Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

worientom

Użytkownik
 • Content Count

  741
 • Joined

Community Reputation

81 Bywa pomocny

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna

Recent Profile Visitors

916 profile views
 1. Jedyne, co mogę poradzić, to telefon do p. Pawlickiego, zegarmistrza z Wrocławia. On ma ogromną wiedzę, doświadczenie i prowadzi serwis Seiko. O ile sprawa aktualna.. .
 2. Są może jacyś posiadacze 1970 mkII? Wrzucam zdjęcie jedynki 40mm.
 3. Przykra sprawa, współczuję i od siebie dodam, że doświadczenie wskazuje na uczciwość kolegi z forum, który dokonał wielu transakcji. Koledze sugerowałbym wskazać ten fakt policji. Jeśli zajdzie potrzeba, nabywcy z forum mogliby złożyć stosowne oświadczenia. Ale to już zależy od prowadzącego sprawę na policji. Mamy tu słowo, przeciwko słowu. Jeśli odbiorca nie otwierał paczki przy świadku, to jego twierdzenia o braku zegarka mają tak samą moc, jak twierdzenia nadawcy, że zegarek był w paczce. Na korzyść twierdzenia nadawcy działałyby zeznania kontrahentów, którzy dokonywali z nim transakcji. Jeśli nabywca nie zgłosił kurierowi uszkodzenia przesyłki, to przewoźnik ma mocny argument. Oskarżanie nadawcy, to spore ryzyko. Ewentualny zarzut celowego wprowadzenia w błąd organów ścigania. To jest karalne. Życzę korzystnego rozwikłania tej nieprzyjemnej sprawy.
 4. Cześć Koledzy, kupno na ebay, wysyłka z Japonii. Standardowo VAT 23% i żadnych innych opłat?
 5. worientom

  poświećmy...

  Widzę, że to jakościowy skok (lumy) w porównaniu z gen. I, która ma lumę symboliczną, zwłaszcza na wskazówkach. Tylko w tych 1970-tkach II gen. wskazówki (i nie tylko) są takie nie vintydżowe... Świetne są te divery z lumą na indeksach bezela. Bardzo mi się takie rozwiązanie podoba...
 6. To nie tampon, to je wampir Inżynier jest dobry do każdego monstera. A czy ma to ustrojstwo na piankę? Znaczy to się nazywa, zdaje się rozszerzenie....
 7. No i nareszcie jakieś urozmaicenie, ten wampirek 😀 Gratulacje! W sumie jeden z bardziej "charakternych" potworów...
 8. Ja w sprawie tej wyższości monstera nad monsterem Powiem tylko coś chyba neutralnego, otóż, mianowicie, początkowo myślałem, że nazwa monster to ze względu na te indeksy 2-jki (zęby, szpony). Nie orientowałem się w takich niuansach, jak generacje modelu. Początkowo zegarek wydawał mi się wstrętny. Subiektywnie SRP 309 to dla mnie najładniejszy monster i kwintesencja monstera. Ale to kwestia gustu. Co do 7s26 i 4r36, to kwestia tego, co kto ceni. JA cenię stop sekundę i dokręcanie. Ale i tak, decydujące znaczenie w wyborze między I a II mają dla mnie indeksy II-jki. Poniższa opinia, to opinia "kanoniczna" Ale mogą być niekanoniczne. Powiem tak, chętnie pooglądam fotki każdego monstera. Te limitki i rzadsze, są wisienkami na torcie. Dobrze mieć tort, czyli jeden z poniższych albo oba. Ale wisienki to wisienki... Ba, mogą się nie podobać, a potem nagle się spodobać. I nawet nie wiadomo, dlaczemu Jak ser dojrzewający, im mocniej śmierdzi, tym smaczniejszy byle nie przesadzić z tym dojrzewaniem, ulepszaniem (taki lekki wtręt do III gen.).
 9. Cześć.

  Wiem, że w wątku jest wskazany spinnaker, ale dla formalności zapytam - czy możliwa ewentualna wymiana na Gerlach ORP Orzeł, czarny? Zegarek na wykonanym pod niego pasku pattini.

  Jeżeli w ogóle taka opcja wchodzi w grę - podesłałbym zdjęcia i informacje o zegarku.

   

  Pozdrawiam

   

  Tomasz

  1. worientom

   worientom

   Cześć, 

    

   dziękuję za propozycję, ale szukam właśnie czegoś takiego, jak spinnaker - diver z wewnętrznym bezelem na bransolecie. 

    

   pozdrawiam

   Tomek

 10. Tyle wiem. Natomiast nie rozumiem, dlaczego. Ograniczenia systemowe czy celowo?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.