Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
radekzaj

EDC, okolice 5000zł

Rekomendowane odpowiedzi

16 godzin temu, radekzaj napisał(-a):

Cieszy, cieszy emoji846.png Zdjęcia nie oddają klimatu i uroku tego zegarka.
A skąd takie poczucie zastanowienia z tym "hmm"? emoji6.png

Bo wg mnie za duży. Wizualnie średnio to wyglada. Wypełnia całą szerokość nadgarstka. Ja wolę mieć trochę odstępu. Tak po pół cm gdzieś....

A i sam zegarek mnie nie zachwyca, poza sekundnikiem nie wyróżnia się niczym. Wskazany wcześniej Ball za to jest niesamowity, emanuje czymś charakterystycznym tylko dla siebie. Coś w sobie ma. Taką nostalgię za dzikim zachodem (tak to mogę ująć bo tak to czuję).

 

No ale to ja i nic mi do tego a to Tobie ma się podobać ;)

 

Tak lezą u mnie zegarki.

16959098720394877431901612748135.thumb.jpg.4e6ecd4d8f7671f02a2e11c41e162c14.jpg

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Petru23 napisał(-a):

Bo wg mnie za duży.

 

Ten zegarek ma chyba 38mm średnicy i L2L 45mm 😉 tak więc raczej nie jest za duży. Gruby też nie jest. Trudno o mniejszy wśród diverów.

 

16 minut temu, Petru23 napisał(-a):

Tak lezą u mnie zegarki.

 

Ten też nie jest za duży, ale i tak chyba odrobinkę większy i dużo grubszy od tego "za dużego" Pro 300 😜

Swoją drogą ładna ta Bulova, chociaż nurek-chronograf z tachometrem to takie dość karkołomne, rzadko spotykane połączenie. No ale Bulova nieszablonowych pomysłów się nie boi.

 

Mnie osobiście podobają się oba, choć spośród nich wybrałbym ChW. Zawsze to 11mm grubości zamiast 17mm i ceramiczna wkładka bezela zamiast aluminiowej. No i bardzo dobra bransoleta z mikroregulacją "w locie". No i ładnie przeszklony dekiel. Ze słabości do chronografów się wyleczyłem, kiedy się przekonałem, że po prostu ze stopera na codzień nie korzystam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, Perpetuum Mobile napisał(-a):

 

Ten zegarek ma chyba 38mm średnicy i L2L 45mm 😉 tak więc raczej nie jest za duży. Gruby też nie jest. Trudno o mniejszy wśród diverów.

 

 

Ten też nie jest za duży, ale i tak chyba odrobinkę większy i dużo grubszy od tego "za dużego" Pro 300 😜

Swoją drogą ładna ta Bulova, chociaż nurek-chronograf z tachometrem to takie dość karkołomne, rzadko spotykane połączenie. No ale Bulova nieszablonowych pomysłów się nie boi.

 

Mnie osobiście podobają się oba, choć spośród nich wybrałbym ChW. Zawsze to 11mm grubości zamiast 17mm i ceramiczna wkładka bezela zamiast aluminiowej. No i bardzo dobra bransoleta z mikroregulacją "w locie". No i ładnie przeszklony dekiel. Ze słabości do chronografów się wyleczyłem, kiedy się przekonałem, że po prostu ze stopera na codzień nie korzystam.

 

Niezależnie od tego jak jego rozmiar plasuje się wsrod diverow, kolega ma na tyle wąski nadgarstek, że nawet te 38/45mm wypełnia go całkowicie. Ale powtórzę, to subiektywna opinia i nie należy jej brać pod uwagę.

 

Moja bulwa nurkiem nie jest. Raczej surf, tropic. Jest z lat wielkiego surfingu. Zauważ oznaczenia na bezelu, są 60-0 a nie typowo 0-60. 

I to reprodukcja historycznego ich modelu z lat 70. Invicta ma Indentyczny (i wtedy też miała ;) )

 

 

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bulova fajna. Ma ten klimat lat 70-tych. Podobnie jak ich "Parkomat".

Plus dla nich, za osiągnięcie WR200 bez zakręcanych pusherów. Chociaż też z tego właśnie powodu (pushery bez blokady) trochę bałbym się iść z nim do wody 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Perpetuum Mobile napisał(-a):

Bulova fajna. Ma ten klimat lat 70-tych. Podobnie jak ich "Parkomat".

Plus dla nich, za osiągnięcie WR200 bez zakręcanych pusherów. Chociaż też z tego właśnie powodu (pushery bez blokady) trochę bałbym się iść z nim do wody 😉

 

Może coś tam z zabezpieczenia jest jednak, bo mechanizm pusherów (chodzi o przyciski mam nadzieję) jest bardzo "mechaniczny" w działaniu. Czuć i słuchać wyraźnie przyciski, chodzą z oporem. Zupełnie inaczej niż w innych zegarkach. Na recenzjach zwracają na to uwagę.

 

Bulwa swoje oblicze pokazuje z bliska i w sloncu. Niesamowita gra świateł i na indeksach i faktura tarczy się wyłania, która jest bardzo klimatyczna - struktura drewna z desek surfingowych.

 

 

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bo wg mnie za duży. Wizualnie średnio to wyglada. Wypełnia całą szerokość nadgarstka. Ja wolę mieć trochę odstępu. Tak po pół cm gdzieś....
A i sam zegarek mnie nie zachwyca, poza sekundnikiem nie wyróżnia się niczym.


Zdjęcia przekłamują (perspektywa), nie wypełnia całego nadgarstka, wrzucę później fotkę centralnie z góry.

Odnośnie samego zegarka: de gustibus non est disputandum Mi się bardzo podoba, bo w prostocie tkwi siła. Przerobiłem trochę różnych zegarków, które po jakimś czasie mi się nudziły, a najczęściej na nadgarstku lądował Orient Star, też na pozór niczym się nie wyróżniający.


Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, radekzaj napisał(-a):

 


Zdjęcia przekłamują (perspektywa), nie wypełnia całego nadgarstka, wrzucę później fotkę centralnie z góry.

Odnośnie samego zegarka: de gustibus non est disputandum ;) Mi się bardzo podoba, bo w prostocie tkwi siła. Przerobiłem trochę różnych zegarków, które po jakimś czasie mi się nudziły, a najczęściej na nadgarstku lądował Orient Star, też na pozór niczym się nie wyróżniający.
 

 

Rozumiem doskonale. Bulova (i majtek Westwood) są jedyne tak charakterystyczne u mnie. Pozostałe zdecydowanie klasyka z co najwyżej charakterystycznymi detalami (zmieniająca kolor tarcza oraz cyfry że wskazówkami i ich biel w Seiko, refleksy na tarczy citizena, srebro na wskazówkach Kronaby czy stonowany charakter fielda Victorinoxa co właśnie wyróżnia go spośród innych). 

 

I zapewne dojdę do tego etapu co Ty, czyli redukcja do jednego, dwóch.

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, radekzaj napisał(-a):

Odnośnie rozmiaru, wg mnie jest idealnie:

 

IMG_20230929_120253.thumb.jpg.686d7bddf81e68c41bb8f06e6cc5b923.jpg

 

IMG_20230929_115850.thumb.jpg.836f0db4df122f1a6083bba3e4b40b58.jpg

 

IMG_20230929_113332.thumb.jpg.521b8e62bde2faec9f38a76b4624bfe9.jpg

 

No Faktycznie. Perspektywa mnie zwiodła wcześniej

 

Wygląda dobrze, w szczególności na tle sylwetki

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.