Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
CechZegManiak

Życiorys Profesora Zdzisława Mrugalskiego - współbudowniczego zegara na Zamku Królewskim w Warszawie

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

W ramach obchodów jubileuszowych staramy się przedstawić sylwetki wszystkich członków Zespołu Budowy Zegara na Zamku Królewskim w Warszawie.

Opieramy się na tablicy z pomieszczenia zegarowego.

009_Archiwum_Zdzislaw_Mrugalski_tablica.jpg.c7f533715596f13b4cb6e7dd09427581.jpg

 

Dziś pierwszy biogram - Profesora Zdzisława Mrugalskiego, także współzałożyciela naszego Klubu.
Zachęcamy do lektury.
https://rzemioslo.waw.pl/zdzislaw-mrugalski-wspolbudowniczy-zegara-na-zamku-krolewskim-w-warszawie/
Osoby, które są w stanie przekazać informacje o innych osobach "z tablicy" są proszone o kontakt na adres: [email protected] 

Edytowane przez CechZegManiak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

...

Edytowane przez kiniol

Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Studiowałem u prof. Mrugalskiego mechanizmy zegarowe, fajne to było, takie romantyczne. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, niv0815 napisał(-a):

Hej,

 

Studiowałem u prof. Mrugalskiego mechanizmy zegarowe, fajne to było, takie romantyczne. 

 

Pamiętam, jak Profesor Mrugalski opowiadając mi o ostatnich latach swojej pracy na Mechatronice, mówił, że teraz raczej uczy historii techniki i systematyki konstrukcji i filozofii, niż samych podstaw, czy szkoły i techniki konstrukcji.
Tosię zmieniało przez lata wraz z postępem technicznym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, nie wiem czy aktualne jest zapytanie odnośnie kto zna osoby z listy budujących zegar na Zamku Królewskim ale odpowiedziałem na zapytanie emailem, osoby które znam to Zbigniew Cegielski- grawer ul.Skolimowska, Śp. Józef Panasiuk- Stare miasto Wawa, Józef Wierzbicki- grawer ul. Żelazna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 1.11.2022 o 13:11, graver napisał(-a):

Witajcie, nie wiem czy aktualne jest zapytanie odnośnie kto zna osoby z listy budujących zegar na Zamku Królewskim ale odpowiedziałem na zapytanie emailem, osoby które znam to Zbigniew Cegielski- grawer ul.Skolimowska, Śp. Józef Panasiuk- Stare miasto Wawa, Józef Wierzbicki- grawer ul. Żelazna.


Takiej treści e-mail został do Ciebie wysłany:
"Cześć Robert,

Super, że się odzywasz.
Tak. Próbujemy przedstawić życiorysy każdego z członków Zespołu Budowy Zegara.

Dla niektórych osób będą to dokładne dane, dla innych tylko to, co uda się zebrać.
Poszukujemy kontaktu do osób, które mogą znać budowniczych, ale chcemy też znać o nich takie życiowe zdarzenia. Fakty i ciekawostki.

Zbyszek Cegielski jego życiorys jest już podany (sam go przygotował)
- jest tutaj: https://rzemioslo.waw.pl/zbigniew-cegielski-wspolbudowniczy-zegara-na-zamku-krolewskim-w-warszawie/

Józef Panasiuk - nie mam żadnych danych. Nie wiem kogo pytać
- przekaż co wiesz, proszę

Zbigniew Wierzbicki - to zegarmistrz i jego życiorys powinna przygotować Katarzyna - jego córka.

Proszę o każde informacje  (także dodatkowe przy Zbyszku Cegielskim). Opisy zdarzeń, skany zdjęć, ciekawostki."

 

dziękuję w imieniu Cechu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.