Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Kris222

Adriatica czy Invicta

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam dylemat. Szukam zegarka  w stylu Diver do kilkuset zł. Obecnie mam do wyboru Adriatica A8317.5115Q lub automat Invicta 29176. Co polecacie z tych dwóch? Ogólnie wolałbym chyba kwarca bo nie nosze codziennie i lubię dokładne zegarki. Od razu tez zaznaczę, że nie podobają mi się Orienty. Lorus i Casio odpada. Może macie jeszcze jakaś alternatywę z kopertą do 43 mm? Ogólnie jak z jakością Adriatica? Zdaje się mają opinie "szawajcara dla ubogich ;), Za pomoc z gry dzięki

 

 

Opera Zrzut ekranu_2023-04-25_081051_allegro.pl.png

Opera Zrzut ekranu_2023-04-25_080856_www.ceneo.pl.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym budżecie alternatywą mogą być jedynie zegarki chińskie. Jeżeli ich nie odrzucasz, to mogę doradzić co warto kupić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem, jakie np? Wolę nie kupować jakieś wynalazków i nowych marek ;). Wiem, że Invicta czy Adriatica to nie jest szczyt prestiżu ale przynajmniej je znam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, petruss napisał(-a):

Albo Citizen...

 

Są duże,  nie mam zbyt dużego nadgarstka 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Kris222 napisał(-a):

No nie wiem, jakie np? Wolę nie kupować jakieś wynalazków i nowych marek ;). Wiem, że Invicta czy Adriatica to nie jest szczyt prestiżu ale przynajmniej je znam ;)

Solidne i przez mnie sprawdzone nurki na mechanizmie NH 35 (Seiko, podobnie jak w Invikcie) ze szkłem szafirowym, można już kupić poniżej 400 zł.

Podaję marki: Steeldive, Pagani Design, Phylida. Jeżli budżety byś zwiększył ponad 400-500 zł, to jest jeszcze kilka innych godnych polecenia. Gdybyś miał bardziej szczegółowe pytania to zapraszam na PW. 

14 minut temu, Kris222 napisał(-a):

Są duże,  nie mam zbyt dużego nadgarstka 

Napisałeś o 43 mm a w tym rozmiarze znajdziesz dużo Citizenów. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, Paulus57 napisał(-a):

Solidne i przez mnie sprawdzone nurki na mechanizmie NH 35 (Seiko, podobnie jak w Invikcie) ze szkłem szafirowym, można już kupić poniżej 400 zł.

Podaję marki: Steeldive, Pagani Design, Phylida. Jeżli budżety byś zwiększył ponad 400-500 zł, to jest jeszcze kilka innych godnych polecenia. Gdybyś miał bardziej szczegółowe pytania to zapraszam na PW. 

Napisałeś o 43 mm a w tym rozmiarze znajdziesz dużo Citizenów. 

No własnie nic mi te marki nie mówią Steeldive, Pagani Design, Phylida. Jakie Citizeny do 43 mm? Ja widziałem jednego AW1761-89L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Citizen Promaster BN0151 ma aż 44mm średnicy, ale ma krótkie ucha a dodatkowo dzięki podcięciom w kopercie ma bardzo mały L2L i nosi się jak znacznie mniejszy zegarek. Również dlatego, że jest stosunkowo lekki. Bardzo fajna, nurkowa propozycja w budżecie do 1.000 PLN. Wiem, bo sam mam. No i daje komfort noszenia bez żadnych wymian baterii itp. przez co najmniej 15 lat.

 

obraz.thumb.png.25307b75dd2a90a360110f460cf2b532.png

 

 

Adriatica też da radę. Ma stalową bransoletę. Szkło mineralne tak jak Citizen. Najważniejsza (poza napędem) różnica tp WR. Citizen to prawdziwy nurek z WR200 a Adriatica to "zegarek w stylu nurkowym" z WR100. Też można w niej pływać, ale różnica w zabezpieczeniu przed wodą jest już spora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja też proponuję citizena 

Citizen BN0100-42E, średnica 41 mm, nadaje się na mniejsze nadgarstki ,no i eco-drive

61QMYVl5pqL._AC_SY879_.thumb.jpg.798267b65f55621046c1c16c92f122e1.jpg

Edytowane przez bogdan57

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No spoko jest ten citizen promaster, choć troszkę duży i z bransoletą pod tysiaka. Cóż zamówię chyba tego Adriatica, chyba stylowo jest bardziej uniwersalny, można zmienić na pasek i do koszuli nałożyć.  A jeszcze Roamer 862844414520? Jak wypada ta marka na tle Adriatica, to ten sam poziom?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.