki za ich pośrednictwem.

 

Pozdrawiam

 

 

 

 

ale przekazujesz go na policję w ramach darowizny, czy na jakiś dom dziecka, czy może mają go spieniężyć i paliwo kupić :)   a jak myśli co oni z tym zrobią, a nic nie będą mogli zrobić, gdyż prokurator nie wyśle w tak " błachej" sprawie międzynarodowej pomocy prawnej :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, KobyS0 napisał(-a):

ale przekazujesz go na policję w ramach darowizny, czy na jakiś dom dziecka, czy może mają go spieniężyć i paliwo kupić :)   a jak myśli co oni z tym zrobią, a nic nie będą mogli zrobić, gdyż prokurator nie wyśle w tak " błachej" sprawie międzynarodowej pomocy prawnej :) 

 

Akurat ten wywód nic nie wnosi do sprawy czy zegarek jaki sprzedaje amazon jest oryginalny czy nie.

Nie oceniamy tu postępowania polskiego wymiaru sprawiedliwości, ani zasad postępowania Invictawatch.pl

 

Temat zamykam.

Dziękuję StaryWilk; MeB; KobyS0   za zaangażowanie!

 

Zegarek to FAKE! - oddany jako darowizna dla potrzebującego na ulicy :)

Amazon kolejny sprzedawca podróbek ?

Edytowane przez pabloromano1305

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kto stwierdził, że fake? Invicta, czy porównałeś w necie, z fejkami? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1) Invicta stwierdziła, że tylko raz mieli produkt z wahnikiem srebrnym ale zachowane były wszystkie logotypy na wahniku. 

Nie zarejestrowali aby Invicta wypuszczała mechanizmy bez swojej sygnatury. 

 

2) tutaj kobieta pokazuje zegarki fake na mechanizmie Seiko gęsto sprzedawane w Amazon. Marki luksusowe co prawda, nie Invicta ale mnie przekonuje. Wahnik bez logotypu.

Przykład mechanizmu 7min 30sek. Niesygnowany mechanizm Seiko w innym zegarku, identycznie jest u mnie.

 

3) obsługa klienta Amazon ani osoby nimi zarządzająca nie są w stanie przedstawić informacji gdzie nabyli partię zegarków z jakie ja kupiłem swój.

Czy to INVICTA EUROPA CZY USA. Amazon zazwyczaj weryfikuję swoich dostawców. Nie są w stanie tego ogarnąć. Póki co przyjęli moje zgłoszenie podejrzenia braku autentyczności zegarka.

Jak mnie poinformowano Gwarantami są oni sami.

 

4) na forum jest grupa "INVICTA - klub sympatyków, miłośników, zazdrośników " wczoraj kilka osób chwaliła się zakupami Invict na Amazon. Pro Divery tylko inne kolorystyki. Również tam zapytałem o wahniiki, logotypy - podesłałem swoje zdjęcia. Niestety nikt nie raczył nic odpowiedzieć, szkoda.

 

 

To by było na tyle ...

 

Budzi to wszystko wystarczająco dużo moich wątpliwości. Pieniądze tutaj nie grają roli ale muszę być przekonany o autentyczności marki jaką mam na ręce.

Edytowane przez pabloromano1305
Dobór słów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, pabloromano1305 napisał(-a):

1) Invicta stwierdziła, że tylko raz mieli produkt z wahnikiem srebrnym ale zachowane były wszystkie logotypy na wahniku. 

Nie zarejestrowali aby Invicta wypuszczała mechanizmy bez swojej sygnatury. 

 

2) tutaj kobieta pokazuje zegarki fake na mechanizmie Seiko gęsto sprzedawane w Amazon. Marki luksusowe co prawda, nie Invicta ale mnie przekonuje. Wahnik bez logotypu.

Przykład mechanizmu 7min 30sek. Niesygnowany mechanizm Seiko w innym zegarku, identycznie jest u mnie.

