Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Autor1984

Użytkownik
 • Content Count

  116
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

721 Mistrz

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Hobby
  Strzelectwo bojowe, motoryzacja.

Recent Profile Visitors

267 profile views
 1. W trybie normal jazda się nie liczy
 2. @eye_lipwrzuć kiedyś trochę zdjęć, bo te, które wgrałeś były okrojone, ale dostrzegłem, że tapicerka i kokpit bardzo zadbane. A znaleźć dziś wymuskaną E39 to nie lada sztuka. W Stradale Classics stały niedawno 2 modele.
 3. Na tych zdjęciach, które wstawiłeś widzę, że bardzo zadbany egzemplarz, a ja w przyszłym roku chcę coś klasycznego nabyć. Chyba, że Sasina znów poniesie z pomysłami dotyczącymi opodatkowania...
 4. Ty mnie tu nie mydl oczu, beemkę będziesz sprzedawał?
 5. Nawet nie wiesz jak bardzo się wygłupiłeś tym zdaniem. Moja Bratowa to Ukrainka, która w 2014 uciekła z ostrzeliwanego Donbasu. Pała taką miłością do "braci" ze wschodu, że z rozrzewnieniem zaczytuje się ze mną w rosyjskich portalach. Spostrzeżenie, którym podzieliłem się na forum nie jest tylko moim, ale również Jej i jej rodziny, którą ściągnęliśmy i której pomogliśmy urządzić się w Polsce. To porządni pracowici ludzie, którzy nie mają od propagandy nałożonych klapek na oczach i wiedzą, że w tłumie znajduje się margines społeczny, który nie może łupić na terenach objętych działaniami wojennymi. Ze względu na pracę jaką wykonuję, pomogłem bardzo wielu osobom, które wyemigrowały do naszego Kraju z Ukrainy. Pomogłem im m.in. w pozyskaniu kwalifikacji zawodowych, dzięki którym mogli utrzymać siebie samych oraz przesyłać niezbędne środki do rodzin, aby przeżyć na Ukrainie. Zalecam trochę powściągliwości w ferowaniu opinii o innych.
 6. Problem będzie narastał jeszcze z jednej od nas niezależnej przyczyny. Jak wiemy do naszego Kraju przyjechało wiele osób, które uciekały przed wojną. Zapewne jakąś marginalną część tych osób stanowią "ekipy" od kradzieży, rozbojów, wymuszeń, etc...
 7. I tego się należy trzymać, bo wszystko zmierza ku temu, abyśmy żyli na wiecznym abonamencie bez żadnej własności prywatnej.
 8. Tutaj nie chodzi o problem z leasingodawcą, bo on jest właścicielem pojazdu, natomiast w umowie przeważnie jest tak, że ubezpieczenie zawierasz imienne. "Mówię" o osobie fizycznej. Nie wiem jak to jest w spółkach. I wówczas to Ty się kopiesz z ubezpieczalnią, a kredytodawca, leasingodawca; ściąga należności z tytułu zawartej umowy, a co ich to obchodzi, że dostałeś "całkę" na auto lub Ci je skradziono. Problem polega na tym, że kradzieży będzie coraz więcej. Wkraczająca recesja będzie powodowala to, co się stało w tym miesiącu u jednego z dealerów drogiej i prestiżowej marki z mojego miasta. Na placu we wszystkich pojazdach stracił koła. No to się nie zdarzało od lat... Dziś zajumać samochód to nie problem, nie potrzeba wykwalifikowanego złodzieja, tylko jakiegoś palanta wystawiasz, który łazi Ci koło domu i ściąga sygnał z klucza, a co gorsza jest nowe badziewie(GameBoy), które porozumiewa się z samochodem, złodziej podchodzi i bierze jak swoje. Czuję w kościach, że ubezpieczenia od nowego roku mocno w górę.
 9. Większość użytkowników wspomnianych BMW, MERCEDESÓW, AUDI, etc., to głównie leasingobiorcy i najemcy długoterminowi. Odszkodowanie w obecnej sytuacji to dość skomplikowana sprawa. Gdyby skradziono Ci auto, które leasingujesz lub wynajmujesz na 36, 48 lub 60 miesięcy to przede wszystkim po wpłaceniu środków na konto z tytułu ubezpieczenia AC otrzymujesz kwotę z ubezpieczalni, która pokryje aktualną wartość samochodu. Jak byłeś przezorny wziąłeś GAP to dostajesz odszkodowanie dodatkowe, które chroniło pojazd przed utratą wartości w czasie. GAP z tego co pamiętam można zawrzeć na 36 miesięcy. Problem polega na tym, ze wartości pojazdów podskoczyły tak do góry, że tak czy tak już nie zamówisz pojazdu w kwocie, której zamawiałeś rok, dwa lata wcześniej. Raty płacisz, samochodu nie masz. Chyba, że coś pokręciłem, to naprostujcie mnie. Raz mi skradziono pojazd, który był wzięty za gotówkę - oddali całego i zdrowego. Także nie mam doświadczenia i nie chcę go mieć, gdy kradną Ci pojazd w momencie spłat rat z tytułu zobowiązań wobec leasingodawcy. Wiem, że są różne rodzaje ubezpieczenia GAP, ale nigdy się w ten temat nie zagłębiałem.
 10. Smutkiem powiało. Zastanawia mnie stwierdzenie, że mogliby mieć zdecydowanie droższe auta. Czyżby mieszkańcy minimalizowali ryzyko utraty mienia? Licząc na to, że dziś sąsiadowi buchną?
 11. Przy obecnym kursie za V8 płacisz 1 300 000 😕 wg, mnie trochę dużo za dużo... Naturalnie mowa o LR - RR.
 12. Silver Snoopy i do tego muzyczka z Bowers & Wilkins
 13. Nowa Zetka ewidentnie nawiązuje do Datsuna Fairlady 240
 14. Człowiek tak patrzy i się zastanawia co się tym Niemcom stało? Projekt, który ujrzał światło dzienne 20 lat temu...
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.