Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Marak

Użytkownik
 • Content Count

  1,478
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

4,002 Guru zegarmistrzostwa

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  jeszcze jeden WWL

Recent Profile Visitors

503 profile views
 1. No są co najmniej dwa takie wyroki jak się okazuje. To jest skutek działania teorii dwóch kondykcji, przy jednoczesnym polu interpretacyjnym dla określenia początku biegu przedawnienia roszczenia banku do zwrotu kapitału. Nie wiem, czy te wyroki się uprawomocniły, były jednak wydane wbrew wyroku/uchwale SN. Jest to na pewno kwestia do uporządkowania w orzecznictwie dotyczącym tego obszaru. W sytuacji w której bank występując o zwrot kapitału popełniłby jakieś nieodwracalne błędy procesowe albo z jakiegokolwiek powodu nie wniesie pozwu (oczywiście mało prawdopodobne), kredytobiorca zatrzymałby, jak się wydaje, kapitał. Bank jako przedsiębiorca ma krótszy termin przedawnienia niż konsument. Przy stosowaniu teorii salda, tj, zwrotu wzajemnych roszczeń w jednym procesie ten problem by zapewne nie wystąpił. Ale ten sposób orzekania już zapewne nie będzie stosowany w świetle orzecznictwa unijnego oraz SN. Temat kredytów jest "gorący" stąd też retoryka, sposób prezentacji tego tematu w przestrzeni medialnej rzeczywiście często są nieco tendencyjne. No dobra, dość, czas na weekend 🌞😎
 2. Hmm.. wyluzuj, nie zawiść innym i przede wszystkim nie gadaj głupot, bo nie rozumiesz problemu lub chcesz żeby postronni obserwatorzy go nie rozumieli 😉 nie spotkałem się dotąd na tym forum z taką lekceważącą i, nie wiadomo jakie moje intencje sugerującą wypowiedzią. To niemiłe, pomimo tego "oczka". 1) cudzysłowy mają swoje znaczenie, po to je zastosowałem 2) napisałem: info- net. Ad rem: Od czasu do czasu pojawiają się w sieci informacje w tych sprawach, i zapamiętałem, że jest taka, znowu użyję cudzysłowu: "lina orzecznicza". 12.10.2022 TSUE znów WYDA Wyrok i zadecyduje o przedawnieniu roszczeń banków czyli da Frankowiczom mieszkania za DARMO? - Franknews.pl cyt: (...) Także część sędziów uważa, że roszczenia banków uległy już przedawnieniu. Taki wyrok zapadł ostatnio w dniu 22 sierpnia 2022 roku w Sądzie Okręgowym w Krakowie do sprawy o sygn. akt I C 1386/22 wytoczonej z powództwa mBanku. Sąd oddalił w całości powództwo banku o zwrot kapitału kredytu oraz o zapłatę wynagrodzenia za bezumowne korzystanie z kapitału i uznał, że roszczenia banku w kwestii zwrotu nominalnej kwoty kredytu uległy przedawnieniu. Podobny wyrok wydał wcześniej Sąd Okręgowy w Warszawie w dniu 7 czerwca 2021 r. w sprawie o sygn. akt XXV C 4291/20 dotyczącej umowy kredytu frankowego dawnego Kredyt Banku. Tylko tyle.
 3. Ciekawe lub "ciekawe" - jak kto woli są wyroki, (info - net) nieliczne chyba, gdzie przy zastosowaniu rozliczenia wg. metody dwóch kondykcji, bank zwrócił kredytobiorcy wszystko co otrzymał, tj. cały zwrot kredytu plus odsetki, opłaty, etc, natomiast żądanie wzajemne banku o zwrot pożyczonych pieniędzy zostało oddalone wobec przedawnienia, wg. wykładni składów sądu oczywiście co do początku biegu przedawnienia roszczenia banków. Rezultat - nie kredyt "za darmo" a mieszkanie "kupione przez bank w prezencie". Wyroki w pierwszej instancji, nie wiem, czy się utrzymały.
 4. Mój jedyny zegarek, którego w ogóle nigdy nie nastawiałem (poza dniem kiedy go odebrałem). Korekta daty, czasu, w tym letni/zimowy - Mainflingen, póki działa nadajnik, załatwia sprawę. Fajnie wykonany, mnie kiedyś kosztował na DFI około 1200 PLN....
 5. Moim zdaniem tak może być: wskazówka sekundowa przeskakuje z akcentem na co drugiej sekundzie. Ale najpierw trzeba by się chyba upewnić, czy jest porządnie naładowany. Ponosić intensywnie tak z tydzień. W pełni naładowany akumulator w stanie "śpiączki" ma podobno wytrzymać cztery lata ale jednak wiek może mieć tu znaczenie.
 6. No 🙂 https://zegarkiclub.pl/forum/topic/71369-najpiękniejsze-zegarki-z-funkcją-gmt/?do=findComment&comment=2839379
 7. To są dwa różne zegarki, i ref i wersja kolor etc.. Zostawić !
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.