Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
worientom

Ilu z nas ma Lineage...

Rekomendowane odpowiedzi

Najpopularniejsze serie to Edifice, G-shock, Oceanus. Jest jeszcze Lineage, moim zdaniem między Edifice a Oceanus. Mam takie dwa: 

IMG_20220221_160238.jpg

IMG_20220221_160232.jpg

IMG_20220221_160826.jpg

Edytowane przez worientom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, worientom napisał(-a):

Najpopularniejsze serie to Edifice, G-shock, Oceanus. Jest jeszcze Lineage, moim zdaniem między Edifice a Oceanus. Mam takie dwa: 

IMG_20220221_160238.jpg

IMG_20220221_160232.jpg

IMG_20220221_160826.jpg

Ten pierwszy szczególnie fajny. Lineage jakoś mało popularny w Polsce. Zawsze mi się podobał model poniżej LCW-M170DB-1AER, tylko ta średnica 39 mm, gdyby to było 41/42 mm to już pewnie dawno bym go miał.

18-28-09-51tY4v8Oo0L._AC_SY580_.jpg

Edytowane przez jestem_w_shocku

Jutro to dziś - tyle że jutro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, jestem_w_shocku napisał(-a):

Ten pierwszy szczególnie fajny. Lineage jakoś mało popularny w Polsce. Zawsze mi się podobał model poniżej LCW-M170DB-1AER, tylko ta średnica 39 mm, gdyby to było 41/42 mm to już pewnie dawno bym go miał.

 

Też lubię zegarki średniej wielkości, ale te nie są wcale za małe. Ten rozmiar jest ich atutem. Mogą być i casualowe, a nawet nadadzą się do bardziej oficjalnego stroju, mieszcząc się pod mankietem. To chyba zamierzona cecha tej linii produktowej. 

Edytowane przez worientom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 26.08.2022 o 06:46, jestem_w_shocku napisał(-a):

Dołączam 

 

 

 

 

Czyli jednak przekonałeś się? MI z kolei bardzo podoba się całkowicie jasna wersja tegoż, w tytanie:

 

Zegarek CASIO LCW-M170TD-7AER 

 

Tyle, że 3 lineage to byłaby przesada, a z żadnego z dwóch posiadanych nie zrezygnuję... 

 

 

 

 

Odnośnie mojego lineage LIW-M700 (pierwsze zdjęcie pierwszego postu), to kupiłem go ze sklepu w Japonii i niestety zawiodłem się na kontroli jakości. A może Japończycy nie szanują nabywców z innych krajów, never mind. Zegarek przyszedł z felerem widocznym na pierwszy rzut oka. No, na pierwszy rzut oka kogoś, kto zwraca uwagę na takie sprawy. Ramka (wkładka) z indeksami była przekręcona (nie centrowała idealnie względem koperty, tam jest milimetr, dwa,  zakresu regulacji), co gorsza, indeks na 12-tej był krzywo naklejony. Zegarek na rynek japoński. Oj miałem z tym problem, pomógł serwis casio u p. Złocińskich we Wrocławiu, aczkolwiek poprawka była robiona dwa razy (pierwsze przeklejenie nie wyszło prosto). Niestety nadal wkładka z indeksami była krzywo, co musiałem poprawić. Sam. Zegarek nałapał paprochów, wyskoczyła sprężynka do dźwięku i udałem się do zaprzyjaźnionego p. Pawlickiego ze Skłodowskiej-Curie we Wrocławiu. Wyczyścił, złożył, wstawił sprężynkę. A ja znowu zauważyłem, że ta ramka z indeksami jest lekko krzywo.  Po moim kolejnym fachowym otwarciu zegarka, z nałapanymi paprochami oddałem do czyszczenia. Pan Pawlicki grzecznie poprosił, bym nie otwierał zegarków ;) No chyba rzeczywiście nie mam do tego talentu, ani narzędzi. Ani oka ;) Może na zdjęciach tego nie widać, ale zegarek ma lekko poharatany (widoczne pod lupą) jeden lub dwa indeksy (tak bardziej z boku, gołym okiem nie widać), jakieś mikro paproszki, ale do zniesienia i niestety przekręciłem gwint w jednej śrubce dekla, co załatwiłem wkręcając w śrubkę kawałek nitki. Na razie działa. Przez moment nawet myślałem, że popsułem mechanizm, bo "stanął", może coś zwarłem, ale po naładowaniu chodzi, lapie sygnał i nigdy nie stanął ponownie, więc to było raczej zwarcie. Zakładam, że jak sekundnik chodzi co sekundę, bez przeskakiwania o dwie, to aku jest na H. Ten model nie ma wskaźnika naładowania, to full analog.

