Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
pablo_ns

Zakup GB linkowego proszę o poradę

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie kolegów. Jak pisałem już w powitalni odziedziczyłem zegar scienny GB z 1898 roku z wykonana przez członka rodziny skrzynia. Po uruchomeniu i odrestaurowaniu tego zegara zakochałem się w nim. Zawsze marzyłem o takim dużym stojącym zegarze. Jednakże narazie fundusze na to nie pozwalają szukam drugiego GB do sypialni i bardzo proszę o poradę czy szukać linkowego czy sprężynowego? Linkowy na plus to napewno wygląd i przynajmniej wiadomo kiedy nakręcić a jakie są plusy sprężynowego? Chciałbym kwadransowy lecz widziałem że są dużo droższe... najlepiej jakby miał opcje wyłączania bicia na noc bo żona wyrzuci mnie z tym zegarem z sypialni :-). Szukam sztuki wypdukowanej do 1900 roku (musi mieć numery seryjne ) z oryginalną skrzynią. Może być skrzynia do renowacji, gdyż w rodzinie mam osobę restaurujaca antyczne meble. Koledzy jaki gong wybrać? Zupełnie się na tym nie znam. W odziedziczonym mam 2 struny i 1 mloteczek 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, pablo_ns napisał(-a):

Witam serdecznie kolegów. Jak pisałem już w powitalni odziedziczyłem zegar scienny GB z 1898 roku z wykonana przez członka rodziny skrzynia. Po uruchomeniu i odrestaurowaniu tego zegara zakochałem się w nim. Zawsze marzyłem o takim dużym stojącym zegarze. Jednakże narazie fundusze na to nie pozwalają szukam drugiego GB do sypialni i bardzo proszę o poradę czy szukać linkowego czy sprężynowego? Linkowy na plus to napewno wygląd i przynajmniej wiadomo kiedy nakręcić a jakie są plusy sprężynowego? Chciałbym kwadransowy lecz widziałem że są dużo droższe... najlepiej jakby miał opcje wyłączania bicia na noc bo żona wyrzuci mnie z tym zegarem z sypialni :-). Szukam sztuki wypdukowanej do 1900 roku (musi mieć numery seryjne ) z oryginalną skrzynią. Może być skrzynia do renowacji, gdyż w rodzinie mam osobę restaurujaca antyczne meble. Koledzy jaki gong wybrać? Zupełnie się na tym nie znam. W odziedziczonym mam 2 struny i 1 mloteczek 

 

Napisałeś nie w tym dziale. 

Powinieneś napisać w dziale ZEGARY. 

Może Moderator przeniesie gdzie trzeba. 

Pokaż zdjęcia tego zegara, który masz. 

Pozdrawiam Jacek 


"Na żadnym zegarze nie znajdziesz wskazówek do życia" 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Linkowe Beckery kwadransowe nie mają wyłącznika bicia, ani ręcznego, ani tym bardziej automatycznego. Poza tym, masz dość niewielki przedział czasu, poza modelami "próbnymi" były produkowane wyłącznie w filii w Braunau od roku 1892. Wśród nich stojące są wyjątkowo rzadkie.


Tolerancja musi być nietolerancyjna wobec nietolerancji. Němec z Královce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Anansi napisał(-a):

Linkowe Beckery kwadransowe nie mają wyłącznika bicia, ani ręcznego, ani tym bardziej automatycznego. Poza tym, masz dość niewielki przedział czasu, poza modelami "próbnymi" były produkowane wyłącznie w filii w Braunau od roku 1892. Wśród nich stojące są wyjątkowo rzadkie.

A jak wygląda z zegarami nie kwadransowymi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, JASI napisał(-a):

 

Napisałeś nie w tym dziale. 

Powinieneś napisać w dziale ZEGARY. 

Może Moderator przeniesie gdzie trzeba. 

Pokaż zdjęcia tego zegara, który masz. 

Pozdrawiam Jacek 

Bardzo proszę moderatora o przeniesienie do właściwego działu. 

 

Oto zdjęcia mojej pamiątki rodzinnej 

20221002_183545.jpg

20221002_183542.jpg

20220928_014703.jpg

20220928_014654.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czym wypolerować wagi ? Tak z ciekawości jaka jest wartość takiego zegara? Oczywiście nie sprzedaje bo to pamiątka rodzinna 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Podobnie. Wyłączników nie mają, (większości) lepiej nie używać ze zdjętą wagą mechanizmu bicia).

2. To nie jest Becker, tylko Kienzle (Schlenker & Kienzle). O ile to jest komplet (nie można tego wykluczyć, wykonanie przez członka rodziny jest nieco dyskusyjne), to młoteczek dostosowany do prętowego gongu (i skrzynia) sugerują produkt z XX już wieku.

3. Nie wyceniamy na forum. Wartość jest umiarkowana.

4.. Wagi można wypolerować czymś do... polerowania mosiądzu (-> wyszukiwarka), całkiem dobrze sprawdzają się ściereczki Cape Cod.

Edytowane przez Anansi

Tolerancja musi być nietolerancyjna wobec nietolerancji. Němec z Královce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Anansi napisał(-a):

1. Podobnie. Wyłączników nie mają, (większości) lepiej nie używać ze zdjętą wagą mechanizmu bicia).

2. To nie jest Becker, tylko Kienzle (Schlenker & Kienzle). O ile to jest komplet (nie można tego wykluczyć, wykonanie przez członka rodziny jest nieco dyskusyjne), to młoteczek dostosowany do prętowego gongu (i skrzynia) sugerują produkt z XX już wieku.

3. Nie wyceniamy na forum. Wartość jest umiarkowana.

4.. Wagi można wypolerować czymś do... polerowania mosiądzu (-> wyszukiwarka), całkiem dobrze sprawdzają się ściereczki Cape Cod.

Dziekuje za wyczerpującą wypowiedź. Jesteś w stanie wskazać datę produkcji mechanizmu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do sypialni, to lepiej chodzik - czyli bez bicia. Może być zegar z wybijaniem godzin, bo można wyregulować tak młoteczek, że bicie będzie delikatniejsze, więc cichsze. Wagowy lepiej , bo tykanie jest wolniejsze i może być, że wsłuchiwanie się w miarowy ruch, będzie wręcz usypiające. Sprężynowe są jednak z krótszym wahadłem, więc szybko tykają. Dodatkowo, to linkowe są dokładniejsze. 

Kwadransowy w sypialni, to chyba pomyłka. 

Mam kilka bijących godziny i da się przy nich spać, ale trochę czasu poświęciłem, by ich głośność ustawić. 

Owszem, że lepiej wagi od bicia nie zdejmować, bo zegar tego nie lubi, ale jeśli sprawdzi się i idealnie wyreguluje sekcję bicia, to może waga zejść do samego dołu i można ją tak zostawić i będzie dobrze.  Jak na jakiś zegar się zdecydujesz, to pokaż go, a pomożemy Ci w wyborze 

Edytowane przez PM1122

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.