Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
adf1985

Zegarek z fazą księżyca - Atlantic czy Zeppelin

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Mam dylemat. Chciałbym w przyszłości zakupić zegarek z komplikacją fazy księżyca. Wybór ograniczyłem do dwóch modeli, chcę zamknąć się w kwocie do 1500zł maksymalnie.

Wytypowałem dwa modele, które najbardziej mi się podobają.

 

Atlantic 56555.41.21 oraz Zeppelin 7036M-1

1.jpg.c5e8b67a3bdee2045e7dd1fd5a80a3f8.jpgimage.png.5fbaa0fb346d6c8518858e31890df9ad.png

 

W Atlanticu podoba mi się fakt, że ma szafirowe szkło i jest taki dosyć czysty w formie, z drugiej strony Zeppelin to takie nieco szaleństwo i też ma swój urok :).

 

Wszystko jest kwestią gustu, ale czy posiadacie jakieś informacje/doświadczenia, które kierowałyby wybór ku konkretnemu modelowi? Np. z tego co wiem, w Zeppelinie ustawienie fazy księżyca bywa upierdliwe, bo nie ma do tego osobnego pushera, z drugiej strony nie wiadomo, czy w Atlanticu jest to lepiej rozwiązane.

 

Co myślicie?

Edytowane przez adf1985

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest pusher w Atlanticu. Tylko inaczej rozwiązany. Nie wiem, nie sprawdzałem, ale z dużą dozą prawdopodobieństwa zgaduję, że w środku obu zegarków tyka ten sam mechanizm. Najpewniej Ronda 706.B.

 

obraz.png.6b2645489c60ab3fb35b597cea5bfd4c.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź.

 

Faktycznie, w Zeppelinie jest Ronda 706.B, zaś w Atlanticu jest 706.1. Różnią się tym, że w 706.B jest 5 kamieni, zaś w 706.1 jeden. Nie wiem na ile ma to znaczenie, ale 5 brzmi lepiej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jest jeszcze taka różnica, że w Zeppelinie jest dość rzadko spotykana komplikacja wskazania numeru tygodnia, a w Atlanticu już nie. A 5 kamieni to rzeczywiście lepiej niż 1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc Zeppelin w tym przypadku wyda się sensowniejszym wyborem, zwłaszcza, że faktycznie ten numer tygodnia akurat u mnie by się przydawał. Dzięki z dotychczasowy udział w dyskusji :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zeppelin ładniejszy. Wskazówki wyglądają na zdjęciu jak czarne. Jeśli tak to będzie czytelny. Wskazanie tygodnia na +. Meszyczek natychmiast do kosza na śmieci. 

 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.