Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
kaliope1

Citizen Lady- problem z radio controlled

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

 

posiadam ten model:
http://citizen.pl/kolekcja/radio-controlled/EC1186-85A/

Pytanie dla Was pewnie głupie, ale może ktoś pomoże mi ustawić ten zegarek. W nocy w momencie synchronizacji przestawia mi się na godzinę do tyłu. Zegarek był kupowany w oficjalnym salonie- nie wierzę, że by go nie ustawili jak trzeba. Ale nie ja kupowałam, więc mnie przy tym nie było. Minutowa się zgadza, synchronizacja działa teoretycznie jak trzeba, tyle...że trzeba mu nadać czas letni, by wskoczył na właściwą godzinę 😐 W nocy przy kolejnej synchronizacji i tak się przestawia. Mieszkam 200 km od Frankfurtu, nadajnik mam można powiedzieć praktycznie pod nosem. 

Czy mam mu zmienić strefę czasową? Trochę to by było bez sensu. Strefa jest ta sama, co w Polsce, gdzie był kupowany.  Nie rozumie, dlaczego sam się przestawia na niewłaściwy czas. Teoretycznie sam powinien zmieniać czas letni i zimowy bez ingerencji.

Z góry dziękuję za pomoc. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, kaliope1 napisał(-a):

Dzień dobry,

 

posiadam ten model:
http://citizen.pl/kolekcja/radio-controlled/EC1186-85A/

Pytanie dla Was pewnie głupie, ale może ktoś pomoże mi ustawić ten zegarek. W nocy w momencie synchronizacji przestawia mi się na godzinę do tyłu. Zegarek był kupowany w oficjalnym salonie- nie wierzę, że by go nie ustawili jak trzeba. Ale nie ja kupowałam, więc mnie przy tym nie było. Minutowa się zgadza, synchronizacja działa teoretycznie jak trzeba, tyle...że trzeba mu nadać czas letni, by wskoczył na właściwą godzinę 😐 W nocy przy kolejnej synchronizacji i tak się przestawia. Mieszkam 200 km od Frankfurtu, nadajnik mam można powiedzieć praktycznie pod nosem. 

Czy mam mu zmienić strefę czasową? Trochę to by było bez sensu. Strefa jest ta sama, co w Polsce, gdzie był kupowany.  Nie rozumie, dlaczego sam się przestawia na niewłaściwy czas. Teoretycznie sam powinien zmieniać czas letni i zimowy bez ingerencji.

Z góry dziękuję za pomoc. 

Może masz ustawiony czas letni? W moim muszę to ręcznie ustawiać. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj. Przestawiłam mu na letni, bo się wkurzyłam (na swoją niekompetencję, a nie na zegarek- żeby nie było ;) )

Edytowane przez kaliope1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość grzechu87
2 minuty temu, kaliope1 napisał(-a):

Witaj. Przestawiłam mu na letni, bo się wkurzyłam (na swoją niekompetencję, a nie na zegarek- żeby nie było ;) )

Rozwiązany? Oraz zobacz czy masz Paryż ustawiony bo hak inne miasto to też Ci będzie cofal. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie jest rozwiązany, bo w nocy przeskakuje znowu na godzinę do tyłu, co nie powinno mieć miejsca. Z rana trzeba mu nadawać od nowa. Już patrzę miasto.

Edytowane przez kaliope1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakie miasto jest ustawione? Powinien być Paryż.


Tolerancja musi być nietolerancyjna wobec nietolerancji. Němec z Královce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozwiązany. W salonie nadali inną strefę. Czyli to jednak oni są niekompetentni (lub raczej leniwi....). Serdecznie dziękuję :) Można zamknąć. Nie widzę opcji dodawania Wam plusików 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, kaliope1 napisał(-a):

Rozwiązany. W salonie nadali inną strefę. Czyli to jednak oni są niekompetentni (lub raczej leniwi....). Serdecznie dziękuję :) Można zamknąć. Nie widzę opcji dodawania Wam plusików 

Wdzięczność wystarczy ;) . Plusiki można dawać jak uzbiera się 50 odpowiedzi i zyska się miano "Użytkownika" (bez "nowego") . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w takim razie: wdzięcznam z całego serca ;) Wesołych Świąt :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, kaliope1 napisał(-a):

w takim razie: wdzięcznam z całego serca ;) Wesołych Świąt :)

Dziękuję i także życzę Wesołych Świąt i lepszego Nowego Roku. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość grzechu87
18 minut temu, kaliope1 napisał(-a):

Rozwiązany. W salonie nadali inną strefę. Czyli to jednak oni są niekompetentni (lub raczej leniwi....). Serdecznie dziękuję :) Można zamknąć. Nie widzę opcji dodawania Wam plusików 

Po to jest to forum, aby sobie pomagać 😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.