Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Pawel88

Nie mogę docisnąć koronki-Kamasu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, tydzień temu zakupiłem Orienta Kamasu, udałem się do zegarmistrza, aby skrócić bransoletę i przy okazji ustawił on prawidłową datę i godzinę.Nie narzekał, aby coś działo się z koronką.Jako, że zegarek przyspieszył dwie minuty do przodu postanowiłem dziś ustawić prawidłowy czas.Wszystko szło ok, do momentu, aż chciałem docisnąć koronkę do końca...nie da się tego zrobić ( później wyczytałem, że trzeba dokręcać ją do zegarka zgodnie z ruchem wskazówek zegara).Jedak to nic nie daje, koronka odskakuje.Czy robię coś źle, a może zegarek jest uszkodzony i oddać na gwarancję ? 

Zapraszam do dyskusji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są dwie możliwości.

1. Nie wyczuwasz momentu "zaskoczenia" gwintu koronki - rób to z wyczuciem, lekko tylko dociskając.

2. Zerwałeś gwint koronki - z pewnością nie zostanie to uznane jako uszkodzenie podlegające gwarancji. :(


Tolerancja musi być nietolerancyjna wobec nietolerancji. Němec z Královce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź.Czasem czuję, że coś zaskakuje, ale jak puszczam palce to koronka nie jest dokręcona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dociśnij lekko koronkę i kręć w prawo. Koronka powinna wtedy "złapać" gwint i potem już tylko dokręcaj. Z wyczuciem. To powinno być łatwe kręcenie, aż do momentu kiedy będzie już dokręcona i wyczujesz mocny opór.

Ostrożnie z początkiem dokręcania , bo w Kamasu gwint koronki to delikatny element i raczej jego słaba strona w porównaniu do innych nurków.

 

Tutaj jakiś filmik. Kiepski, ale widać o co chodzi.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już zgłupiałem i nie wiem czy w dobrą stronę kręcę.Jak trzymam zegarek w prawej ręce i mam kciuk na górze koronki to  kręcę, aby kciuk szedł do góry czy na dół ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę sobie wyobrazić tej pozycji, który kciuk? ;) Zakręcasz koronkę w prawo.


Tolerancja musi być nietolerancyjna wobec nietolerancji. Němec z Královce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za pomoc, już to ogarnąłem i spróbowałem zakręcić jeszcze dwa razy-wszystko się udało ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po całym dniu noszenia zegarka zauważyłem, że koronka jest odkręcona.Czy coś się stanie jeśli ona będzie odkręcona ? Może dostać się  tędy brud ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 3.08.2022 o 22:54, Pawel88 napisał(-a):

Po całym dniu noszenia zegarka zauważyłem, że koronka jest odkręcona.Czy coś się stanie jeśli ona będzie odkręcona ? Może dostać się  tędy brud ? 

Ma być zakręcona żeby mechanizm nie zawilgotniał. Nie powinna się też sama odkręcać. Z tego co widzę kupiłeś go lekko ponad tydzień temu. Przez net? Masz możliwość zwrotu?

 

Niestety wygląda na to, że jest zerwany gwint koronki a tak jak kolega wyżej pisze tego gwarancja nie obejmuje. Ale głowa do góry, to nie powinna być droga naprawa. Koronka i gwint tubusa do wymiany. Zegarmistrz ogarnie :)

 

20220616_193025.jpg


quartz bandit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.