Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
drabek1

Festina Automatic F20479 czy jest ok?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, strasznie wpadł mi w oko właśnie Festina Automatic F20479/4 i F20479/3. Chciałbym zaczerpnąć porady czy to zegarek godny zakupu pomijając wygląd. Jest warty polecenia? ;)

 

Pozdrawiam i z góry dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomijając wygląd, będzie chodził i będzie spełniał swoją funkcję. Przemyśl sobie, czy w podobnej cenie Orient Kamasu nie będzie Ci lepiej pasował?

Wersja czarno złota też jest dostępna. To przynajmniej prawdziwy nurek z zakręcaną koronką i wiadomo jaki mechanizm jest w środku. Festina się mechanizmem nie chwali, ale tam chyba tyka najprostszy Seiko 7S26 bez stop sekundy i bez dokręcania koronką.

 

obraz.png.b7259f3642fa746a0ae42fae29b8304f.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za ok 1000 pln, automat (pewnie Seiko) z szafirem jest OK. Kwestia estetyki. Mam 2 festiny kwarcowe, jakościowo całkiem porządnie wykonane zegarki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pięknie dziękuję za odpowiedzi :) Przemyślę sprawę, choć ta Festina jak dla mnie totalne cudo. Oby takie samo wrażenie robił na żywo. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapytam jeszcze drodzy Panowie.... INVICTA Pro Diver 8929 ? Co sądzicie? ;) Coś tam o tej marce słyszałem, ale nie za wiele. ;) Myślę właśnie Orient, Festina lub teraz Invicta... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ten cygańsko-rolkowy styl Ci odpowiada to dlaczego nie kupić. Zegarek napędza sprawdzony werk automatyczny od seiko.  Szkiełko mineralne utwardzane co prawda. Nie wypowiem się nad trwałością tej powłoki. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Jak lubisz takie złote, wyraziste klimaty, to ta Invicta jest jak znalazł. Tania, ale dość porządna zrzynka z Rolexa Submarinera z dobrym mechanizmem w środku i z WR200.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drodzy Panowie, ostatnie pytanie na temat mechanizmu : Cal. STP-5-15-A3 . Wpadł mi jeden model w oko. Marka: Roamer.  Czy jest w porządku? ;)

Jest to troszkę pieniędzy nie ukrywam do wydania, więc wolałbym wydać na coś, żebym nie żałował! :) Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest szwajcarski klon innego, bardzo popularnego szwajcarskiego mechanizmu ETA 2824-2. Wersja z tzw. "open heart" czyli z odkrytym widokiem na pracujące koło balansu. To mechanizm dużo lepszy niż w Festinie i lepszy niż w Oriencie lub Invikcie.

Roamer to solidna marka. W trakcie "kwarcowej rewolucji" przeszli na stronę kwarca i robią stosunkowo niedrogie ale porządne zegarki kwarcowe w eleganckim, konserwatywnym stylu. Jednak w ostatnich latach próbują wrócić do zegarków mechanicznych i zawsze coś mechanicznego w ofercie mają. Osobiście nie przepadam za "open heart", ale jak Tobie się to podoba, to czemu nie. Zegarek będzie raczej na dobrym poziomie wykonania i z bardzo dobrym stosunkiem jakości do ceny.

Pokaż ten zegarek Roamer, o który Ci chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za odpowiedz. Chodzi mi dokładnie o ten model ROAMER 672661 49 65 60 C-LINE. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weź pod uwagę, że ponoć ta dziura w tarczy szybko się nudzi. Piszę w oparciu o opinię osób, które zakupiły tego rodzaju zegarek, sam nigdy nie miałem takowego. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, tofiks_th napisał(-a):

Weź pod uwagę, że ponoć ta dziura w tarczy szybko się nudzi. Piszę w oparciu o opinię osób, które zakupiły tego rodzaju zegarek, sam nigdy nie miałem takowego. 

Rozumiem, dziękuję za podzielenie się informacją. Mnie właśnie strasznie się podoba „open heart”. Sądzę, że nie na ma opcji u mnie na znudzenie. :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.