Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
tom517

Zegarek z "płynącą" wskazówką kwarcowy.

Rekomendowane odpowiedzi

Rozglądam się za zegarkiem kwarcowym (automatu właśnie znalazł nowego właściciela i wiem że to nie dla mnie - te kilka sekund różnicy na dzień :) )

Mogła by być Bulova precisionist 96b158 tylko ma być na codzień i może ciut za elegancka. Może jakieś pomysły gdzie warto popatrzeć. Zegarek z datownikiem, chodzącą/płynącą  wskazówką i nie chronograf (bez malutkich wskazówek).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli kwarc to chyba tylko bulova, poszukaj wśród innych modeli tej firmy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, tom517 napisał(-a):

Rozglądam się za zegarkiem kwarcowym (automatu właśnie znalazł nowego właściciela i wiem że to nie dla mnie - te kilka sekund różnicy na dzień :) )

Mogła by być Bulova precisionist 96b158 tylko ma być na codzień i może ciut za elegancka. Może jakieś pomysły gdzie warto popatrzeć. Zegarek z datownikiem, chodzącą/płynącą  wskazówką i nie chronograf (bez malutkich wskazówek).

Oczywiście masz prawo do subiektywnej oceny, ale ten model jest zegarkiem jak najbardziej pasującym do noszenia na co dzień, chyba że masz pracę która wymaga szpadla i kaloszy. ;) 

Polecałbym Ci raczej szukać podobnych modeli o zakręcanym deklu, ten powyżej ma zaciskany i jest bardzo kłopotliwy przy otwieraniu oraz ma tylko 30m wodoszczelności. 

Ja mam taki z zakręcanym deklem i 50m. 

20230627_104843.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Dzięki ,96B257 to zakręcana ? Chyba za bardzo tego nie podają :(.

Jeszcze Glycine też ma patrzę przyjemne kwarce.

Pewnie takie okazje często, ale np. https://www.ashford.com/glycine-gl1049.html trochę kusi :)

Chociaż Bulova taka zwykła ponadczasowa, hm....

Edytowane przez tom517

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
58 minut temu, tom517 napisał(-a):

Dzięki ,96B257 to zakręcana ? Chyba za bardzo tego nie podają :(.

Jeszcze Glycine też ma patrzę przyjemne kwarce.

Pewnie takie okazje często, ale np. https://www.ashford.com/glycine-gl1049.html trochę kusi :)

Chociaż Bulova taka zwykła ponadczasowa, hm....

Tak. Wiem, bo mam. :) 

Zakręcany jest też model: https://www.amazon.com/gp/product/B01AJE2SV0/ref=ox_sc_act_title_15?smid=ATVPDKIKX0DER&psc=1 w kolorze rose-gold.

6 minut temu, tofiks_th napisał(-a):

Możesz szukać modeli na werku vh31 

Modele meca-quartz mają 4 a nie 16 ruchów na sekundę. Na żywo widać różnicę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt, z Bulova to ciężko konkurować ale zawsze jest jakaś alternatywa. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Paulus za link do Amazona, na głównej Bulova dziś wpadł w oko :), ale w takiej cenie nie widziałem. Z Glycine pomyliło mi się i widziałem na filmiku podobny model ale to był automat i tam wskazówki ładnie chodziły. Ten rose gold chyba wygra :). Niebiesko czarne już się chyba trochę przejadły :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj nie ma daty, ale jest też wersja z datą.

walbrok.JPEG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, tom517 napisał(-a):

Dzięki Paulus za link do Amazona, na głównej Bulova dziś wpadł w oko :), ale w takiej cenie nie widziałem. Z Glycine pomyliło mi się i widziałem na filmiku podobny model ale to był automat i tam wskazówki ładnie chodziły. Ten rose gold chyba wygra :). Niebiesko czarne już się chyba trochę przejadły :)

Kup, nie pożałujesz. Sam tego miałem długi czas na celowniku, ale na Amazonie jak to na Amazonie czasami są super zniżki i dlatego kupiłem niebieskiego (świetny kolor tarczy). 

Godzinę temu, oprzemyslaw napisał(-a):

Tutaj nie ma daty, ale jest też wersja z datą.

walbrok.JPEG

Jaki ma mechanizm?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, oprzemyslaw napisał(-a):

Seiko VH31,  o ile się nie mylę.

Precisionist ma 4 razy więcej ruchów i wskazówka sekundnika idzie płynniej, niż w automacie. Płynniejszy ruch ma tylko Springdrive w GS. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ograłem tak na szybko jak to wyglada z tą płynącą sekundą Bulov’y w porównaniu do „prawie” płynącej 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś zrobi lepiej, to już ten gorszy zaczyna się mniej podobać. Kiedyś nie zwracałem uwagi na sekundnik jak chodzi, fajnie jak był i się poruszał :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Londek napisał(-a):

Ograłem tak na szybko jak to wyglada z tą płynącą sekundą Bulov’y w porównaniu do „prawie” płynącej 😉

IMG_8006.MOV

Piękny zestaw. 

5 godzin temu, tom517 napisał(-a):

Kojarzy ktoś co to za pasek, fajnie się komponuje

 

źródło zdjęcia: komentarz https://www.amazon.com/gp/product/B01AJE2SV0/ref=ox_sc_act_title_15?smid=ATVPDKIKX0DER&th=1

b1.png

Taki pasek to popularny wzór, kupisz bez problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie za rady, ostatecznie zamówiony 98B267 do tego Casio MDV106 z rybką na czas wypoczynku nad wodą itp.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, tom517 napisał(-a):

Dzięki Panowie za rady, ostatecznie zamówiony 98B267 do tego Casio MDV106 z rybką na czas wypoczynku nad wodą itp.

 

Dobry wybór. Mam podobne modele. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powyższy zestaw aktualnie bardzo atrakcyjny cenowo się wydaje, trochę dałem ciała, że nie zamówiłem razem w jednej przesyłce, ale Amazon praktycznie po 5 minutach od zamówienia pobiera kasę i nic nie można zmienić, fakt że można w mniej niż tydzień otrzymać przesyłkę  z USA :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.