Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Emil/efa116

Użytkownik
 • Content Count

  199
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

22 Początkujący

About Emil/efa116

 • Birthday 02/28/1991

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna

Recent Profile Visitors

136 profile views
 1. Sprawdź j daj nam znać ja w swoich amfibiach i Seiko 5 jeżdżę rowerem, spacery ale gdy robiłem remont to do kucia płytek używałem jednak g2900. mam też jedną amfibie której w pracy używam i jeżdżąc po dołkach zauważyłem że zaczyna spieszyć. Więc za dużo tych wstrząsów jej nie służy. Kolega wyżej napisał dobrze. Zegarki mechaniczne nie są tak delikatne jak je przedstawiają. Ale warto z zachować zdrowy rozsądek i jak będziesz przekopywał ogródek to ok, ale do rąbania drewna załóż jednak gshocka.
 2. Niestety jak ja przeglądam allegro to pierwsze co odhaczam to dostawa z Polski. Za dużo zrobiło się "Januf byznesó" handlując tanimi podróbkami jeszcze z wysyłką z Chin. Radzę uważać bo podrabiają już wszystko. Nawet (podobno) nie podrabiane ecodrive.
 3. Braku sekundnika i datownika. Brak datownika akceptuje jedynie tylko i w przypadku zegarków garniturowych. Ale braku wskazówki sekundowej lub elektronicznie pokazanego upływu sekunda, w żadnym wypadku,nigdy, pod żadnym pozorem nie jestem w stanie znieść... Moim zdaniem bez pokazania upływających sekund, zegarek jest wybrakowany
 4. Czy ceny na prawdę nie dają nic do myślenia? Zegarki od tego sprzedającego, używane są droższe niż nowe na tej aukcji a Ty poważnie pytasz o oryginalność? Jeszcze wysyłka z Chin...
 5. Co do zarysowań zegarka to dodają im uroku. TezTeż kiedyś dmuchałem i chuchałem na każdy swój zegarek ale to nie ma sensu. Rysy wcześniej czy później się pojawią i trzeba się z tym godzić a co do wyglądu divera po prostu chce by kolega zdawał sobie sprawę że podczas chwalenia się swoim diverkem, niektórzy mogą mu powiedzieć "że divery to tylko z czystą tarcza i żadnych chronografów" po za tym niech kupi to co mu się podoba a nie nam. Nie my będziemy nosić. Ale niech ma świadomość o poglądach na temat driverów które są skrajne
 6. Diver z chronografem? Czy to aby na pewno słuszny wybór? Rozumiem że może Ci się taka komplikacja podobać, ale weź pod uwagę że przez divery nie miały nic po za wskazowkami, bezelem obrotowym, ewentualnym wskazaniem chodu/wskaźnika naładowania baterii. Więc ja bym wolał klasykę.
 7. Dziś przeglądając czeluści aliexpress doszedłem do wniosku że może zamiast nowego zegarka, trzeba zmodować jakiś ze swojej kolekcji. Tak więc wybór padł na popularne duro. I na początek chciał bym wymienić bezel. Najlepiej cały ale w razie co sam insert też może być. Może z czasem szkiełko. Idzie do mnie praska i poćwiczę na jakichś padłych zegarkach i wtedy pomyślę. Póki co czy ktoś wie jakie wymiary powinien mieć bezel lub wkładka do bezela do wyżej wymienionego duro? był bym wdzięczny za odpowiedzi. Pozdrawiam.
 8. Na pewno nie tak kultowy jak wyżej pokazany dw-290 jednak uważam że oferta warta rozpatrzenia. Casio ws-1200H-3AVDF z kodem LOJALNOSC wliczając wysyłkę za nie całe 150 zł. https://www.timestore.pl/Casio-16777
 9. Ja jak coś był bym zainteresowany ceną za casio
 10. Ulubiony towarzysz na basen.
 11. https://komandirskie.com/catalog/amfibiya/amfibiya_klassika/710к/chasy_amfibiya_710/ Sam sobie odpowiedz czy okazja czy nie.
 12. Kolega strasznie uprzedzony do kwarcyków casio. Mam u siebie kilka, starsze i nowsze i taki efa116 działa w moich rękach jakieś 7 lat a ile u wcześniejszego właściciela to nie wiem. Inna sprawa. W grovanie nawet nie podają jaki mechanizm. Chociaż mogę się mylić, to moim zdaniem najlepszym wyborem z tej trójki jest Seiko. Przynajmniej nie udaje jakiegoś super Swiss made. Niestety ale kolega @johndeacon ma rację. Lepiej kupić tańsze, fajnie wykonane casio. Według mnie "szwajcary" mają +100% do ceny ze względu na napis Swiss made... Wiem że teraz staniesz w obronie Swiss made, ale proszę uszanuj zdanie innych, którzy uważają że to już nie to samo Swiss made co kilkanaście lat temu, zwłaszcza w tej cenie.
 13. Może to daleko posuwające się myśli i twierdzenia, ale co jeżeli kolega kupił Tudora który był oryginalny a teraz sprawdza nasz czujność lub chciał autentyczną historią, kupna zegarka od znanej osoby, zarobić na podróbce? Nie oceniam, nie mówię że tak musi być. Snuje domysły.
 14. Wkładkę bezela w mdv zanim zniszczysz kupisz inny zegarek. Chyba że pracujesz na budowie i używasz tego zegarka w pracy to szybko zniszczysz po za tym mdv ma ogromne zaplecze części zamiennych więc myślę że nie problem będzie znalezienie nowego bezela.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.