Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
granvorka

Seiko Prospex Solar nie działa

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, jestem kompletnym świeżakiem w tym temacie, więc proszę się nie śmiać jeśli pytam o oczywiste sprawy. Od 2 lat jestem posiadaczem Seiko Prospex Solar (nowy kupiony w sklepie). Ostatnie pół roku przeleżał w ciemnej szufladzie i przestał działać. Domyślam się, że jest to spowodowane brakiem dopływu światła. Pytanie brzmi jak go naładować? Zegarek od kilku dni leży w domu i nie rusza. Słońca nie ma, ale producent twierdzi, że powinna go obudzić żarówka. Zaczynam się martwić. Nie chcę zanosić go od razu do zegarmistrza gdyż pewnie skasuje mnie za nowy akumulatorek, który pewnie nie będzie tak dobry jak oryginalny. Co robić czekać na słońce czy macie jakieś inne patenty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Połóż go na parapecie przy oknie .jak się da powies go w oknie . Nie ma słońca. To niech poleży dwa dni wystawiony na światło dzienne w oknie  ruszy .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może jakoś powieszę w takim razie. Bo leży właśnie na parapecie już dobry tydzień. I nic...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, granvorka napisał(-a):

Może jakoś powieszę w takim razie. Bo leży właśnie na parapecie już dobry tydzień. I nic...

Uuuu tydzień to sporo .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ten tydzień to słońce było u mnie tylko jeden dzień i to do południa.. ruszy, trzeba cierpliwości..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie odpalałem takiego rozładowanego Seiko, rozruch pod lampką a potem na oknie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie chyba nawet jednego dnia nie było słońca, codziennie szaro buro i pochmurno…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 21.01.2023 o 17:31, granvorka napisał(-a):

Cześć, jestem kompletnym świeżakiem w tym temacie, więc proszę się nie śmiać jeśli pytam o oczywiste sprawy. Od 2 lat jestem posiadaczem Seiko Prospex Solar (nowy kupiony w sklepie). Ostatnie pół roku przeleżał w ciemnej szufladzie i przestał działać. Domyślam się, że jest to spowodowane brakiem dopływu światła. Pytanie brzmi jak go naładować? Zegarek od kilku dni leży w domu i nie rusza. Słońca nie ma, ale producent twierdzi, że powinna go obudzić żarówka. Zaczynam się martwić. Nie chcę zanosić go od razu do zegarmistrza gdyż pewnie skasuje mnie za nowy akumulatorek, który pewnie nie będzie tak dobry jak oryginalny. Co robić czekać na słońce czy macie jakieś inne patenty?

Po 1: koledzy dobrze Ci piszą. Pół roku to on ma rezerwy chodu, więc się wyladował. Teraz nie ma słońca. Jakąś alternatywą jest danie go pod silną lampkę żarówkową.

 

Po 2: jesteś pewny, że koronka w zegarku jest wviśnięta i zakręcona? Jak jest w pozycji 2 to zegarek nie ruszy bo ma shakowaną sekundę...

Edytowane przez Funky_Koval

quartz bandit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak tak, wciśnięta i wkręcona, co jakiś czas przestawiam datę i godzinę myśląc, że to może sprawi, że zegarek ruszy. Nie kombinuje z żarówkami, nie śpieszy mi się. Zegarek leży już dwa tygodnie na parapecie i nic :) poczekamy na kilka dni mocnego słońca i jeśli wtedy nie ruszy to oddam go zegarmistrzowi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kochani, mijają dni, mijają tygodnie a seiko jak wisiał na oknie tak wisi. Kilka dni słonecznych już było. Może jeszcze jakieś wskazówki? Może on już się naładował tylko trzeba coś zrobić żeby się odpalił? Czekać dłużej czy zanosić do zegarmistrza? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 No już powinien odpalić jeżeli chodzi o naładowanie zegarka .minęło sporo czasu .nawet jakby nie było słońca to powinien się naładować po takim czasie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yeah, pacjent nie przeżyl. Pozostaje wizyta u graba... zegarmistrza xD


quartz bandit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.