Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

MeB

Nowy Użytkownik
 • Content Count

  14
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

93 Bywa pomocny

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Też polecam JLC! Sam się nad takim zastanawiam
 2. Niedługo czas na weekend ale na nurkowanie ten zegarek musi jeszcze poczekać 3650 godzin:
 3. MeB

  PP czy VC

  Dla mnie VC ma ładniejszą tarczę (small seconds, piękne hour markers), ale ALS ma ciekawsze wykończenie mechanizmu (engraved balance cock i wspaniałe ułożenie wszystkich 'klejnotów'). Z tych dwóch każdy wybór jest świetny. To kwestia gustu 😉
 4. Tak. To chyba model senator - klasyk. Wygląda dobrze. Skąd pochodzi i skąd wątpliwości?
 5. Uwielbiam klasyczne omegi. Ja dziś jestem przygotowany do prac domowych:
 6. Dziś trochę wszystkiego, więc EDC:
 7. Wiem że to brzmi dziwnie, ale ja bym kupił Seiko lub Casio diver za 1-2,5 tys. i zbierał na ciekawszy zegarek lub po prostu inaczej wykorzystał środki. Wtedy miałbyś legendarny nurek, prosty w obsłudze i na tyle tani że mógłbyś się nim nigdy nie przejmować. Potem mógłbyś spokojnie uzbierać na coś wyjątkowego jeśli miałbyś ochotę.
 8. Sugeruję Tissot V8. V8 powinien spełniać wszystkie wymogi- w tym rezerwa 72 godz. i budżet. Roamer primeline też może być dobrą opcją jeśli lubisz coś w stylu Daydate. Warto też zobaczyć czy nie ma gdzieś promocji na Roamer searock jak już wspomniał kolega, lub niektóre Hamiltony. Na EDC sugerowałbym jakikolwiek zegarek kupić z branzoletą. Nawet jeśli będziesz wymieniał na pasek, dobrze mieć wodoodporną i trwałą opcję.
 9. Oferta świetna. Jeżeli zegarek się Tobie podoba to warto dołożyć 3k Natomiast jeśli nie jesteś handlarzem, to nigdy nie kupuj zegarka który nie wywołuje głębokie pragnienia i świadomości że ‚musi być mój’. Lepiej mieć zegarki które straciły na wartości, a które się z przyjemnością nosi, niż takie które niby coś zyskały, a które nas nie cieszą w pełni na ręku. To się potem kończy wtopieniem niepotrzebnego czasu i energii w nisko marżowy ‘watch flipping’.
 10. W tej cenie ja bym poszedł w vintage od bardzo sprawdzonego sprzedawcę: - JLC - reverso z lat 90tych lub wczesnych 2000nych. Cena powinna być 20-25 tys. - Zenith Elite może być nawet tańszy: 15-20tys. (i wiele modeli z 2005-2020 ma przeszklony dekiel i dodatkowe funkcje) Jak idziesz w coś nowego linia Longine Master lub Heritage to faktycznie dobra opcja.
 11. Mechanizm na pierwszy rzut oka nie wygląda źle. Natomiast jeśli to oryginał to na pewno wada fabryczna. Ja bym na pewno wymienił na inny egzemplarz jeśli nie zależy Tobie na czasie. Jak z kopertą i szkłem? Czy wyglądają prawidłowo? Grawer z tylu wydaje się głęboki, ale może to zdjęcia.
 12. Z pośród powyższych ja bym poszedł w Tissota z czarną tarczą. Jest też na sporej przecenie w Jubitom od ręki. Natomiast, jeśli to nie musi być Szwajcar, to dostaniesz fajne Seiko automatic w tej cenie, lub coś z naprawdę fajną miyotą.
 13. Po ponad 100 lat, pięciu pokoleniach i trzech właścicielach, myślę że może warto odświeżyć kieszonkowiec po dziadku. Zegarek swoje przeżył, od codziennego użytku we wczesnym okresie miedzywojennym, do zerwanego łańcuszka kiedy złoto trzeba było sprzedać na żarcie, a pierwotny właściciel zegarka miał wczesną emeryturę w Dachau, zostawiajac dzieci, do leżenia w szufladach i sejfach przez pół wieku. Mechanizm działa całkiem nieźle (po dwóch dniach stracił ok. minutę do mojej omegi) i może nie warto w niego ingerować. IWC montowane w Wiedniu jednak trzyma poziom. Zegarek nie będzie też używany częściej niż raz na rok. Pięknie jednak wyglądał na łańcuszku kilka lat temu przy pełnym ubiorze galowym. Głównie zależy mi na wyprostowaniu i poprawieniu uchwytu, który odkąd pamietam jest wygięty, oraz na dodaniu trochę oleju do kluczowych elementów mechanizmu. Gdzie w Europie mogę to zrobić najlepiej. Zegarek ma ogromną wartość sentymentalną, więc wolę zapłacić równowartość nowego Bamforda za serwis, niż mieć ‚BAM!’ i uszkodzić tą pamiątkę. Załączam zdjęcia dla kontekstu i krótki filmik z chodu. Może ktoś oceni czy warto ingerować (ryzyko nieudanego serwisu zawsze istnieje). IMG_9198.MOV
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.