No i to tyle historii tego zegarka.  Acha, zaraz po drugiej wizycie u Pana Pawlickiego znowy poprawiłem centrowanie tej ramki z indeksami i uznałem, że efekt jest zadowalajacy. To było rok temu. Od tego czasu już tylko noszę ten zegarek, więcej go już nie poprawiam, jest ok.

Mam nadzieję, że teraz już będzie tylko dobrze :)

Edytowane przez worientom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przekonałem się, sądziłem że to będzie maleństwo a w rzeczywistości wygląda na większy niż jest i w dodatku bardzo wygodny. Moim skromnym zdaniem najlepsze są te modele Lineage, w których ekran jest dopasowany do koloru tarczy i na pierwszy rzut oka w ogóle nie widać że tam jest jakiś wyświetlacz, min. tak jak w tym jasnym, który pokazałeś  W moim negatyw jest jakby dodatkowo przyciemniony, ciężko z niego coś odczytać w gorszym świetle. Uważam to za duży plus bo nie przepadam za zegarkami wskazówkowymi z widocznym ekranem. Muszę przyznać że dość dobrze to zrobili. Jedynie mógłbym się przyczepić do osadzenia samego ekranu, mógłby być wyżej, tzn. przestrzeń pomiędzy tarczą zegarka a wyświetlaczem mogła by być mniejsza a najlepiej aby jej tam w ogóle nie było. Przy gorszym świetle robi się problem.

Podświetlenie jest fatalne i w sumie w ogóle nie potrzebne. Dioda świeci spod indeksu 6, nie podświetlając w ogóle ekranu, luma na wskazówkach wystarcza. A jeśli chodzi o indeksy to u mnie lekko krzywo są wklejone te na 3 i 4, na tyle krzywo że nie przeszkadzają, może po pół milimetra albo i mniej, trzeba się przypatrzeć, reszta indeksów poprawnie. 

Ogólnie bardzo się cieszę z tego Casio, w rzeczywistości wygląda bardzo fajnie i jest wygodny. No i ekstremalnie rzadko można go zobaczyć u kogoś na ręce :)

 


Jutro to dziś - tyle że jutro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W casio generalnie wyświetlacze w negatywie są słabo czytelne. Nie wiem, jak w zegarkach innych marek.

Dioda ma tę wadę, że nie podświetla wyświetlacza. Niemniej dobrze oświetla tarczę i wskazówki. Full analog (LIW-M700) nie ma diody. Z kolei w tej jasnej wersji LCW-M170, z tego co oglądałem na filmikach na YT, diodzie "udaje się" oświetlić wyświetlacz na tyle, że da się odczytać jego wskazania. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W czarnej wersji po podświetleniu w nocy praktycznie nic nie widać. Ale za to w dzień wyświetlacz jest fajnie "schowany". 

IMG_20220901_111855.jpg


Jutro to dziś - tyle że jutro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj do mnie doszedł LCW-M100TSE-1A2ER. Kupiony używany, w bardzo ładnym stanie, w super cenie.

 

IMG_0738.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie wiedziałem, że jest taki temat. Mam i ja 😛

 

20200512_143745.jpg

IMG20210501121036 (2).jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

20230716_160825.thumb.jpg.88cd37480a1b8f83e4148c830dc1da31.jpg

20230716_162105.thumb.jpg.a286b633bf01294ae2343e80e64f85e8.jpg

20230716_162134.thumb.jpg.da9157e36cb3e6404afbae81d67964e7.jpg

Ostatnio zakupiłem taki egzemplarz

Synchronizacja tylko na Japonię

Edytowane przez borowik1981

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeden Casio Lineage można wylicytować w Licytacjach dla Krzysia. Fajny zegarek, świetnie leży na nadgarstku :)

 

 

 


Przemek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.