Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
TomekSadowski

Omega 1944

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Ostatnio kupiłem do kolekcji taka Omegę. Zakup na szybko, bo cena dość atrakcyjna i nie było czasu na dokładną weryfikacje. Na razie wiem że koronki będę szukał takiej jak do Suverena bo ta ewidentnie jest nie oryginalna

 

Na tą chwile wiem że numery seryjne werku wskazują na 1944, tarcza jest w fajnym stanie (jedynie będę musiał wyprostować subsekunde). 
 

Moje pytanie dotyczy referencji i dekla. Czy zgadza się ona z domniemanym rokiem produkcji zegarka? Zegarek wygląda właśnie jak Omega Suveren, tylko zdaje się ze ten miał ref 2400- x. Czy „Suverany” miałem także inne ref?

 

No i pasek. Wydaje mi się że to oryginalny produkt omegi ale znacznie młodszy niż zegarek (lata 60-te?), sprzączka tez dość nietypowa ale wydaje mi się ze ori. Proszę o pomoc weryfikacji moich domniemań :)

IMG_1073.jpeg

IMG_1072.jpeg

IMG_1070.jpeg

IMG_1071.jpeg

IMG_1064.jpeg

IMG_1066.jpeg

IMG_0793.jpeg

IMG_1324.png

IMG_1078.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę to trwało , bo musiałem pogrzebać w swoim "ipeenie"😁

Niestety nie mam dobrych info.

Miałem lata temu takową w omegę w oryginale. 

Nie mam zdj dekla , ale jest werk i mechanizm.

Zegarek byl kupiony od właścicielki która sprzedawała go po mężu.

Posiadali go od nowości , więc mniemam że byl ok. 

Masz malowany dolny rejestr i werk ze starszej .

To zdjęcia mojego autorstwa a nie kopiowane z netu , sorry za jakość ale tylko takie mi zostały.

Po mojemu to składak.

Pzdr

IMG_1824 (1).JPG

o2.JPG

Edytowane przez lamwoj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale głupoty Pan wypisuje. Wyraźnie jest napisane ze to ref. 2503. Jest to referencja z 1946 roku. W środku jest werk z 1944….i inny się nie mógł tam znaleść bo omega sobie zrobiła przerwę:)

 

Jeszcze większa głupota dotyczy dolnego rejestru. Nie jest malowany. Jest to pokrewny model Souverena 2400. Wychodziło kilkanaście wersji kolorystycznych - również takich jak moja:) 

IMG_2294.jpeg

IMG_2293.jpeg

IMG_2292.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TAAAAAAAAA.

A to , że ref to 2...50  3 - jedna cyfra jest niedobita .

Po zerze jest pauza .

Jestem ślepy , ale nie aż tak. Sorry że uraziłem , co ja tam wiem.......

Miałem tylko kilkaset starych omeg w rękach a tu same experty 🤣

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, lamwoj napisał(-a):

TAAAAAAAAA.

A to , że ref to 2...50  3 - jedna cyfra jest niedobita .

Po zerze jest pauza .

Jestem ślepy , ale nie aż tak. Sorry że uraziłem , co ja tam wiem.......

Miałem tylko kilkaset starych omeg w rękach a tu same experty 🤣

 Niewiele Pan wie:) Pokazuje mi Pan zupełnie inną referencje niż moja ( numer seryjny w mechanizmu wskazuje ze  prawdopodobnie właśnie Souverena 2400) i twierdzi Pan ze moja jest malowana gdzie nic na to nie wskazuje :)
 

gdzie widzi Pan niedobita cyfrę to raz.

 

Tak wyglądały numery w tym okresie. Nie było numeru 250x3

 

Moglaby mieć natomiast bita cyfrę po - co oznaczałoby wersje tarczy (cyfra od 1 do 18). Jej brak oznacza ze to wersja pierwotna

-podobnie jak Souverenow i innych podobnych zegarków z tego okresu. Nie wiem z jakich zasobów Pan korzysta. Ja z takich. A teraz może Pan przeprosić i nie pisać głupot od których zęby bolą

IMG_2001.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba od tej pory Kolega @TomekSadowski będzie sam sobie odpowiadać na zadawane pytania...


Tolerancja musi być nietolerancyjna wobec nietolerancji. Němec z Královce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Anansi napisał(-a):

Chyba od tej pory Kolega @TomekSadowski będzie sam sobie odpowiadać na zadawane pytania...

Przynajmniej nie wymyślam niestworzonych historii o malowanych tarczach i rzekomo składanych  zegarkach :) Pytanie zadałam dawno - przez ten czas już  zdążyłem zweryfikować zegarek- na podstawie dostępnych informacji ze źródeł bardziej wiarygodnych niz „domowy ipeen” ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.