Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Słavek

Zakup kolejnego zegarka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Koledzy noszę się z zamiarem kupna kolejnego zegarka do tej pory posiadam: Orient FAG00003B0, Vratislavia conceptum architekt, Edox les bemonts 80031 + kilka radzieckich.

Co sądzicie o tych zegarkach, który waszym zdaniem ma najlepszy stosunek ceny do jakości ?

1.  https://dolinski.pl/aerowatch-1942-automatic-60900-aa19-m/
2.  https://dolinski.pl/tissot-prx-powermatic-80-t137.407.11.091.00/

3.  https://zegarownia.pl/zegarek-meski-aerowatch-les-grandes-classiques-automatique-442979-bi01-m

Ewentualnie co polecacie na bransolecie do 5000 ? Automat albo ręczny naciąg, fajnie jakby był w polskiej dystrybucji.

 

Edytowane przez Słavek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to sa 3 dosc rozne w stylu zegarki. Czego szukasz, na jaka okazje i do czego bedziesz to nosil?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, cordi7 napisał(-a):

Dla mnie to sa 3 dosc rozne w stylu zegarki. Czego szukasz, na jaka okazje i do czego bedziesz to nosil?

 

Szukam zegarka na co dzień, do koszuli i jeansów a latem do polówki jeansów. Wybrałem te 3 modele ponieważ wizualnie najbardziej wpadły mi w oko, chciałbym żeby rozmiar koperty nie przekraczał 40mm i był możliwie ja najcieńszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nomos Club Campus, wersja 38,5 mm - powyżej budżetu ale na manualu, 8.5 mm grubości, do w/w strojów podejdzie idealnie.

 

https://nomos-glashuette.com/en#/en/watches/families/club/club-overview

 

Albo budżetowo i lokalnie - Vratislavia Conceptum Formmeister 39 choć niestety grubszy niestety:

 

https://vratislavia-watches.com/kategoria-produktu/zegarki/

 

Finalnie aż się prosi o coś na zintegrowanej bransolecie - PRX? 35 albo 40 mm, trzeba przymierzyć.

No i Ball, może Fireman Enterprise albo Fireman Victory? To bardzo fajne i solidne zegarki, warto rozważyć.

 

 

Edytowane przez cordi7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za propozycję Nomos jest piękny ale niestety przekracza budżet dwukrotnie. Co do Vratislavia Conceptum  mam od nich Architekta wizualnie jest piękny, ale mam problem z mechanizmem spieszy prawie 2 minuty na dobę i jak na mój gust rotor bardzo głośno pracuje. Nie wiem czy to mój pech czy ogólna przypadłość Miyoty 9015, ale narzazie nie chcę tego sprawdzać.

Ale chciałbym poznać opinię bardziej doświadczonych kolegów na temat zegarków o które pytałem w pierwszym poscie. Wizualnie najbardziej podoba mi się Aerowatch 1942 na bransolecie, ale nigdy nie widziałem tych zegarków na żywo, stąd pytanie czy jakość wykonania  jest adekwatna do ceny ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 minuty na dobę - pachnie namagnesowaniem. Miyota 9015 to bardzo fajny mechanizm i dobrze chodzi. Zanieś do zegarmistrza, demagnetyzację kosztuje niewiele a problem się rozwiąże.


Aerowatch nie miałem w ręku i się nie wypowiem, PRX jest MEGA. Mam słabość do stalowych sportowych ze zintegrowaną bransoletą. Mechanizm bardzo dokładny, to fajny wybór.

 

Edytowane przez cordi7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 30.03.2023 o 19:31, Słavek napisał(-a):

Szukam zegarka na co dzień, do koszuli i jeansów a latem do polówki jeansów. Wybrałem te 3 modele ponieważ wizualnie najbardziej wpadły mi w oko, chciałbym żeby rozmiar koperty nie przekraczał 40mm i był możliwie ja najcieńszy.

 

Ja również oddaje głos na PRX :) W wolnej chwili zapraszam do przeczytania recenzji, którą napisałem jakiś czas temu. Teraz jeszcze mogę dodać, że bardzo wygodnie się nosi, chociaż z początku miałem obawy o długość bransolety.

 

 

 

Edytowane przez jezyk10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 30.03.2023 o 20:23, cordi7 napisał(-a):

No i Ball, może Fireman Enterprise albo Fireman Victory? To bardzo fajne i solidne zegarki, warto rozważyć.

 

No właśnie, Enterprise, tutaj z kodem "Pfingsten" w całkiem przyzwoitej cenie (niecałe 855 euro): https://www.olfert-co.de/ball-fireman-enterprise-herrenuhr-nm2098c-s20j-bk

 

image.png.bafd54ee2ac539c70efe26e5f0f26c9b.png

 

W dniu 30.03.2023 o 22:23, Słavek napisał(-a):

Co do Vratislavia Conceptum  mam od nich Architekta wizualnie jest piękny, ale mam problem z mechanizmem spieszy prawie 2 minuty na dobę...

 

To nie jest normalne, odwiedź zegarmistrza, a zmieści się zapewne w widełkach producenta mechanizmu.

 

Cytat

...i jak na mój gust rotor bardzo głośno pracuje.

 

A to już jest normalne ;)

 

Cytat

Wizualnie najbardziej podoba mi się Aerowatch 1942...

 

To taki trochę "Ludwik XIV". Może się podobać, ale znudzi Ci się szybciej niż sądzisz. A klasyka jest zawsze w modzie :)

 

Edytowane przez clusca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za ciekawe opinie i porady, z moim Architektem od Vratislavia Conceptum na pewno odwiedzę zegarmistrza, a co do nowego zegarka to jedna nie kupiłem żadnego z wymienionych w tym temacie zegarków.

Ostatecznie stałem się posiadaczem Glycine Combat Sub 36 GL0340, jest to mój pierwszy nurek wcześniej nawet nie brałem pod uwagę zegarka tego typu (bo po co mi nurek jak ja nawet pływać nie umiem) ale jak zobaczyłem go na zdjęciach w sieci to stwierdziłem że to jest to czego szukałem. glycine.thumb.jpg.dabd7c2fb10ef544700b4768374d0a8d.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.