Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Pawel88

Użytkownik
 • Content Count

  186
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

502 Mistrz

Recent Profile Visitors

294 profile views
 1. Może coś w tym stylu, z tego co pamiętam są też inne wersje kolorystyczne https://www.zegarek.net/zegarki-festina/zegarek-f20464-2
 2. Mam trzy Orienty i każdy werk zachowuje się tak samo.Po dwóch, trzech dniach przyśpiesza o dwie minuty i nawet jak się go nosi tydzień i dwa to nadal pozostają dwie minuty do przodu.Jeden z tych trzech Orientów wylądował w serwisie na gwarancji, aby sprawdzono co i jak.Co to dało ? A no nic, może przez tydzień było lepiej.Jestem do tego przyzywczajony i jest to dla mnie akceptowalne.
 3. Zegarek jest bardzo "paskolubny", więc będzie zabawa z wyborem.W domu mam taki pasek i na pewno wskoczy on zamiast bransolety. Pierwsze wrażenia : -Zegarek bardzo ciężki, ale po dniu noszenia można się przyzwyczaić. -Tarcza jest fenomenalna, paleta barw od czerwonego po czarny. -Czasem " hałasuje" bransoleta. -Koronka jest hmmm fatalna, ciężko się zakręca i trzeba robić to bardzo delikatnie. Po dwóch dniach przyśpieszył o dwie minuty.
 4. Po całym dniu noszenia zegarka zauważyłem, że koronka jest odkręcona.Czy coś się stanie jeśli ona będzie odkręcona ? Może dostać się tędy brud ?
 5. Dziękuję wszystkim za pomoc, już to ogarnąłem i spróbowałem zakręcić jeszcze dwa razy-wszystko się udało
 6. Ja już zgłupiałem i nie wiem czy w dobrą stronę kręcę.Jak trzymam zegarek w prawej ręce i mam kciuk na górze koronki to kręcę, aby kciuk szedł do góry czy na dół ?
 7. Dziękuję za odpowiedź.Czasem czuję, że coś zaskakuje, ale jak puszczam palce to koronka nie jest dokręcona.
 8. Witam, tydzień temu zakupiłem Orienta Kamasu, udałem się do zegarmistrza, aby skrócić bransoletę i przy okazji ustawił on prawidłową datę i godzinę.Nie narzekał, aby coś działo się z koronką.Jako, że zegarek przyspieszył dwie minuty do przodu postanowiłem dziś ustawić prawidłowy czas.Wszystko szło ok, do momentu, aż chciałem docisnąć koronkę do końca...nie da się tego zrobić ( później wyczytałem, że trzeba dokręcać ją do zegarka zgodnie z ruchem wskazówek zegara).Jedak to nic nie daje, koronka odskakuje.Czy robię coś źle, a może zegarek jest uszkodzony i oddać na gwarancję ? Zapraszam do dyskusji.
 9. Dziękuje za informację, to zakupie u nich pudełko
 10. Witam, bardzo dziękuje za dyskusje w tym temacie, wybór padł na Orienta Kamasu z czerwoną tarczą.
 11. Popatrz na markę Certina, ten zegarek spełnia wymagania. https://www.zegarek.net/zegarki/certina/zegarek_certina_c017.410.16.297.00.html A jednak nie spełnia ze względu na kolor tarczy.
 12. Podobają mi się ich produkty, a że muszę kupić sobie jakieś kolejne pudełko to zastanawiam się nad ich wyborem.Czy ktoś z forum jeszcze korzystał i nie było problemów z wysyłką itp ?
 13. Nie, taki nurek w zupełności mi wystarczy. A oto moje zegarki : Posiadam jeszcze Bisseta oraz Lorusa, ale są one w złym stanie wizualnym ze względu na swój wiek.
 14. Póki co to zestawienie wygrywa Seiko Presage 1964 Limited Edition SPB127J1 ze względu na rozmiar, wygląd oraz to, że pięknie się prezentuje z różnymi paskami nato , ale mocno rozważam zakup Certiny PH200 i ewentualny zwrot jak okaże się za duża.Po weekendzie podejmę ostateczną decyzję.
 15. Tego się właśnie po cichu obawiam, bo jak kupowałem w październiku zegarek z nazwą tygodnia to też tak sobie mówiłem Zegarek po prostu ma mi się podobać, ma mieć obrotowy bezel.Nie może byc za bardzo elegancki, ponieważ na codzień nie noszę koszul wyjściowych oraz garnituru, a zwykłe polo lub t-shirt. Przeglądałem dziś jeszcze ofertę Certiny i podoba mi się PH200 w tej wersji, ale obawiam się, że będzie za duża, bo ma 43 mm https://dolinski.pl/certina-ds-ph200m-powermatic-80-c036.407.18.040.00 Czy będzie można ten pasek zastąpić NATO ?, bo kiedyś gdzięś wyczytałem, że są z tym trudności odnośnie firmy Oris.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.