Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
artme

Kiedy zegarek nagle się późni...

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

postanowiłem opisać ten przypadek, gdyż może on wielu zainteresować a komuś nawet pomóc w tytułowej kwestii. Także - od początku 😊

 

Większość z nas oraz osób użytkujących na codzień zegarki woli, gdy zegarek się spieszy niż późni i jest to w sumie uzasadnione. Ja sam należę do tych osób a w swojej historii zegarkowej miałem tylko raz przypadek, że zegarek mi się późnił przez cały czas bez względu na użytkowanie go w ciągu dnia. Próbowałem wtedy odkładać go w nocy na różne pozycje, ale to nic nie pomagało. Tylko w jednej pozycji (deklem do góry) zegarek nie gubił sekund i wychodził na zero, jednak w ciągu dnia był znowu na minus... 😔 Ostatnio moje Pepsi GMT po 2 latach noszenia i ciągłego robienia kilka sekund w miesiącu do przodu zaczął się późnić 😬 Powtórzyłem więc zabiegi nocne sprzed kilku lat i efekt był podobny, a dobowa odchyłka niestety regularnie dawała wynik minusowy. I choć odbywało się to oczywiście w granicach norm producenta, to temat cały czas miałem z tyłu głowy. Nie należę do osób, które jak chód zegarka zaczyna przekraczać sekundę na dobę, to jestem wkurzony i begnę go reklamować/naprawiać ani też do takich, co testują go każdego dnia i zapisują wyniki (a i tacy na forum się zdarzają 😉), jednak w tym wypadku regularne gubienie sekund zaczęło mi przeszkadać i w luźnej rozmowie z kolegą forumowym @mario1971 podzieliłem się swoim problemem. Jak się okazało Mario również kiedyś miał taki przypadek i poradził, abym "rozładował" zegarek do końca i pozwolił mu się zatrzymać, a jak to się stanie, żebym nakręcił go koronką 30 razy i założył na rękę. Jemu jak zapewniał to pomogło. Pomyślałem gadaj zdrów - przypadek, ale nie sądzę, iż mi to też pomoże. Pomęczyłem się jeszcze trochę z tym późnieniem, a jak dzień za dniem nic się nie zmieniało postanowiłem projekt Maria wcielić w życie i...??? 🤔 Nas†ępnego dnia chód zegarka wyniósł 0 sekund na dobę a taki stan utrzymywał się przez 2 tygodnie - dosłownie ZERO sekund 😳 Obecnie pepsiak wrócił do swojego regularnego stanu przyspieszania sprzed całego zajścia i robi 2-3 sekundy na plus tygodniowo.

 

Opisałem ten przykład, bo może komuś on się przyda i pomoże, jednak zaznaczam, że zadziałał on u mnie i u @mario1971 w przypadku, gdy zegarek wcześniej się spieszył i nagle zaczął późnić. Szwagra Pepsi od początku sie spóźniał i również mu to doradziłem, tylko teraz zamiast -1s na dobę jemu robi -2 sek/na dobę. Tak więc może to zależy czy późnił sie od zawsze czy nagle zacząl. Próbujcie - ale na własne ryzyko 😂😉

 

Pozdrawiam

artme

Edytowane przez artme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Zeppelina na Selicie SW200-1. Od nowości spieszył mi ok. 10 sekund na dobę, więc postanowiłem go podregulować "na własną rękę". Po tej operacji praktycznie nie odchyłki na poziomie 1-2 s/d. Zegarek cał czas był na takim chodzie (raz na ręku, raz w rotomacie) przez kilka miesięcy. Po tym odłożyłem zegarek do całkowitego zatrzymania, a po kolejnych 2 tygodniach znowu zacząłem go nosić. Odchyłka już nie wynosiła 1-2s/d, ale ok. 5-7 s/d i taka się od jakichś 3 tygodni utrzymuje. Widocznie ten typ tak ma i rónież potrzebuje czasami urlopu od pracy - żeby znowu ruszyć z kopa ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witajcie,
postanowiłem opisać ten przypadek, gdyż może on wielu zainteresować a komuś nawet pomóc w tytułowej kwestii. Także - od początku
 
Większość z nas oraz osób użytkujących na codzień zegarki woli, gdy zegarek się spieszy niż późni i jest to w sumie uzasadnione. Ja sam należę do tych osób a w swojej historii zegarkowej miałem tylko raz przypadek, że zegarek mi się późnił przez cały czas bez względu na użytkowanie go w ciągu dnia. Próbowałem wtedy odkładać go w nocy na różne pozycje, ale to nic nie pomagało. Tylko w jednej pozycji (deklem do góry) zegarek nie gubił sekund i wychodził na zero, jednak w ciągu dnia był znowu na minus... Ostatnio moje Pepsi GMT po 2 latach noszenia i ciągłego robienia kilka sekund w miesiącu do przodu zaczął się późnić Powtórzyłem więc zabiegi nocne sprzed kilku lat i efekt był podobny, a dobowa odchyłka niestety regularnie dawała wynik minusowy. I choć odbywało się to oczywiście w granicach norm producenta, to temat cały czas miałem z tyłu głowy. Nie należę do osób, które jak chód zegarka zaczyna przekraczać sekundę na dobę, to jestem wkurzony i begnę go reklamować/naprawiać ani też do takich, co testują go każdego dnia i zapisują wyniki (a i tacy na forum się zdarzają ), jednak w tym wypadku regularne gubienie sekund zaczęło mi przeszkadać i w luźnej rozmowie z kolegą forumowym [mention=105984]mario1971[/mention] podzieliłem się swoim problemem. Jak się okazało Mario również kiedyś miał taki przypadek i poradził, abym "rozładował" zegarek do końca i pozwolił mu się zatrzymać, a jak to się stanie, żebym nakręcił go koronką 30 razy i założył na rękę. Jemu jak zapewniał to pomogło. Pomyślałem gadaj zdrów - przypadek, ale nie sądzę, iż mi to też pomoże. Pomęczyłem się jeszcze trochę z tym późnieniem, a jak dzień za dniem nic się nie zmieniało postanowiłem projekt Maria wcielić w życie i...??? Nas†ępnego dnia chód zegarka wyniósł 0 sekund na dobę a taki stan utrzymywał się przez 2 tygodnie - dosłownie ZERO sekund Obecnie pepsiak wrócił do swojego regularnego stanu przyspieszania sprzed całego zajścia i robi 2-3 sekundy na plus tygodniowo.
 
Opisałem ten przykład, bo może komuś on się przyda i pomoże, jednak zaznaczam, że zadziałał on u mnie i u [mention=105984]mario1971[/mention] w przypadku, gdy zegarek wcześniej się spieszył i nagle zaczął późnić. Szwagra Pepsi od początku sie spóźniał i również mu to doradziłem, tylko teraz zamiast -1s na dobę jemu robi -2 sek/na dobę. Tak więc może to zależy czy późnił sie od zawsze czy nagle zacząl. Próbujcie - ale na własne ryzyko
 
Pozdrawiam
artme

Dzięki za info. Jeśli pojawi się u mnie taka sytuacja, to sprawdzę rozwiązanie. Każdy sposób dobry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, a_team napisał(-a):


Dzięki za info. Jeśli pojawi się u mnie taka sytuacja, to sprawdzę rozwiązanie. Każdy sposób dobry emoji6.png

Sam nie wierzylem, ale zadzialalo 😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.