 

3) obsługa klienta Amazon ani osoby nimi zarządzająca nie są w stanie przedstawić informacji gdzie nabyli partię zegarków z jakie ja kupiłem swój.

Czy to INVICTA EUROPA CZY USA. Amazon zazwyczaj weryfikuję swoich dostawców. Nie są w stanie tego ogarnąć. Póki co przyjęli moje zgłoszenie podejrzenia braku autentyczności zegarka.

Jak mnie poinformowano Gwarantami są oni sami.

 

4) na forum jest grupa "INVICTA - klub sympatyków, miłośników, zazdrośników " wczoraj kilka osób chwaliła się zakupami Invict na Amazon. Pro Divery tylko inne kolorystyki. Również tam zapytałem o wahniiki, logotypy - podesłałem swoje zdjęcia. Niestety nikt nie raczył nic odpowiedzieć, szkoda.

 

 

To by było na tyle ...

 

Budzi to wszystko wystarczająco dużo moich wątpliwości. Pieniądze tutaj nie grają roli ale muszę być przekonany o autentyczności marki jaką mam na ręce.

 

Ad 2) prezentowane zegarki to nie fejki = podroby. Podróba jest wtedy kiedy używa nazwy np. ROLEX, na wyrobie nie wyprodukowanym przez Rolexa. "Rolnix", czy inny Beniger, FEICE, EJCE, DUPEJCE  już nie są podróbkami w tym (powszechnym) rozumieniu. Mówimy o nich "homary / homage" ;)

Producent umieszcza swoje logo i nie wmawia nikomu, że to oryginalny rolex. Problemem do przełknięcia, dla wielu jest wtórny design takich wynalazków, ale to inny temat. Wtórny design i korzystanie z gotowych na rynku komponentów to praktyka również uznanych producentów, nawet z Europy. 

 

ad 1) i Ad 4) - wypowiadałem się już - wiec moje zdanie znasz. Dalej nie jestem przekonany, że to podróbka, ale tym bardziej nie jestem pewny, że to oryginał - nie siedzę w invictach, zbyt głęboko ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, StaryWilk napisał(-a):

 

Ad 2) prezentowane zegarki to nie fejki = podroby. Podróba jest wtedy kiedy używa nazwy np. ROLEX, na wyrobie nie wyprodukowanym przez Rolexa. "Rolnix", czy inny Beniger, FEICE, EJCE, DUPEJCE  już nie są podróbkami w tym (powszechnym) rozumieniu. Mówimy o nich "homary / homage" ;)

Producent umieszcza swoje logo i nie wmawia nikomu, że to oryginalny rolex. Problemem do przełknięcia, dla wielu jest wtórny design takich wynalazków, ale to inny temat. Wtórny design i korzystanie z gotowych na rynku komponentów to praktyka również uznanych producentów, nawet z Europy. 

 

ad 1) i Ad 4) - wypowiadałem się już - wiec moje zdanie znasz. Dalej nie jestem przekonany, że to podróbka, ale tym bardziej nie jestem pewny, że to oryginał - nie siedzę w invictach, zbyt głęboko ;)

 

Dzięki za dyskusję.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jeszcze takie pytanie - w przypadku żółtego, czy tego srebrnego wahnika z napisami- to jest on malowany / grawerowany, czy to naklejona blaszka? Obstawiam blaszkę, może zapmnieli dać? ;) 

Edytowane przez StaryWilk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, StaryWilk napisał(-a):

a jeszcze takie pytanie - w przypadku żółtego, czy tego srebrnego wahnika z napisami- to jest on malowany / grawerowany, czy to naklejona blaszka? Obstawiam blaszkę, może zapmnieli dać? ;) 

wygląda to raczej na element przykręcony. Tym bardziej świadczy to o szitowym produkcie i firmie.

 

Nie no kończymy temat :)

Edytowane przez pabloromano1305

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.