Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, co sądzicie o zegarkach marki Zeppelin? Chciałbym zakpić 1 egzemplarz za 1000 zł do chodzenia w nim na co dzień. Czy mają dobry współczynnik ceny do jakości i jak w ogóle jest postrzegana ta marka wśród "zegarko-maniaków"? Pytam, ponieważ z tego co się orientuje to najlepsze zegarki są szwajcarskie bądź japońskie, a tutaj jest nagle niemiec..

Przechwytywanie.PNG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, vexsuspl2013 napisał(-a):

Cześć, co sądzicie o zegarkach marki Zeppelin? Chciałbym zakpić 1 egzemplarz za 1000 zł do chodzenia w nim na co dzień.

 

Zeppelin, to są właśnie takie zegarki za 1000 zł do chodzenia na codzień. W kwarcowych zegarkach za 1.000 zł rozważania o tym, czy są szwajcarskie, czy niemiecki nie mają wiele sensu. W środku i tak jest szwajcarski, kwarcowy mechanizm Ronda.

Dość skromny rozmiar, bo tylko 36mm. To chyba damski model. Do tego szkło mineralne. Za 1.000 zł, to poszukałbym raczej czegoś w rozmiarze 38-40 mm i ze szkłem szafirowym.

 

3 godziny temu, vexsuspl2013 napisał(-a):

Czy mają dobry współczynnik ceny do jakości i jak w ogóle jest postrzegana ta marka wśród "zegarko-maniaków"?

 

To stosunkowo nowa marka i na pewno nie jest tak dobrze postrzegana jak podobnie wyceniane Tissot, Certina czy Atlantic. Albo jak japońskie Seiko lub Citizen.

Współczynnik ceny do jakości to w tej kategorii najlepszy będzie chyba u wspomnianych wyżej Japończyków z kwarcowymi mechanizmami solarnymi (jeżeli tylko ich design się spodoba).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zeppelina mam już jakieś 7-8 lat. Mechanizm automatyczny, japoński. Sprawuje się znakomicie. Ze swojej strony polecam 😊

 

IMG_20221027_103931.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może nie jest to marka  popularna, ale robią porządne i efektownie wyglądające zegarki,  w charakterystycznym stylu. Zdjęcia na ogół tego nie oddają, dlatego dobrze jest w miarę możliwości udać się do sklepu. W automatach przeważnie wykorzystują mechanizmy Miyoty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym brakiem popularności to bym się nie zgodził. Przynajmniej nie w naszym kraju. Jak się wejdzie na grupki zegarkowe na twarzoksiążce to widać te zegarki w różnych wątkach i zapytaniach. 

Po galeriach tu i ówdzie też się walają, zwłaszcza w sklepach co to SWISS mają tylko w nazwie a niekoniecznie w ofercie. 

 

A wracając do samych zegarków. Mierzyłem je kilka razy, nawet się zastanawiałem (kilka lat temu) czy nie wziąć jednego. Stwierdziłem jednak, że nie ma sensu wydawać około 1000 PLN na zegarek będący czymś w rodzaju Lorusa z ładniejszą tarczą. Dokładnie takie miałem odczucie za każdym razem jak zakładałem na rękę te zegarki. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe porównanie ... Mam dwa Lorusy i za cholerę nie znajduję w nich żadnych analogii do Zeppelinów ... Ha ... :huh:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś do mnie dotarł mój sterowiec! 

 

 

20230221_112720.jpg


nawrót choroby....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 21.02.2023 o 11:31, nix napisał(-a):

Dziś do mnie dotarł mój sterowiec! 

 

 

20230221_112720.jpg

Czołem. Fantastyczny zegareczek, bardzo miły dla oka. Sam się zastanawiam nad tym modelem ale w innej kolorystyce. Powiedz mi proszę jak ta Miyotka się spisuje. Ile tam dziennie złapie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 2.04.2024 o 09:46, Frozenn napisał(-a):

Czołem. Fantastyczny zegareczek, bardzo miły dla oka. Sam się zastanawiam nad tym modelem ale w innej kolorystyce. Powiedz mi proszę jak ta Miyotka się spisuje. Ile tam dziennie złapie?


hej, sorki umknęło mi to co pisałeś!

 

niestety nie jestem w stanie odpowiedzieć na to pytanie, z prostej przyczyny- noszę go na zmianę z innymi zegarkami, z reguły max jeden dzień każdy i jakoś specjalnie na to nie zwracam uwagi, tym bardziej że czasami lądują na rotowanie a czasem na półce więc później tak czy tak nastawiam 😉

 

sorki, że nie pomogłem…


nawrót choroby....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, nix napisał(-a):


hej, sorki umknęło mi to co pisałeś!

 

niestety nie jestem w stanie odpowiedzieć na to pytanie, z prostej przyczyny- noszę go na zmianę z innymi zegarkami, z reguły max jeden dzień każdy i jakoś specjalnie na to nie zwracam uwagi, tym bardziej że czasami lądują na rotowanie a czasem na półce więc później tak czy tak nastawiam 😉

 

sorki, że nie pomogłem…

Uu panie, pozazdrościć 😋 Ja póki co nie mam zagwostek który zegarek dziś założyć, posiadam tylko jedną sztukę. Wszystkie te dylematy jeszcze przede mną 😉 Udanego wieczoru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.