Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Drzewan

Atlantic Worldmaster

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym dowiedzieć się coś o tym Atlanticu. Oryginał czy jednak składak? czy mechanizm jest odpowiedni?

IMG_20240208_172045.jpg

IMG_20240208_172128.jpg

IMG_20240208_172219.jpg

IMG_20240208_172238.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno nowa luma na wskazówkach i indeksach. Wskazówki też nie te - przynajmniej sekundowa. Mechanizm pasuje do tarczy, nie wiadomo jak dekiel. Koronka zjechana...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dekiel wygląda tak. Jesteś mi w stanie powiedzieć jaki to mechanizm i czy wskazówki są jakoś łatwo dostępne? Dla mnie wygląda na AS1604 ale ja odkrylem zegarki mechaniczne 3 miesiące temu.

IMG_20240208_201644.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zgodzę się z kol. Tomem. Nie widać tego na zdjęciach, ale jest to model Super De Luxe (napis mocno wyblakł). Wskazówki są jak najbardziej prawidłowe. Mam identyczny model (w pozłacanej kopercie).


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
W dniu 24.02.2024 o 18:27, Walter_87 napisał(-a):

Nie zgodzę się z kol. Tomem. Nie widać tego na zdjęciach, ale jest to model Super De Luxe (napis mocno wyblakł). Wskazówki są jak najbardziej prawidłowe. Mam identyczny model (w pozłacanej kopercie).

Wiem, że to SdL i pod takim kątem go porównywałem - wg mnie powinien wyglądać tak

(zdjęcie nie moje - poglądowe z aukcji)

8f607efb4062b6925085a98a7363.jpg

A to moje SdL- wszystkie w chromie,  ten po środku ma ten sam  wzór indeksów,  ale trochę inną tarczę... i wiemy, że nic nie wiemy:)

20240227_085536.jpg

Edytowane przez Tom88

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Nie widać zdjęcia, które wrzuciłeś.
Tu linki do podobnych egzemplarzy:
- https://www.catawiki.com/pl/l/35728609-atlantic-worldmaster-super-de-luxe-as-1604-9287-mezczyzna-1950-1959

- https://www.olx.pl/d/oferta/zegarek-vintage-atlantic-worldmaster-super-de-luxe-CID87-IDTftk3.html

- https://archiwum.allegro.pl/oferta/zegarek-atlantic-worldmaster-lata-60te-i13184837687.html (tarcza zapewne po renowacji, ale wskazówki prawidłowe)

 

A na koniec fotki mojego egzemplarza jeszcze sprzed naprawy

 

DSC_6930.JPG

DSC_6928.JPG

Edytowane przez Walter_87

LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.