Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Autor1984

Piramida Prestiżu Zegarków

Rekomendowane odpowiedzi

W roku 2010 na stronie pojawiła się opracowana przez zespół KMZIZ Piramida Prestiżu Zegarków.

W kilku postach @Piotr Ratyńskiopisywał, że pracuje nad swoją z podziałem na piramidę vintage oraz współczesną. Często wspominał Pan, że wchodząc do tego tematu ma Pan ochotę machnąć na to ręką, jednak w poście:

 

z dnia 9 Września 2016 dokonał Pan następującego wpisu.

"Ja ze swoją obiecaną "Tabelą Prestiżu" jeszcze walczę, najpierw zrezygnowałem z Piramidy na rzecz Tabeli, ale i tak byłem niezadowolony, w końcu składam trzy Tabele Prestiżu:  

  1. Firmy produkujące zegarki kieszonkowe
  2. Firmy vintage produkujące zegarki naręczne
  3. Firmy współczesne produkujące zegarki naręczne

Na dwie pierwsze nazbierało mi się tyle materiału, bo firmy chce przedstawić z historią i osiągnięciami, że z trudem to daje rade ogarnąć, ale jakoś powoli coś się rodzi. Natomiast trzecia Tabela w powijakach bo tak prawdę mówiąc bardziej mi lezą stare firmy, a nowe to mnie interesują mniej, wiec byłbym szczęśliwy gdyby ktoś taką tabele czy piramidę współczesną zrobił za mnie, bo do kompletu musi ona tak czy owak być."

 

I mam w związku z powyższym pytanie, czy porzucił Pan pracę nad tym, czy jednak gdzieś jest ona nadal w opracowaniu.

Nie ukrywam, że był to niezwykle ciekawy wątek, który wywołał ożywioną dyskusję na forum.

Szczerze "powiedziawszy" z chęcią zapoznałbym się z tak obszerną pracą, zwłaszcza, że będzie ona również uzupełniona o historię i osiągnięcia w dziedzinie zegarmistrzostwa.

Chyba, że opracowanie się pojawiło, a ja najzwyczajniej w Świecie przegapiłem.

 

Pozdrawiam serdecznie!

 

Link do tematu:

 

 

 

 

 
Edytowane przez Autor1984

"Człowiek tyle jest wart, ile warte są sprawy, którymi się zajmuje." Marek Aureliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety utknąłem na dobre z tą obietnicą, materiału nazbierało się nie na piramidę, a na książkę. Może jak przestanę pracować na dobre, to taką napiszę. Mam chyba wszystkie materiały do kieszonkowych i naręcznych vintage, ale trzeba by to opracować aby zmniejszyć objętość i ustawić w kolejności według prestiżu. Ten prestiż to nie jest prosta sprawa, bo jasnych i obiektywnych kryteriów, tak właściwie to nie ma. 


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Piotr Ratyński napisał(-a):

Niestety utknąłem na dobre z tą obietnicą, materiału nazbierało się nie na piramidę, a na książkę. Może jak przestanę pracować na dobre, to taką napiszę. Mam chyba wszystkie materiały do kieszonkowych i naręcznych vintage, ale trzeba by to opracować aby zmniejszyć objętość i ustawić w kolejności według prestiżu. Ten prestiż to nie jest prosta sprawa, bo jasnych i obiektywnych kryteriów, tak właściwie to nie ma. 

Dziękuję za odpowiedź. Zdaję sobie sprawę jaki jest to ogrom pracy i jest to w zasadzie praca dla zespołu, a nie dla jednostki.

Z prestiżem dobre rozwiązanie przedstawiło FHH -  wrzucając w określone "ramy" tych, którzy zasługują na miano doskonałego zegarmistrzostwa wg. określonego podziału. Niestety nie ma to z piramidą zbyt wiele wspólnego, ale też jest to niezła metoda, którą można tylko udoskonalić.

Pozdrawiam!


"Człowiek tyle jest wart, ile warte są sprawy, którymi się zajmuje." Marek Aureliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.